طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

tag-in-seo-site

برچسب سایت یک راه کار بسیار زیرکانه در بالا بردن روند Search یا همان جست و جو هستند، که استفاده نادرست و بی جا از آن ها می تواند کاربران و گوگل را تا حد زیادی از شما خشمگین سازد.

پس در این مقاله با ما همرا ه شوید تا شما را در امر استفاده از برچسب راهنمایی و با یک نتیجه گیری مناسب رستگار سازیم.

 

برچسب سایت چیست؟

در خیلی از سایت ها شاید دیده باشید که در متن بعضی از کلمات و جمله ها به صورت لینک در آمده اند، و شما اغلب با انتخاب آن ها به صفحه جدیدی از اطلاعات دست می یابید.

این کلمات و جملات لینک شده در محتوای یک سایت همان برچسب هایی هستند که تا به الان بی نهایت از آن ها استفاده کرده ایم. کار برچسب ها دقیقا این است که شما را به صفحه جدیدی از اطلاعات راهنمایی می کنند. این صفحات همیشه موضوع مرتبط با محتوایی است که در حال مطالعه آن هستید.

 

مقاله کاربردی و مرتبط تایتل نویسی را از دست ندهید:

انتخاب تایتل مناسب؟»

 

کاربرد برچسب؟

تصور کنید در حال مطالعه یک متن جذاب در رابطه با تاریخچه شلوارهای جین هستید. در این میان نام برند Levi آورده می شود. متوجه می شوید که نام این برند به صورت لینک درآمده و از آن جایی که علاقه دارید اطلاعاتی هم در باره این تولیدی به دست آورید بر روی نالم برند کلیک کرده و صفحه ای از اطلاعات مرتبط با این برند برای شما به نمایش در می آید.

 

این عمل باعث می شود تا از دو جنبه سود ببریم:

  • کاربر خوشحال

استفاده از برچسب سایت یعنی خواندن ذهن مخاطب، این یعنی خود را جای مخاطب قرار دهید و تگ ها را مطابق نیاز های او ایجاد کنید. استفاده درست از برچسب در محتوا باعث بالابردن سرعت جستجو و رضایت کاربر از سایت شما می شود.

 

  • گوگل خوشحال

استفاده به جا از برچسب سیلی از مخاطبین شما را به صفحات دیگر سایت شما سرازیر می کند، این خود باعث بالا رفتن سئو سایت شما می شود. در نهایت اتفاقی که می افتد این است که گوگل از بازید های بالای سایت شما خوشنود می شود و در جست و جو های بعدی رتبه بالایی در سرپ یا همان صفحه نتایج جست و جوی گوگل تعلق می دهد.

 

 

تفاوت برچسب سایت از دسته بندی
تفاوت برچسب سایت از دسته بندی

 

تفاوت برچسب سایت از دسته بندی

اگر شما هم از کسانی هستید که گاها این دو معقوله را با هم قاطی می کنید، اجازه دهید یک بار برای همیشه این موضوع را پایان دهیم.

تصور کنید اسباب کشی کرده اید. صبح در خانه جدید خود از خواب بیدار می شوید و از میان جعبه های پر از اسباب خود که هنوز بازشان نکرده اید می گذرید تا به آشپز خانه برسید. برای خود چای درست می کنید.

هنگامی که می خواهید از شکر ریز استفاده کنید متوجه می شوید که خالی است اما کاغذ رنگی بر روی بدنه شکر ریز چسبیده است و روی آن نوشته شکر، در کارتن لوازم آشپزخانه!

شما سریعا بلد می شوید و در جعبه مذکور به دنبال شکر می گردید و طولی نمی کشد که با شکر به میز صبحانه بر میگردید.

 

 

 

  • برچسب

عمدتا برچسب سایت شما را هدایت می کند. این هدایت می تواند به سوی یک دسته بندی باشد و یا می تواند به سوی یک صفحه از محتوا جدید باشد. در هر صورت برچسب جست و جو را برای شما راحت تر می کند. برچسب ها در بین محتوای متن قرا دارند و در حین ماجراجویی شما برای یافتن پاسخ کمک می کنند.

