طراحی سایت – طراحی وب سایت – هلدینگ کد ایران

موبایل فرندلی بودن سایت

موبایل فرندلی بودن سایت در این دوره و زمانه یک اصل به حساب می آید. در مقاله امروز CodeIRAN قصد داریم به سایت های موبایل فرندلی بپردازیم و کاربردشان را بررسی کنیم.

امروزه دیگر کاربران سایت در خانه و محل کار پشت سیستم ننشته اند، کاربران می توانند در حال قدم زدن، نوشیدن قهوه در کافه، و حتی در سفر به طور پیوسته از فضای اینترنت استفاده کنند.

این پیشرفت را مدیون گوشی های هوشمندی هستیم که تقریبا همه جا همراه ما هستند و اتصال به اینترنت را برای ما راحت کرده اند.

 

منظور از موبایل فرندلی بودن سایت چیست؟

ممکن است تا به الان با سایت هایی مواجه شده باشید که باز کردن آن ها بر روی گوشی دردسری بیش نبوده. این سایت ها متناسب با اندازه صفحه گوشی شما جفت نمی شوند و هر قسمت از سایت را در گوشه ای خارج از سایت می یابید. خیلی وقت ها دکمه های سایت به علت جابه جا شدن کار نمی کنند.

موبایل فرندلی بودن دقیقا چاره ایست که به وضع غیر قابل تحمل این سایت ها سامان می دهد.

موبایل فرندلی بودن سایت در کل تجربه استفاده روان و لذت بخش از یک صفحه بر روی گوشی است.

 

مقاله دیگر ما در رابطه با شیوه های بالابردن نرخ کلیک را از دست ندهید:

CTR چیست؟»

 

 

ویژگی های سایت های موبایل فرندلی

  • نمایش ریسپانسیو سایت

ریسپانسیو بودن به این معناست که سایت بتواند متناسب با چهارچوب گجت های متفاوت به نمایش در بیاید، بدون اینکه جای نمایه ها عوش شود و یا نوشته ها از کادر بیرون بزند.

 

 

  • فونت خوانا

باید از فونتی استفاده کنید که برای کاربران گوشی ها و تبلت ها خوانا است، اگر از فونت کوچک و ریز استفاده کنید، باعث خسته شدن و یا نا امید شدن کاربر می شود و در آن صورت سایت شما را ترک می کند.

 

 

  • چینش مطالب

باید همه جوره هوای کاربرانتان را داشته باشید، حواستان باشد مطالب سایت را طوری قرار دهید که کوتاه ولی کاربردی باشند. سعی کنید با استفاده از تیترها و لیست ها متن خود را تا آن جا که امکان دارد کوتاه جلوه دهید. با متن های طولانی و چسبیده به هم کاربرانتان را از سایت فراری ندهید.

 

 

ویژگی های سایت های موبایل فرندلی
ویژگی های سایت های موبایل فرندلی

 

 

در طراحی سایت موبایل فرندلی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

توجه داشته باشید که صفحه موبایل به هیچ عنوان قادر نیست جزئیات وبسایت را به نمایش بگذارد و به علت اندازه اش محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت.

توجه داشته باشید که طراحان سایت باید تا آن جایی که امکان دارد این محدودیت ها را از سر راه کاربران بردارند.

 

  • لمس به جای موس

در سایت های موبایل فرندلی از لمس یا همان تاچ استفاده می شود، و از جایی که موسی برای انتخاب گزینه ها وجود ندارد باید ویژگی های سایت خود را به گونه ای طراحی کنید کاربران به راحتی بتوانند از سایت استفاده کنند.

 

 

  • از کاربران نخواهید تایپ کنند

هیچ کس دوست ندارد با آن صفحه های کوچک همراه تایپ کند. تایپ کردن با گوشی همراه خسته کننده و پر از غلط تایپی است. همین عامل باعث می شود تا خیلی وقت ها کاربران از سایت شما خارج شوند، اگر نمی خواهید چنین اتفاقی بیافتند، فکر به حال سایتتان بکنید.

