طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

مهارت های بازاریابی

مهارت های بازاریابی را اگر فرا بگیرید، قطعا در دنیای دیجیتال مارکتینگ پیشرفت بزرگی خواهید داشت! در این مقاله به بررسی مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی که هرکس باید در دهه ی سوم زندگی آن را بیاموزد می پردازیم. بازاریابی و مارکتینگ بسیار مهم می باشند چرا که یک شرکت بدون آن عملا فلج و ورشکسته خواهد شد. شاید بپرسید چرا؟ خب اگر شما محصولاتان را نتوانید معرفی و عرضه کنید، چگونه می توانید به بقای شرکت کمک کنید؟

 

مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی

دهه ی سوم زندگیتان ( ۲۰ تا ۳۰ سالگی) می تواند دوران گیج کننده ای باشد. دیگر به مدرسه نمی روید ولی هنوز راه زیادی پیش رو دارید تا به یک بزرگسال تبدیل شوید. در این دوران، تنها و به خودتان متکی هستید.

برای کمک به هدایت شما در این دهه ی مرموز، به بررسی چندین سوال در سایت Quora (سایتی برای پرسش و پاسخ) درباره ی راه های گذراندن وقت در ۲۰ تا ۳۰ سالگی پرداختیم و در ادامه ی مطلب به مفیدترین و برجسته ترین نظرات و بینش ها میپردازیم.

۱- چگونه صادق باشیم

به هنگام تاخیر در قرار کاری یا قرار شخصی، بهتر است به جای سرزنش کردن ترافیک یا تاخیر مترو، فقط معذرت خواهی کنیم. لازم نیست تمام جزئیات را توضیح دهید. گفتن “برنامه ریزی بدی داشتم” بسیار بهتر از این است که شرافت خود را برای ترافیک به خطر بیاندازید.

 

۲- چگونه نقد پذیر باشیم

هیچ کسی علاقه ای به شنیدنن “شما در اشتباه هستید” یا “بهتر بود این کار را اینگونه انجام میدادید” ندارد. به آسانی از شنیدن چنین جملاتی میتوانید از منتقد خود خشمگین شوید یا نفد های آن ها را نادیده بگیرید. با این وجود برای موفقیت در زندگی بهتر است همیشه نقد پذیر باشیم و عکس العمل مثبت و مناسبی به نقد نشان دهیم و هرگز به کسی که به خطاهایمان اشاره می کند، نفرت نورزیم.

 

۳- چگونه گفتگویی جذاب را آغاز کنیم

احتمالاٌ برقراری ارتباط و شروع مکالمه، یکی از مهم ترین مهارت های بازاریابی است که بیش از همه دست کم گرفته میشود و معمولا خجالتی ها، این کار را مشکل میدانند. اما تجربه ثابت کرده است که اگر جرئت شروع بحثی را با شخص کناریتان داشته باشید احتمالاٌ یک دوست جدید، یک ارتباط کاری یا یک ایده ای جدید در مورد موضوعی به خصوص، پیدا میکنید.

 

۴- چگونه درخواست کنیم

توانایی درخواست کردن چیزی، آسان ترین و پر استفاده ترین مهارت برای جهش و پیشرفت در کار است اما اگر جسارت کافی برای درخواست افزایش حقوق، ارتقاء شغلی یا تخفیف بیشتر در معامله را نداشته باشید، احتمالا هیچ شانسی برای رسیدن به آنها را ندارید.
اگر فکر درخواست چیزی، شما را مضطرب می کند، پیشنهاد میشود که این کار را روی موضوعات غیر کاری تمرین کنید برای مثال از یک دستفروش تقاضای قیمت کمتری برای سبزیجات کنید. هرچه خودتان را در موقعیتی سخت قرار دهید، بیشتر احتمال دارد که دریابید که آنها سخت نیستند.

 

حتما بخوانید : سئو تضمینی 

 

۵- چگونه به عهدمان وفا کنیم

شاید به یکی از دوستانتان قول داده باشید که در جشن تولدش شرکت میکنید، یا شاید با رئیستان به توافق رسیده باشید که کار اضافی برایش انجام انجام دهید. شرایط هرطور که باشد، باید به انجام قولهایتان بپردازید. شکستن قولهایتان باعث از دست رفتن اعتماد و ایمان دیگران به شما میشود که زمان زیادی برای ترمیم این اعتماد در طول زمان نیاز است.

 

۶- چگونه تاثیر گذار ارتباط برقرار کنیم

جدا از رشته ی کاریتان، همیشه میتوانید مهارت های نوشتن و حرف زدنتان را بهبود بدهید و این میتواند یکی از مهارت های بازاریابی باشد. خودتان را با چگونه نوشتنن ایمیل یا رفتار در جلسه به چالش بکشید. برای مثال در طول جلسه ی بعدی تیمتان، در ابتدا روی نظر و ایده های خود پافشاری کنید. تا پنج بشمارید و اگر حس کردید برای مشارکت در بحث، حرفی مرتبط دارید، صحبت کنید. اگر خجالتی هستید،به جای ساکت ماندن خودتان را با گفتن چیزی که به آن فکر میکنید، به چالش بکشید.

