طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

کارت ویزیت آنلاین

در این مقاله می خواهیم در رابطه با کارت ویزیت آنلاین صحبت کنیم. اگر شما هم دقیق نمی دانید که این کارت ها چه هستند و چگونه بر بهبود ارتباط با مشتری اثر می گذارند با ما تا انتهای مقاله بمانید.

خیلی ها را میشناسم که جمع کردن کارت ویزیت از سرگرمی های آن ها به حساب می آید و برای خود کلکسیونی به راه انداخته اند.

کار جالبی است،اما فکر می کنم کسی که کارت ویزیت تولید می کند قصدش کمی فراتر از اضافه شدن نامش به یک کلکسیون باشد.

از قدیم، همراه داشتن کارت ویزیت تصویر جذاب و حرفه ای در ذهن مخاطب ایجاد می کرد.  ولی باز هم با این حال همه می دانیم عاقبت کارت ویزیت ها گم شدن و یا از بین رفتن است، و به دنبال آن اطلاعات شما که اغلب به نام، حرفه، آدرس و شماره تماس ختم می شود نیز از دسترس مخاطب خارج می شود. (اضافه کردن اطلاعاتی نظیر آدرس سایت یا صفحه اینستاگرام کمک بسزایی به کسب و کار شما  می کنند.)

به نظرتان تکنولوژی برای این مشکل نیز فکری کرده است؟

 

تعریف و مزایای استفاده از QR business card
تعریف و مزایای استفاده از QR business card

 

 

تعریف و مزایای استفاده از QR business card

برای این که متوجه شوید کارت های ویزیت آنلاین چطور کار می کنند باید تعریف کد QR را با هم بررسی کنیم:

 

QR code

کد های کیو آر حتما در مکان های مختلف دیده اید مثل تاکسی، مجله، مترو، سایت ها و … .

کد های QR همان مربع های سیاه و سفیدی هستند که در خود تصویر های نقطه نقطه ای دارند. جای نقطه ها در هر کد QR متفاوت است. درست مثل بارکد ها که خطوط هیچ کدام از ان ها با دیگری مشابه نیست.

در تصویر زیر نمایی از این کد را می بینید.

QR-Business-Code
QR-Business-Code

امروزه می توان این کد ها را توسط هر گوشی هوشمندی اسکن کرد.

این کد ها هر کدام حاوی اطلاعات زیادی است که در خود جای داده اند. هر فرد با اسکن این کد ها می تواند به اطلاعاتی که در این قسمت قرار داده شده است دست یابد.

از کد های کیو آر در قسمت های متفاوتی می توان استفاه کرد ولی ما می خواهیم نقش این کد و تاثییرش بر روی کارت ویزیت ها را مشخص کنیم.

 

کارت ویزیت آنلاین

QR Business card یا کارت های ویزیت آنلاین در واقع همان کارت های ویزیت قبلی هستند تنها با یک تفاوت بسیار بزرگ.

بر روی کارت ویزیت های آنلاین یک کد QR درج شده است.همانطور که گفتیم کیو آر میتواند اطلاعاتی را در خود جای دهد، و هدف اصلی از آن بر روی کارتویزیت نیز همین است.

پس می توان گفت کارت ویزیت آنلاین این ویژگی را دارد تا مشتری تمام اطلاعات شما را مطالعه و در صورت تمایل با شما ارتباط برقرار کند.

 

مقاله فراخوان عمل یا Call to Action را از دست ندهید:

فراخوان عمل یا Call to Action چیست؟

 

مزایای استفاده از کارت ویزیت های آنلاین

بهترین نکته قابل توجه در استفاده از QR Business Card شاید این باشد که بتوانید به راحتی مخاطب را به هر درگاهی که دوست دارید منتقل کنید. برای مثال:

 

  • رزومه انلاین

می توانید با استفاده از QR Code  مشتری را مستقیما به صفحه  آنلاین رزومه خود بفرستید. یک پیشنهاد برای این گزینه، هدایت مخاطب به صفحه لینکداین است( یک پل ارتباطی قوی را در کنار رزومه در اختیار مخاطب قرار می دهید).

 

  • هر آنچه که خلق کرده اید.

