طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

سئوی-کلاه-سیاه

بلک سئو  یا سئو کلاه سیاه در واقع به فعالیت هایی گفته می شود که به جهت بالا بردن سئو سایت تمام قوانین و خط قرمز های گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری را زیر پا می گذارد. اصطلاح کلاه سیاه و کلاه سفید که بر روی سئو کارها گذاشته شده است ریشه اش را در فیلم های غربی پیدا می کنید. زمانی که کلاه سیاه ها ادم بد های داستان به حساب می آمدند و کلاه سفید ها ادم های خوب.

در حال حاضر نیز کلاه سیاه ها را شخصیت منفی دنیای سئو می دانیم. کسانی که برای رسیدن به هدف نهایی خود دست به هر کاری می زنند.

مقاله جنایی CodeIRAN را از دست ندهید.

در این مقاله تعریفی بر سئوی کلاه سیاه داریم و هدف نهایی فعالیت های آن ها را مشخص خواهیم کرد.

نگران نباشید، به شما چند تکنیک پرکاربرد در زمینه کلاه سیاه ها را معرفی می کنیم که بتوانید با مشاهده آن ها به راحتی این گروه را تشخیص بدهید.

 

 

 

سئو سیا چیست؟
سئو سیا چیست؟

 

 

سئو سیا چیست؟

تعریف سئو انجام فعالیت هایی است که موجب بالا رفتن سئو سایت در مدت کوتاه می شود. این فعالیت ها همه قوانین و خط قرمز های گوگل را در بحث سئو دور می زنند و در نهایت شما را تبدیل به آدم بد داستان می کنند.

یکی از پیش و پا افتاده ترین حقه های این نوع سئو استفاده بیش از حد از عبارت های کلیدی است.

 

 

چرا نباید در این ماجرا نقش منفی را ایفا کنیم؟

زیرا در هیچ یک از فیلم های گانگستری، نقش منفی پیروز نمی شود. پایان سناریو گوگل و سئوی سیاه نیز همین است. در حال حاضر هیچ سئو کلاه سیاهی قسر در نمی رود و عاقبت همه آن ها شناسایی شدن توسط گوگل و توقیف است.

اگر هنوز هم متوجه نشده اید بگزارید اینطور برایتان شرح دهم:

گوگل یک موتور جستجوی بسیار قوی است و این واقعیت را با ابداع و به کارگیری الگوریتم های قوی خود چون کبوتر، مرغ مگس خوار و خیلی الگوریتم های دیگر ثابت کرده است.

گوگل برای اینکه بتواند بهترین نتایج را در پاسخ به جست و جوی کاربر پیدا کند، راه زیادی را آمده است. این موفقیت فوق العاده گوگل با تاکید بر درک معنایی الگوریتم مگس خوار ممکن شد.

بعد از این همه پیشرفت گوگل اجازه نمی دهد یک سئوی کلاه سیاه تمام تلاش هایش را به هم بریزد و به شدت با این مسئله مقابله می کند. شناسایی بلک سئو توسط گوگل پیامد های بدی را در پیش دارد.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط در رابطه با کارکرد الگوریتم مرغ مگس خوار را مطالعه کنید:

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

 

پیامد های استفاده از بلک سئو

 

  • امکان توقیف شدن سایت از سمت گوگل و سایر موتور های جست و جو برای همیشه.

 

  • توقیف از جایگاه اول در بخش نتایج جست و جو.

 

  • افت مخاطب و مشتری به دنبال توقیف سایت.

 

مجازات گوگل بسیار ساده ولی سنگین است. به خاطر راه کار های لحظه ای بلک سئو یک عمر با آبرو زندگی کردن را دور نریزید.

سعی کنید مثل یک قهرمان سفید پوش با رعایت قوانین به موفقیتی که می خواهید دست یابید.

 

 

تکنیک های بلک سئو
تکنیک های بلک سئو

 

 

تکنیک های بلک سئو

 

توجه داشته باشید که تکنیک هایی که در این بخش معرفی می کنیم همگی از روش های معمول در بلک سئو می باشد. اگر قصد رد شدن از خط قرمز گوگل را ندارید بهتر است هیچ وقت فکر استفاده از این روش ها به سرتان نزند.

 

  • Low quality content

گوگل محتوایی را می پسندد که بخصوص و خاص باشد و برای آن ها امتیاز خاصی قائل می شود. محتوا از تمام جنبه ها سنجیده می شود حتی املا، نگارش و چیدمان متن نیز مهم است. در نظر داشته باشید گوگل با کسانی که محتوا را کپی می کنند سخت برخورد می کنند.

