طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

hilltop-algorithm

الگوریتم hilltop  یکی از مهم ترین الگوریتم های طراحی و توسعه داده شده توسط گوگل است. این الگوریتم برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی شد. شما به عنوان یک طراح سایت حرفه ای نیاز دارید تا با این الگوریتم و نحوه تاثیر آن بر سئو سایت آشنا شوید. در واقع امروز در CodeIRAN قصد داریم با این الگوریتم بیشتر آشنا شده و هدف از طراحی و ارائه آن را بدانیم. در ابتدای این مقاله بیان این نکته خالی از لطف نیست که حتی  با اینکه هیلتاپ در سال ۲۰۰۳ معرفی شده است و از آن روز زمان زیادی می گذرد اما امروزه نیز hilltop یکی از تاثیر گذار ترین الگوریتم های موتور های جستجو برای رده بندی و نمایش سایت ها در صفحات بالاتر است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر از قبل با این الگوریتم آشنا شوید.

 

قبل از ادامه , پیشنهاد میکنم مقاله الگوریتم Rank Brain را مطالعه کنید:

الگوریتم Rank Brain چگونه عمل می کند؟ »

 

 

آشنایی با الگوریتم hilltop  و تاثیر آن بر سئو

 

بیایید در ابتدای مقاله و قبل از توضیح هر چیزی با این الگوریتم بیشتر آشنا شویم و چرایی استفاده از آن را بدانیم. همانطور که گوگل اعلام کرده است هدف از طراحی الگوریتم hilltop، شناسایی بهتر صفحات وب برای کمک به رتبه بندی آن ها بوده است. در واقع این الگورتیم در کنار رتبه بندی صفحات و یا Page Rank قرار می گیرد تا به شناسایی بهتر صفحات وب کمک کند. هیلتاپ ابتدا اعتبار (authoritative) وب سایت ها، سایت های مرجع و دایرکتوری های معتبر را تعیین میکند که به آن ها “صفحات خبره” گویند . صفحات خبره به صفحات و سایت هایی  گفته می شود که  به طور اختصاصی به بسیاری از وب سایت های دیگر مرتبط بوده و لینک دارند. پس از انتخاب صفحات خبره ، Google به سمت انتخاب سایت هایی با بالاترین پیج رنک پیش می رود.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که رویکرد الگوریتم هیلتاپ هم مانند دیگر الگوریتم های گوگل بر پایه فرضیه های مشابه قرار دارد. یعنی تعداد و کیفیت منابعی که به یک صفحه بک لینک داده‌اند، مقیاس‌های خوبی از کیفیت برای رتبه بندی آن است. تفاوت الگوریتم هیلتاپ با دیگر الگوریتم ها در این است که این الگوریتم تنها صفحات تخصصی را مد نظر دارد یعنی صفحاتی که با هدفی خاص برای هدایت مردم به سمت منابع خاص ایجاد شده است.

مشخصا الگوریتم hilltop یکی از قدیمی ترین الگوریتم های موتور جستجوی گوگل است، اما داشتن آگاهی از الگوریتم هیلتاپ حتی بعنوان یک الگوریتم بسیار قدیمی می تواند رفتار امروزی سئو را توضیح داده و به عنوان دانش پایه ای و اساسی برای فهم سئوی مدرن به کار گرفته شود.

 

What is Google's hilltop algorithm?

 

 

 

تاثیر الگوریتم هیلتاپ بر سئوی مدرن

الگوریتم هیلتاپ سال هاست که تاثیر گذشته خود را در سئو سایت از دست داده است و دیگر مانند گذشته ، ثبت لینک در سایت های دایرکتوری موجب پیشرفت وب سایت ها نمی شود. از این الگوریتم این طور برداشت می شد که لینک هایی که از دایرکتوری های اصلی و مهم گرفته شده باشد و لینک های به دست آمده از سایت های مرتبط با رتبه بالا همگی باعث پیشرفت در رتبه سایت می شوند. زمانی که الگوریتم هیلتاپ به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل معرفی شد تنها با بدست آوردن بک لینک از سایت های دیگر می شد به رتبه های بالا دست پیدا کرد و علتش این بود که از دایرکتوری ها به عنوان یک منبع معتبر برای شناخت سایت های با کیفیت استفاده می شد.

الگوریتم هیلتاپ موجب شد تا سئو کارها به فکر ایجاد دایرکتوری های شخصی و البته مخفی کردن ارتباط مالکیت سایت ها بیافتند. بنابراین با استفاده از IP های اختصاصی برای هر سایت و پنهان کردن اطلاعات مالک دامنه تلاش می کردند تا یکسان بودن مالکیت سایت های خود را پنهان کنند. نتیجه، شبکه ای از سایت هایی با مالکیت یک شرکت بود که بعضا تعداد آن ها به صد ها سایت نیز می رسید. این روش امروزه با عنوان PBN یا همان شبکه خصوصی لینک شناخته میشود که در صورت شناسایی توسط گوگل موجب جریمه های سنگین و حذف سایت از نتایج گوگل خواهد شد.

 

آیا با بهترین روش های ساخت بک لینک برای سایت آشنایی دارید؟ مطلب زیر را از دست ندهید.

بهترین روش ساخت بک لینک چیست؟ »

تاثیر الگوریتم hilltop بر سئو امروزی

زمانی که الگوریتمی برای موردی خاص مطرح میشود حتما می توان از همان مورد برای بهبود سئو بهره برد اما به شرطی که بدانید به چه شکلی دقیق از آن در جهت نیل به اهداف خود بهره ببرید.اینکه امروزه این الگوریتم از اهمیت بسزایی در سئو برخوردار است به هیچ وجه انکار کردنی نیست.

برای بهینه سازی الگوریتم هیلتاپ می توانیم راه کارهای زیر را انجام دهیم:

  • سایت های معتبر و مهم را شناسایی کنید.
  • پروفایل لینک های خود را متنوع کنید.
  • با وب سایت های واقعی و افراد واقعی شبکه سازی کنید.

 

مقالات پربازدید این هفته:

چگونه سرعت لود سایت را افزایش دهیم

نکات مهم و کلیدی در طراحی سایت

آموزش نمایش مطالب محبوب در وردپرس

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس سئو الگوریتم hilltop گوگل چیست؟ – ۰ تا ۱۰۰تاثیر هیلتاپ بر سئو سایت – CodeIRAN
×