 

  • دسته بندی

دسته بندی ها همان جعبه هایی هستند که هنوز باز نکرده اید. این جعبه های مجازی همه موضوعاتی را در بر می گیرند که به دسته بندی مرتبط است. یادتان باشد که دسته بندی ها بزرگ و شامل چندین زیر مجموعه مرتبط می شوند، اغلب می توانید این دسته بندی ها را در صفحه اصلی سایت پیدا کنید. دسته بندی ها نیز به کاربر برای پیدا کردن موضوع مورد نظر کمک می کنند.

ولی تصور کنید یکی از دسته بندی ها بسیار بزرگ باشد در این حالت گشتن بسیار خسته کننده می شود و شاید نتیجه ای در بر نداشته باشد. اینجاست که برچسب جست و جو را همچنان راحت تر می کند.

 

راهنمای استفاده از تگ ها در سایت

  1. در استفاده از تگ ها قناعت کنید

مهم ترین چیزی که در ایجاد تگ یا همان برچسب سایت باید در خاطر داشته باشید این است، هر چه کم تر بهتر. استفاده بهینه از یک تگ در مکان درست می تواند بازخورد خیلی خوبی داشته باشد. بازخورد خوب حاصل از یک تگ ارزش بهتری بر روی سئو سایتتان دارد تا تگ هایی که بازدید کمی دارند و کار آمد نیستند.

ایجاد هر تگ باید با توجه به هدفی انجام شود و هر صفحه که در محتوای خود تگ می کنید باید صرفا با هدف بر طرف کردن نیاز مشتری صورت گیرد.

در نهایت در استفاده از تگ ها به خاطر داشته باشید کلماتی باید تبدیل به برچسب شوند که پتانسیل بالایی برای جست و شدن دارند.

 

  1. چرا برای خود تگ درست می کنید

به مرو زمان باید کاربران خود را شناخته باشید، و از خواسته های آن ها باخبر شده باشید، پس طبق این باورتان از تگ هایی استفاده کنید که در گذشته جواب داده است و اکنون نیز جواب خواهد داد.

 

در آخر

استفاده درست از برچسب سایت به شناختی بر میگردد که شما از مخاطبتان دارید، این شناخت شما را در قرار دادن Tag های مناسب بسیار کمک می کند. اگر کاربران را بشناسید پس حتما نیاز آن ها را نیز می دانید. استفاده به جا از یک تگ باعث بالابردن بازید از صفحه های متفاوت سایت شما می شود. این فرصت فوق العاده را برای بالابردن سئو سایت خود از دست ندهید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
سیستم های مدیریت محتوا

بهترین سیستم های مدیریت محتوا – بهترین نرم افزار های مدیریت محتوا – CodeIRAN

تعداد بسیار زیادی از سیستم های مدیریت محتوا برای راه اندازی وب سایت وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید از یکی از آنها استفاده نمایید. مشکلی که اکثر طراحان و برنامه نویسان وب با آن را به رو هستند آن است که آنها زمانی برای یادگیری سیستم مدیریت محتوای جدید ندارند. […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت مبلمان

طراحی سایت مبلمان – ساخت سایت مبلمانی – CodeIRAN

طراحی سایت مبلمان ، امروزه ساخت سایت مبلمانی به یکی از مهم ترین امر ها برای کارخانه ها و تولیدی ها و حتی مغازه های مبل فروشی بدل شده است… امروزه دیگر هیچ کسب و کاری وجود ندارد که در آن رقابت نباشد; البته رقابت به معنای جنگ و یا جدال نه. بلکه رقابت به […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت فست فود,ساخت سایت فست فود

طراحی سایت فست فود – طراحی وب سایت FastFood – شرکت کد ایران

طراحی سایت فست فود ; سالهاست که بحث داغ سفارش های آنلاین و جذب مشتری از طریق اینترنت ،صاحبان کسب و کار را به سمت وب و داشتن یک وب سایت کشانده است ،برای داشتن یک وب سایت کارآمد نکات بسیار زیادی را باید در نظر داشته باشید که ما در این خصوص مقالات و […]

Read More…

۰ comments

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 

 

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس آموزش تاثیر برچسب بر سئوی سایت – کاربرد Tag ها – CodeIRAN
×