برای مثال: خیلی از سایت ها هنگام ثبت نام گزینه ورود با Gmail و Facebook را قرار داده اند. ثبت نام کردن در سایت تا به حال اینقدر سریع و لذت بخش نبوده است.

 

 

  • دسترسی آسان را فراموش نکنید

کاربران خیلی زود از گشتن در یک سایت خسته می شوند و از آن بیرون می آیند، یکی از دلایل این خستگی پیدا نکردن چیزی است که به دنبالش هستند. در رابطه با بحث دسترسی باید اظهار داشت سایت هایی که دسترسی ساده و جامعی دارند برای کاربران جذاب تر هستند.

شما نیز سعی کنید دسته بندی سایت خود را تا آن جا که ممکن است مطابق میل کاربرانتان در سایت قرار دهید.

 

 

  • چقدر طول می کشد سایتتان لود شود؟

کاربران از انتظار کشیدن بیزار هستند به همین دلیل باید ترتیبی ببینید که سایتتان با سرعت بر روی گوشی بالا بیاید.

در خیلی از مکان ها سرعت اینترنت کاربران پایین است و به همین دلیل سایت دیر بالا می آید، ولی اگر عمده مخاطبان شما سرعت اینترنت پایین داشته باشند چه؟

در آن صورت شما باید برای چنین شرایطی نیز فکری کنید زیرا آینده سایت شما به مخاطبانتان بستگی دارد.

 

 

چرا باید سایت موبایل فرندلی ساخت؟
چرا باید سایت موبایل فرندلی ساخت؟

 

چرا باید سایت موبایل فرندلی ساخت؟

همانطور که اشاره کردیم حدود ۵۰% کاربران از گوشی همراه خود برای جست و جو در فضای مجازی استفاده می کنند.

طبق اظهارات گوگل، چیزی حدود ۹۴% افراد برای جست و جو های محلی از گوشی استفاده می کنند حتی اگر کنار سیستم خود نشسته باشند.

واضح است که موبایل فرندلی بودن سایت شما را با موج بزرگی از مخاطبین رو به رو می کند.

 

در آخر

به اطراف خود نگاه کنید، کاربران گوشی به دست همه می توانند از مخاطبان شما باشند. بهتر است هر چه زود تر فکری به حال وبسایت خود کنید. با موبایل فرندلی بودن سایت دامنه کاربران خود را بالا ببرید و از این فرصت برای توسعه تجارت خود استفاده کنید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
طراحی ربات تلگرام,ساخت ربات تلگرام

ساخت ربات تلگرام – ربات تلگرام اختصاصی – طراحی ربات تلگرام

ساخت ربات تلگرام ; آیا ایده برای ربات تلگرام دارید اما نمی دانید چطور آن را بسازید؟ آیا برای کسب و کار خود به دنبال به دست آوردن ثروت بیشتر هستید؟ آیا دوست دارید در تلگرام بیشتر دیده شوید؟ طبق آمار حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضو پیام رسان محبوب تلگرام هستند آماری که نمی توان […]

Read More…

۱ comment
برچسب سایت

راهنمای استفاده از برچسب سایت – کاربرد Tag ها – CodeIRAN

برچسب سایت یک راه کار بسیار زیرکانه در بالا بردن روند Search یا همان جست و جو هستند، که استفاده نادرست و بی جا از آن ها می تواند کاربران و گوگل را تا حد زیادی از شما خشمگین سازد. پس در این مقاله با ما همرا ه شوید تا شما را در امر استفاده […]

Read More…

۰ comments
فراخوان عمل

فراخوان عمل یا Call to Action چیست؟ – مواردی کلیدی و کاربردی کال تو اکشن – CodeIRAN

اگر عنوان Call to action یا همان فراخوان عمل را جست و جو کرده اید و سر از CodeIRAN در اورده اید، پس هدف شما بسیار واضح است و اراده شما را برای بالا بردن سئو سایتتان تحسین می کنیم. از چند دهه پیش شرکت ها و تولید کننده ها همگی یک هدف واحد داشته […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها html - css موبایل فرندلی بودن سایت به چه معناست ؟ – ویژگی های یک سایت موبایل فرندلی – CodeIRAN
×