طراحی سایت – طراحی وب سایت – هلدینگ کد ایران

صفحه فرود چیست

برای بسیاری سوال است که واقعا صفحه فرود چیست ؟  لندینگ پیج، صفحه ای است که به بازدید کننده در بدو ورود نمایش داده می شود. نزدیک ترین تشبیه برای این مورد، باند فرودگاه است که شما وقتی وارد یک شهر جدید می شوید، بر روی آن فرود می کنید. دقیقا صفحه فرود نیز به همین دلیل مورد استفاده قرار می گیرد. جذب کار و ایجاد اولین ارتباط، با این صفحه ممکن می شود. اگر صفحه به خوبی طراحی شده باشد، کاربر برای همیشه با شما خواهد ماند.

 

صفحه landing page چیست؟

سوال اصلی دقیقا همین است! صفحه فرود چیست ؟ خب شما ممکن است با یک سری وب سایت هایی برخورد داشته باشید که یک محصول را به صورت اختصاصی معرفی کرده اند و به برسی آن پرداخته اند. البته این موضوع صرفا به محصول نبوده و می تواند برای یک سرویس نیز ارائه شود. شما ممکن است با حجم انبوهی از اطلاعات روبرو شوید، ( همانند عکس پایین از سایت ایسوس ) یا تنها یک تکه کوچک که فقط نسبت به معرفی کوتاه بسنده است رو برو شوید. البته مانند پیشنهاد ما، ممکن است بلند باشد که اگر مطلب شما جذاب باشد، به هیچ عنوان بازدید کننده را فراری نمی دهد بلکه به جذب بیشتر مخاطب کمک می کند.

 

 

 

توجه

دقت داشته باشید که صفحه فرود با صفحه خانه ( home page ) تفاوت بسیاری دارد. شما در هر کجا وب سایت ممکن است با صفحه فرود مواجه شوید، پس از این مورد تعجب نکنید! هوم پیج صرفا جهت ورود شما به سایت و مشاهده آن هستید. برای مثال یکی از سایت های خبری را در نظر بگیرید، وقتی وارد می شوید با انبوهی از پست و لینک روبرو می شوید. این سایت رویه کلی خودش را محتوا محوری گذاشته است و نیازی به معرفی محصول یا خدمات خاصی ندارد به همین دلیل نیز نسبت به ساخت یک لندینگ پیج اقدام نکرده است.

 

صفحه فرود چیست
صفحه فرود چیست

یک صفحه فرود خوب چه ویژگی هایی دارد؟

البته که فرد طراح باید دارای خلاقیت بسیار بالایی باشد تا بتواند یک landing page منحصر به فرد و جذاب را طراحی کنید. در این مورد ui بیشترین استفاده را دارد. اما یک صفحه فرود خوب باید چه مواردی را داشته باشد تا استاندارد آن کامل شود.

عنوان

مهم ترین رکن یک محتوا یا صفحه، عنوان آن می باشد. اگر یک عنوان جذاب داشته باشید، که یک پیش در آمدی به کل صفحه باشد، بسیار بر روی ارتباطتان با مشتری تاثیر خواهد گذاشت. جدای این مسئله بر روی سئو شدن پیج برای گوگل نیز مناسب می باشد.

 

استفاده از نقل قول

بسیار مهم است که نظرات مشتریان را در رابطه با سرویس یا محصول خود به اشتراک بگذارید تا اعتماد بیشتری را جلب کنید. البته حواستان باشد که حتما نظرات واقعی را انعکاس دهید.

 

 

 

ارتباط

شاید مشتری درجا عاشق محصول شود و یا بخواهد اطلاعاتی درمورد آن کسب کند! پس شما باید یک صفحه فرود همراه با اطلاعات تماس داشته باشید.

 

مجبور کردن کاربر به همراهی

شما می توانید با کد نویسی اختصاصی، اقدام به ساخت یک بازی یا حتی یک حرکت ساده کنید که باعث درگیر کردن کاربر با سایت شود. در بیشتر موارد کاربر از اینکه می تواند یک حرکت کوچک در سایت بکند، شاد می شود. البته که این مورد کاربرد به خصوصی ندارد و شاید نوشتن کد های آن هزینه بر باشد، ولی هدف اصلی landing page جذب مخاطب است که این مورد به خوبی آن را پیاده سازی می کند.

 

رعایت هارمونی

شما باید دقت داشته باشید که هارمونی را رعایت کنید و هر چیز را در جای خودش قرار دهید. برای مثال در وسط معرفی محصول، روش ارتباط را معرفی نکنید و دوباره به محصول بر گردید. این موضوع باعث برهم ریختن تمرکز مخاطب شده و ممکن است از این موضوع عصبانی شود.

 

لندینگ پیج چیست
لندینگ پیج چیست

هدف ساخت صفحه فرود چیست ؟

اکثر وب سایت ها برای دست یابی به موارد زیر اقدام به طراحی یک لندینگ پیج می کنند.

  • برقرار کردن ارتباط با بازدید کننده
  • فروش یا ارائه خدمات به صورت مستقیم
  • اماده سازی مخاطب
  • ایجاد مخاطب

 

انواع کاربرد لندینگ پیج

البته که شما می توانید در هرکجا از صفحه فرود استفاده کنید. در پایین چند مثال برای این مورد ذکر خواهیم کرد.

  • ساخت صفحه تماس باما یا راهنمایی مخاطب
  • ثبت نام برای دریافت خبر نامه یا یک رویداد منحصر به فرد
  • معرفی یک کتاب یا حتی یک محصول ( قهوه )
  • و هزاران مورد دیگر که به انتخاب خودتان قابل تغییر است

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟ – نحوه کارکرد الگوریتم مرغ مگس خوار – CodeIRAN

آن زمان ها که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل وجود نداشت، یادم می‌ آید تا همین چند سال پیش بعد از دادن عبارت مورد نظرم به گوگل، همیشه باید چندین بار آن را به تمام روش‌ های ممکن تغییر و به خورد گوگل می‌ دادم تا بالاخره یکی از جست و جو هایم جواب می‌ […]

Read More…

۰ comments
مهم ترین اصل سئو

چرا محتوا گذاری مهم ترین اصل سئو می باشد ؟ – CodeIRAN

مهم ترین اصل سئو یعنی محتوا گذاری را از هر سئو کاری در جهان بپرسید به شما پیشنهاد می کند، چراکه تمام کار شما به آن بستگی دارد. بله محتوا مهمترین و بزرگترین اصل در سئو می باشد. گوگل که بزرگترین و مهمترین موتور جستجوگر در دنیا محسوب می شود، به طور مرتب الگوریتم های خود […]

Read More…

۰ comments
برچسب سایت

راهنمای استفاده از برچسب سایت – کاربرد Tag ها – CodeIRAN

برچسب سایت یک راه کار بسیار زیرکانه در بالا بردن روند Search یا همان جست و جو هستند، که استفاده نادرست و بی جا از آن ها می تواند کاربران و گوگل را تا حد زیادی از شما خشمگین سازد. پس در این مقاله با ما همرا ه شوید تا شما را در امر استفاده […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها صفحه فرود چیست – لندینگ پیچ ( Landing Page ) – کدایران
×