طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

مهمترین فایل های وردپرس

مهمترین فایل های وردپرس ; خیلی از مدیران سایت و یا حتی طراحان سایت هنوز که هنوزه با این سوال مواجه هستند که طراحی سایت وردپرسی چه فایل هایی از همه مهمتر و در اصل واجب هست !؟

در این مقاله از سایت شرکت کد ایران مهمترین فایل های وردپرس را برای شما به صورت کامل شرح خواهیم داد .

میتوان گفت اصلی ترین تفاوت بین قالب های ایستا (Static) و قالب های داینامیک (Dynamic) جدا بودن کدها به شکل خاصی درون فایل های مجزا است.باهم مروری میکنیم به کارایی هر یک از فایل های یک قالب وردپرس:

 

مهمترین فایل های وردپرس,فایل های مهم در سایت وردپرسی

مهمترین فایل های وردپرس :

index.php : این مربوط به صفحه ی اصلی سایت شماست که اگه قالب شما زیاد حرفه ای نباشه حتما خیلی شلوغ خواهد بود ولی اگر حرفه ای باشه احتمالا کمی کدهاش کمتر باشه.

header.php  : این فایل بخش سربرگ قالب شماست که در کلیه ی صفحات سایت نمایش داده میشه که ممکن دارای ( لوگو , تصویر ( تبلیغات یا … ) باشه.

footer.php : این فایل قسمت پانوشت (footer) سایت هست که مثل فایل header در کلیه ی صفحات تکرار شده و نمایش داده میشه ممکن دارای ( ابزارک , منوی پایین , متن کپی رایت و … ) باشه.

sidebar.php :  این فایل بخش ابزارک ها رو در خودش جای داده یعنی استایل و امکانات و نحوه ی نمایش ابزارک ها در این فایل قرار دارن بیشترین کارایی نمایش ابزارک ها هستش , میشه به صورت ساده گفت ستون کناری سایت حالا چپ یا راست شاید هم دوتا باشه با تغییر نام برای سه ستونه بودن سمت چپ و راست.

دیگر فایل های یک قالب وردپرس

فایل های فرعی در ساخت سایت وردپرسی

single.php :  این فایل بخش ادامه مطلب سایت شماست , اگر توجه کرده باشید در صفحه ی اصلی مطالب چند خط از نوشته نمایش داده میشه و وقتی روی ادامه مطلب کلیک میشه مطلب رو به کامل نمایش میده فایل single.php از روی فایل index.php گرفته شده با تفاوت کد بخش های مختلف مثل نمایش تمام متن یا نمایش چند خط دو تا تابع برای این کار دارم.

search.php :  این فایل صفحه ی مربوط به جست و جو رو مشخص می کنه یعنی اگر داخل سایت از طریق فرم جست و جو یه جست وجویی انجام بشه نتیجه رو در صفحه ای که در فایل search.php مشخص شده نمایش میده مثلا در یه سایتی جست و جو انجام میدیم نتیجه تو یه صفحه ای باز میشه کا مطالب یافت شده رو نمایش میده و در زیر باز فرم جست و جو وجود داره که اگه می خواهید یه جست و جوی دیگه انجام بدید.

searchform.php :  این فایل فرم جست و جو رو مشخص می کنه یعنی اون فرمی که در سایت قرار داده شده برای جست و جو که مثلا بالاش نوشته جست و جو در سایت و در زیر یه کادر وجو داره اینها در فایل searchform.php کد نویسی شدن

دیگر فایل های مهم در طراحی سایت وردپرس

functions.php :  این فایل بیشتر امکانات شایت شما رو در خودش داره فایل توابع هستش , مثال برای محتویات این فایل : مثلا قالب شما امکان نمایش مطالب پر بازدید روز , هفته و ماه رو داره این امکان و نمایش مطالب پر بازدید در فایل فانکشن کد نویسی شده اگر قالب شما از ابزارک ها پشتیبانی می کنه در فایل فانکشن کدنویسی شده و سایر امکانات مثل پشتیبانی فهرست , ابزارک های اختصاصی  , کنترل پنل تنظیمات قالب و …

۴۰۴ php :   صفحه ی خطای سایت رو مشخص می کنه , اگر شما این فایل رو در بین فایل های قالب وردپرس خودتون دارید کافیست برید نمایش ظاهر آن وارد یکی از پست های سایت خودتون بشید و آدرس فایل رو به یه چیز دیگه تغییر بدید به چیزی که در سایت شما موجود نباشه و به صفحه س خطا بره.

style.css : این فایل دارای استایل های قالب شماست , رنگ , فونت , سایزها , تصویر زمینه و … کد های داخل این فایل است که قالب رو زیبا نمایش میده اگه نباشه تمامی مطلب , تصاویر و … از سمت چپ نمایش داده میشه و بدون هیچ استایل و زیبایی.

خوب این ۱۰ فایل مهم در طراحی سایت وردپرس می باشد ,

این بدین معنی نیست که باقی فایل ها مهم نیست و … بلکه ما مهمترین و واجب تریناش را برای شما نام بردیم .

مورد بوده که بعد از طراحی سایت , به دلیل عدم آپدیت و بروز رسانی به موقع سایت مورد حمله و هک انجام شده است و بعد از اینکه وارد هاست شدیم با فایل های عجیب مواجه شدیم .

تو این مواقع حتی پاک کردن فایل های اضافی هم کمکی به آن نمی کند چون به احتمال زیاد این فایل ها در تمام پوشه رخنه کرده است .

در این مواقع نیاین و فقط مهمترین فایل های وردپرس را نگه دارید و فکر کنید سایتتون اوکی شده !

فقط و فقط بک آپ را به آخرین تاریخ آن برگردانید .

در این مورد اگر باز سوالی بود از طریق کادر زیر سوالاتتون رو بپرسید .

 

موفق باشید 🙂

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید :

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس مهمترین فایل های وردپرس – ۱۰ فایل مهم در سایت وردپرسی – کد ایران
×