اگر توانایی خاصی در راستای ایجاد و ابداع دارید، در نظر داشته باشید که کیو آر کد می تواند مشتریان شما را به صفحه توانایی ها، اختراعات و ابداعات منتقل کند.

 

  • درج کردن QR کد در رزومه

مطمئن باشید تنها کاربرد کد کیو آر در کارت ویزیت ها نیست. با استفاده از QR در رزومه می توانید نمونه کار خود را مستقیما به مخاطب نشان دهید.

مطمئن باشید در اکثر مواقع آن چه که برای مخاطب مهم است، نتیجه کار شماست و به راحتی می توانید از این طریق نمونه کار خود را در اختیار مخاطب قرار بدهید، این فرصت را از دست ندهید.

 

  • در کار خود تک باشید

حداقل کاری که می توان از کد کیو آر روی کارت ویزیت توقع داشت، تاثییری است که بر مخاطب می گذارد.

کارت ویزیت شما به دلیل شکل و شمایل استثنایی خود در ذهن افراد باقی بماند.

 

کارت ویزیت آنلاین در کسب و کار های کوچک

حتی اگر صاحب یک کسب و کار کوچک باشید استفاده از کارت ویزیت آنلاین می تواند تاثییر بزرگی بر روی تصویر شرکتتان بگذارد.

تصور کنید برای مشارکت در یک پروژه بزرگ درخواست می فرستید و به قرارهای کاری زیادی می روید اما به دلیل ناشناخته بودن کسب وکارتان نادیده گرفته می شوید.

در خیلی از موارد مخاطب، به نتیجه کار فکر میکند و تصور دارد که شما قابلیت اجرای پروژه را ندارید. در این صورت تنها راه اثبات توانای هایتان ، نشان دادن نمونه های کاری است که انجام داده اید. در این صورت تصور کنید که یک کد کیو آر چقدر می تواند در جلو انداختن روند کاری شما تاثییر گذار باشد.

می توانید با استفاده از این کد، ویدئو مربوط به آخرین پروژه خود را در دست مخاطب قرار دهید.

 

در آخر

به استفاده های مختلف کارت ویزیت های آنلاین فکر کنید. نه تنها تاثیر مثبتی به دنبال دارد بلکه یک چهره حرفه ای و مصمم را از شما در خاطر مشتری به جای می گذارد.

با استفاده از QR Business Code  ها نقش کوچکی نیز در نجات محیط زیست داشته باشید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
چگونه بازدید سایتمان را بالا ببریم

چگونه بازدید سایتمان را بالا ببریم ؟ – قسمت دوم – CodeIRAN

با درس دوم از مقاله چگونه بازدید سایتمان را بالا ببریم در خدمت شما هستیم. در درس اول از این مبحث در باره ی نقش کلمات کلیدی در بالا بردن بازدید سایت صحبت کردیم. اگر آن مقاله را مطالعه نکرده اید ، پیشنهاد می شود حتما آن را بخوانید و بعد به مطالعه این مقاله […]

Read More…

۰ comments
تکنیک Content-first

آشنایی با تکنیک Content-first – طراحی سایت بر اساس محتوا – CodeIRAN

تکنیک  Content-first چگونه به طراحی بهتر سایت شما کمک می کند؟ آیا تا به حال راجع به این روش چیزی شنیده یا خوانده اید؟ در این مقاله از CodeIRAN قصد داریم این روش را بصورت دقیق توضیح داده و شما را برای داشتن سایتی بهتر کمک کنیم. می توان گفت در این روش محتوا همان […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت مشهد

طراحی سایت مشهد – شرکت طراحی وبسایت مشهد – CodeIRAN

طراحی سایت مشهد: خب دوستان امیدوارم که حالتون خیلی خوب باشه , امروز با مقاله ای که در مورد طراحی سایت مشهد هست درخدمتتون هستم .   مشهد هم مثل خیلی از شهر های بزرگ و استان های دیگه ی کشورمون، هم از جمعیت بالایی برخوردار و هم اینکه مردمان خیلی خوبی هم داره طراحی […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی کارت ویزیت آنلاین چیست؟ – QR Business Code چه کاربردی دارد؟ – CodeIRAN
×