 

۷- چگونه انعطاف پذیر باشیم

ادامه ی زندگیتان مجموعه ای شامل از موانع، ناراحتی، نا امیدی به علاوه ی شادی و هیجان است. بهتر است در ابتدای بزرگسالیتان نحوه ی بهبود یافتن از اتفاقات ناگوار را یاد بگیرید.
سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی به طور نسبی از مسئولیت ها آزاد هستید که در دهه ی چهارم و پنجم زندگیتان این مسئولیت ها افزایش میابد. این سن بهترین زمان برای تجربه ی شکست و از نو شروع کردن، و یاد گیری نحوه ی استقامت در برابر شکست است.

 

مهارت های بازاریابی
مهارت های بازاریابی

۸- چگونه بر سر میز درست رفتار کنیم

مکالمات و مذاکرات بسیاری به هنگام وعده های غذایی اتفاق میافتد. جویدن بلند غذا، با دهان باز غذا خوردن، لیسیدن انگشت ها و ظرف، گذاشتن آرنج ها روی میز، کمبود آداب اجتماعی را نشان میدهد

 

۹- چگونه با منابع مالیتان زندگی کنید

تجملات بسیار شگفت انگیز هستند فقط در صورتیکه واقعا بتوانید از پس مخارج آن بر آیید، برای داشتن شیوه ی زندگی که دوام نخواهد آورد و بدست آوردن مهارت های بازاریابی، خودتان را برده نکنید. بیاموزید که چگونه فروتن و با صرفه جویی زندگی کنید سپس شما حق این را به دست خواهید آورد که میانه روی را بیاموزید.

 

۱۰- چگونه با رد شدن کنار بیاییم

بسیاری از افراد در دهه ی سوم زندگیشان تجربه های جدید کاری و مهارت های بازاریابی را به دست میاورند که بعضی از آنها موفق و برخی دیگر ناموفق هستند. این دوره، زمان بسیار خوبی برای کنار آمدن با رد شدن است. خواه این رد شدن از کار جدید باشد یا دوستی. قبول این مسئله دشوار است ولی بسیار اتفاق میافتد و به ندرت رد شدن به خاطر مسائل شخصی است و دنیا به پایان نمیرسد. هرگز به خاطر این موضوع از ادامه دادن دست نکشید، سرتان را بالا بگیرید و به راه خودتان ادامه دهید. زندگی سراسر چالش است. دهه ی سوم زندگی زمان بسیار خوبی برای آموختن انعطاف ذهنی و احساسی در برابر شادی ها و سختی ها است.

 

۱۱- چگونه بدون کتاب درسی بیاموزیم

مطالعه نباید محدود به مدرسه یا دانشگاه باشد و میتواند در هر زمان،همه جا و با هرکسی باشد. ذهنتان را آزاد کنید و همیشه به دنبال راهی جدید برای بهبود آن باشید. خواندن کتاب، یادگیری زبان جدید یا شرکت در کلاس موسیقی، هر کدام که شما را بیشتر جذب میکند، راهکار های پیشنهادی ما هستند.

 

۱۲- چگونه احتمال تغییرات را بپذیریم

تحقیقات نشان میدهد که به سختی میتوانیم میزان تغییراتمان را در آینده تصور کنیم. پس عاقلانه است اگر بگوییم که برنامه ریزی برای اینکه در آینده چه جایگاهی خواهیم داشت، تقریبا غیر ممکن است. همیشه در طول زندگی انتظار غافلگیری را داشته باشید.

 

۱۳- چگونه تصمیم بگیریم

تصمیمی که از تجزیه و تحلیل به مرحله ی اقدام برسد منجر به تصمیم موثری خواهد شد؛ زمانی که بر اساس اطلاعات موجود بدانیم بهتر است چه کاری را انجام دهیم. تجزیه و تحلیل بیش از حد یا انتظار برای اطلاعات بیشتر، همانند تجزیه و تحلیل نکردن، میتواند خطرناک باشد. اگر در تصمیم گیریهایتان بسیار فکر و تحلیل میکنید، بهتر است از روش “Gun Test” که توسط پروفسور دانشگاه استنفورد ابداع شده است، استفاده کنید. فرض کنید اسلحه ای بر روی سرتان قرار دارد و فقط ۱۵ ثانیه وقت دارید تا تصمیمتان را بگیرید، قطعا میتوانید تصمیمتان را گرفته و از فشار ناشی از آن خلاص شوید.