 

  • Selling or buying links

استفاده از لینک ها برای بالابردن رتبه سایت در صفحه نتایج جست و جو شدیدا توسط گوگل ممنونع اعلام شده. حتی اگر این موتور متوجه خرید و فروش این نوع معامله بشود، با این مسئله مقابله می کند.

 

  • Unrelated keywords

از کلمات کلیدی بی ربط در متن خود استفاده نکنید. این کار کیفیت محتوا را پایین می آورد.

 

  • Hidden texts or links

از گذاشتن متن یا لینک با فونت کوچک و هم رنگ، با رنگ پس زمینه خودداری کنید.

 

  • Cloaking

شاید با سایت های بسیار زیادی رو به رو شده باشید که در نگاه اول یک سایت معمولی باشند که ادعا می کنند نیاز های شما را برآورده می کنند، ولی این تنها یک دام است برای کشاندن مخاطب به درون سایت و بالابردن مخاطب.

 

  • Duplicate content

کپی کردن محتوا ساده ترین راه برای جلب توجه گوگل است. و اگر از محتوای کپی شده استفاده می کنید باید تبریک بگویم ،سایت شما خیلی دووم نخواهد داشت.

 

  • Link farm

مزرعه لینک اصطلاحا فضایی است که پر شده است از لینک های بی ربط و شامل محتواهای بی ارزش هستند. گوگل به راحتی می تواند مزارع را شناسایی و با آن ها مقابله کند.

 

 

 

این ها تنها اشاره کوچکی بود به روش های که در دنیای بلک سئو به کار می رود.

اگر می خواهید از ماجراهای گریبان گیر بلک سئو دوری کنید بهتر است تنها یک نکته را رعایت کنید:

سعی کنید بهترین باشید.

بدون گذر از مسیر بلک سئو و باور به برترین بودن، تبدیل به بهترین شوید.

خلاقیت و نوآوری را فراموش نکنید.

 

در آخر

حالا یک درک واضح از بلک سئو و چگونگی عملکرد آن ها به دست آورده اید.

تنها کاری که میتوانیم بکنیم این است که از شما بخواهیم به مسیر کلاه سیاه ها وارد نشوید.

درست است. تکنیک های کلاه سیاهان شما را در مدت کم به میزان قابل توجهی از مخاطبین و سئو بالا می رساند. شاید در این بین در صفحه نتایج جست و جو (SERP) نیز رتبه های اول و دوم را کسب کنید ولی مطمعن باشید این خوشی ها دوام نخواهد داشت.

ولی در آخر این راه هم در نظر بگیرید اگر می خواهید چهره ماندگار و مردمی فضای مجازی باشید پس کلاه سفید را بر سرتان بگذارید و سینه سپر کنید که گوگل با شما یار خواهد بود.

اما اگر داستان شما یک حضور کوتاه مدت و صرفا جلب مخاطب و ایجاد سئو بالا است، پس باید بگویم حتی زود تر آن چه که تصور می کنید به آرزوی خود خواهید رسید.

 

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
0 تا 100 ریبرندینگ حرفه ای

۰ تا ۱۰۰ ریبرندینگ – مهمترین اصول REBRANDING حرفه ای – CodeIRAN

۰ تا ۱۰۰ریبرندینگ شما زمانی که به عنوان صاحب یک کسب و کار محصولات و خدماتی را به بازار ارائه می‌دهید، برای معرفی خود نیاز به برندینگ دارید. اما ما در این مقاله نمی‌خواهیم تا به برندینگ بپردازیم. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد ریبرندینگ صحبت کنیم، یعنی یک مرحله فراتر از […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت فست فود,ساخت سایت فست فود

طراحی سایت فست فود – طراحی وب سایت FastFood – شرکت کد ایران

طراحی سایت فست فود ; سالهاست که بحث داغ سفارش های آنلاین و جذب مشتری از طریق اینترنت ،صاحبان کسب و کار را به سمت وب و داشتن یک وب سایت کشانده است ،برای داشتن یک وب سایت کارآمد نکات بسیار زیادی را باید در نظر داشته باشید که ما در این خصوص مقالات و […]

Read More…

۰ comments
کامنت مارکتینگ خوب یا بد

کامنت مارکتینگ خوب یا بد ؟! – آموزش کامل Comment Marketing – کد ایران

امروزه خیلی از کسب و کارها مبتنی بر بازاریابی محتواییاند . همچنین افراد زیادی هم هستند که شغل اصلیشان تولید محتواست. در این مقاله قصد دارم تا شما را به یک چالش دعوت کنم. به نظر شما تفاوت میان کامنت مارکتینگ خوب با بد چیست؟ شما زمانیکه که یک استراتژی و یا به عبارتی یک […]

Read More…

۰ comments

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی سئو کلاه سیاه چیست؟ تکنیک Black Hat Seo -کدایران
×