 

۱۴- چگونه شایستگی خود را به دیگران نشان دهیم

توانایی تحمیل شایستگی های خود، مهارتی مهم و حیاتی در تمام دوران زندگی است. در محیط کار باید مهارت های خود را به مشتریان و یا کارفرمایان نشان دهید. و همچنین در یافتن شریک زندگی، باید بتوانید شایستگی ها و مزیت های زندگی با شما را به او نشان دهید. برای اینکه دیگران شما را راحت تر به یاد بیاورند، سعی کنید داستانی در مورد خودتان بگویید و اطمینان حاصل کنید که این داستان شروعی برای یک بحث در میان شنوندگان باشد.

 

مهارت های بازاریابی
مهارت های بازاریابی

۱۵- چگونه مذاکره کنیم

در این قسمت به روشی که توسط مذاکره کننده ی اسبق FBI استفاده می شد خواهیم پرداخت. این روش شامل اجبار اشخاص به گفتن “نه” زمانی که در نهایت میخواهید که آنها “بله” بگویند. برای مثال وقتی راجع به شرایط کاری مذاکره میکنید و راه به جایی نمیبرید، میتوانید از مدیر خود بپرسید “آیا میخواهید من شکست بخورم؟”، جواب این سوال قطعا “نه” است و این شروعی است برای فشار آوردن برای چیزهایی که میخواهید.

 

۱۶- چگونه بدون حرف زدن، گوش کنیم

با آموزش خودتان برای اینکه شنونده ی فعال بهتری باشید، قادر خواهید بود موثر تر ارتباط برقرار کنید و ارتباطات بهتری در زندگی داشته باشید. گوش کردن مهمترین ( و دست کم گرفته شده ترین مهارت) در کار و زندگی است. اگر قصد بهبود مهارت استماع خود را دارید، از روش “Mindful Conversation” استفاده کنیدو در این روش، از بین دو نفر، یک نفر برای مدت مشخصی صحبت میکند در حالی که نفر دوم کاملا ساکت است، سپس، نفر دوم نظر خود را راجع به آنچه نفر اول گفت، منعکس می کند و در نهایت دو نفر نقش هایشان را جا به جا میکنند. هدف از این روش کاهش تعاملات سطحی است و به جای آن داشتن تعاملاتی است که در نهایت دو نفر واقعا یکدیگر را درک کنند.

 

۱۷- چگونه صبور باشیم

هیچ شکی وجود ندارد که برای رسیدن به هدف هایتان ( خواه تبدیل شدن به مدیرعاملی باشد یا خریدن خانه) باید جاه طلب و سخت کوش باشید. اگر ۲۵ ساله هستید و هنوز ترفیع درجه نگرفته اید و یا پول کافی برای پرداخت قسط هایتان ذخیره نکرده اید، نا امید نشوید، اتفاقات خوب یک شبه اتفاق نمی افتند، زمان و کار زیاد، آزمایش و خطا و یاد گرفتن از اشتباهات، لازمه ی رخ دادن این اتقاقات هستند.

 

 

مطالب که در بالا گفته شد میتواند مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی را در شما شکوفا کند پس باید آن ها را جدی بگیریم و به نحو احسن از آن ها در زندگی استفاده کنیم

مهارت های بازاریابی در زندگی بسیار مهم و تاثیر گزار هستند به خاطر همین هست که در عصر کنونی یادگیری مهارت های بازاریابی بسیار توصیه می شود

 

مطالب مرتبط
ساختار کمپین ادوردز

ساختار کمپین ادوردز گوگل به چه صورت است ؟ – CodeIRAN

ساختار کمپین ادوردز مبحث مهمی در راه اندازی و استفاده از ادوردز است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقالع CodeIRAN این مبحث را با شما عزیران باز کنیم و توضیح دهیم. در این چند سال اخیر چهره بازار عرضه و تقاضا دیگر به آن شکلی که در قدیم تجربه کرده ایم و در […]

Read More…

۰ comments
گوگل ادسنس

گوگل ادسنس چیست – کسب درآمد از Google AdSense – کد ایران

یکی از اصلی ترین پرسش های کاربران گوگل این است؛ گوگل ادسنس چیست و چگونه کار میکند ؟ در این مطلب از سایت CodeIRAN در مورد Google AdSense به صورت کامل صحبت خواهیم کرد . اگر به علم روز آی تی علاقه داشته باشید و آن را دنبال کنید حتما با کلمه ی گوگل ادسنس Google […]

Read More…

۲ comments
 برندینگ چیست ؟

برندینگ چیست ؟ – با اصول برند سازی حرفه ای آشنا شوید – CodeIRAN

برندینگ چیست و دقیقا چه اهمیتی می‌تواند در رشد تجارت داشته باشد؟ قبل تر در مقاله ۰ تا ۱۰۰ریبرندینگ در مورد ریبرندینگ صحبت کرده بودیم اما ریبرندینگ با موضوع اصلی برندینگ متفات می باشد که در این مقاله توضیحات کامل را تقدیم میکنیم . از لحاظ تعریف می توان گفت برند یک اسم، ویژگی بخصوص […]

Read More…

۰ comments

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها مهارت های بازاریابی که هر کسی باید فرا گیرد – CodeIRAN
×