طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

معرفی فتوشاپ,ابتدای فتوشاپ,چطور فتوشاپ یاد بگیریم

معرفی فتوشاپ ; در خدمت شما هستیم با مجموعه آموزش های فتوشاپ که توسط سایت شرکت کد ایران برای شما تهیه گردیده است.

در این بخش از شرکت طراحی سایت کد ایران قصد آموزش فتوشا‍پ به صورت کاربردی و تحت وب را برای شما فراهم کرده ایم .

شاید برای شما همیشه این سوال بوده باشه که فتوشاپ تحت وب با فتوشاپ معمولی فرق دارد یا خیر !؟

ما برای اولین بار قصد داریم همین مورد را از ابتدا و صفر به شما آموزش بدیم که چطور یک سایت را تحت وب ابتدا در فتوشاپ طراحی و اجرا می کنیم .

این مشکلی هست که بیشتر شرکت های طراحی وب سایت با آن مواجه هستند که ابتدا سایت را طراحی میکنند و بعد به فکر دیزاین یا همان UI سایت میوفتند !!! که این واقعا اشتباه هست !

یک سایت ابتدا باید تمام مراحل آن حتی هاور ها و … در فتوشاپ مشخص و به تایید کارفرما برسد و بعد از آن برنامه نویس آن را اجرا کند !

خوب …

خیلی سریع شروع میکینم !!! بله !!! از صفر تا صد !!! همان ب بسم الله ! یعنی معرفی فتوشاپ !! 🙂

معرفی فتوشاپ وتاریخچه آن

در سال ۱۹۸۷ توماس نول دانشجوی دکترای رشته computer vision بر روی برنامه ای کار میکرد که بتواند تصاویر طیف خاکستری کامپیوتر را روی مانیتور های سیاه سفید به نمایش در آورد .

این برنامه را فقط برای سر گرمی برای وب تولید کرده بود که می خواست اوقات فراغتش را با آن سپری کند ولی همین برنامه مورد  توجه جان ، برادر توماس قرار گرفت .

او در آن زمان در شرکتی یه نام (Industrial Light and Magic) کار می کرد که مرکز جلوه های ویژه ی تصاویر وهم چنین بزرگترین و معتبر ترین شرکت فیلم سازی درشهر مارین کانتری کالفرن بود .

به همین دلیل زمانی که جان در یافت که برادرش روی چه برنامه ای کار می کند از او خواست که با برنامه اش (Display) تصاویر دیجیتالی تولید کند.

جان روش استفاده از Display را نمی دانست ، روزی تعدادی عکس از کامپیوتر محل کارش آورده و آن ها را در کامپیوتر خودش لود کرد اما خیلی تیره دیده بودند از برادرش توماس پرسید می توانی مقدار شفافیت این عکس ها را بیشتر کنی ؟

همین سوال بسیار ساده باعث شد که نرم افزار قدرتمندی به نام فتوشاپ به وجود آید.

معرفی فتوشاپ در فضای آکادمیک

جان در دانشگاه میشیگان استاد دانشگاه بود ، او یک کامپیوتر Macintosh II را که از اولین مدل های رنگی بود تهیه کرد.با خریدن همین کامپیوتر برادرجان کار روی برنامه راشروع کرد وهر دو به مدت چند ماه متوالی روی این برنامه کار می کردند که بتوانند قابلیت هایش را بالا ببرند مثلا می خواستند کاری انجان دهند که برنامه توانای پشتیبانی از چندین فرمت مختلف را داشته باشد .

در همان زمان به اصرار جان، توماس کدهای مخصوص خواندن و ذخیره‌کردن فرمت‌های مختلف رنگدانه‌ها را به برنامه‌ اضافه کرد که همین کد‌ها سال‌ها بعد تبدیل به فیلترهای plug-in تصویرهای نقشه بیتی شدند.

بعد ازگذشت زمانی توماس موفق به ساخت ابزار منحصربه فردی به نام ( Selection Tool)شدکه می توانست مناطق رنگی را از هم جدا کند.او همچنین توانست قابلیت هایی مثل level و Hue and saturation را نیز به نرم افزار اضافه کند .

 

دوست دارید در مورد ساخت سایت بیشتر بدونید … ؟

ساخت سایت >

 

در تابستان ۱۹۸۸جان وقتی متوجه شد که برنامه کار بردی شده است و می توانند از آن استفاده کنند خوش حال شد وتصمیم گرفت که آن را به عنوان یک محصول تجاری بفروش برساند .

 

تولید و گسترش فتوشاپ از ابتدا تا به اکنون …

عملیات ساماندهی و معرفی فتوشاپ تا آوریل ۱۹۸۹ نیز همچنان ادامه داشت ، Russel Brown و متخصصان Adobe با دادن ایده‌های بسیار، توماس را وادار به نوشتن کدهایی می‌کردند که بسیار سخت و غیر قابل نوشتن بود و انتظار داشتند که توماس بتواند قابلیت هایی را در فتوشاپ اضافه کند که تا آن زمان در هیچ نرم‌افزار دیگری ارائه نشده بود .

جان هم با دادن ایده های عالی برادرش را تشویق میکرد ، تا بالاخره تمام زحمات دو برادر در سال ۱۹۸۹ به نتیجه رسید ، و نسخه ی یک فتو شاپ با تمام نقاط ضعف هایش وارد بازار شد.

با این وضع بالافاصله نسخه ی ۷.۰.۱ (نسخه ی ترمیم یافته) را وارد بازار کردندتا ضعف های آن را بپوشاندولی باز هم فتوشاپ نسبت به نرم افزار رقیب خود (ColorStudio) وضع خیلی بهتری داشت.

دلیل معرفی فتوشاپ داشتن قابلیت های بی نظیر مانند (Help) به سرعت در میان کاربران محبوبیت پیداکرد . دلیل این محبوبیت ، ساده و کار بردی بودن ،‌طراحی بی نظیر فتوشاپ بوده است که کاربر  می توانستند از آن به آسانی استفاده کنند.

نرم افزار ColorStudioاز شرکت Fractal Desing یکی از جدی ترین رقیبان فتوشاپ به حصاب می آمد .

رقابت بین این دو نرم افزار هم چنان ادامه داشت تا بالاخره  Macworld در مقاله ای به مقایسه ی این دو نرم افزار پرداخت ، با برنده شدن فتو شاپ در این مقایسه، قوی ترین رقیب فتوشاپ (ColorStudio) آن از میدان خارج شد.

موفقیت های فتوشاپ در بروز رسانی های جدید … 😉

با کسب این موفقیت بالافاصله  نسخه ی دوم فتوشاپ معرفی و منتشر گردید و  همچنین شرکت Adobe یک شرکت استاندارد برای محصولات گرافیکی شناخته شدکه جان در شرکت ادوب به عنوان مهندس گرافیک مشغول به کار گردید .

با معرفی فتوشاپ این نرم افزار  به سوی جهانی شدن رفت .

به همین دلیل نیاز داشتند که مهندسان بیشتری با خلاقیت ها و ایده های متفاوت روی قابلیتهای آن کارنمایند ، یکی از این افرادMark hamburng از دانشگاه میشیگان بود.

از قابلیت های فوق العاده ی نسخه ی دوم می توان به امکان رستر کردن فایل ها برای Illustrator (نرم افزار گرافیک برداری ادوب )، پشتیبانی از فایل های چهار رنگ CMYK ،پردازش تصاویر دو رنگ Duotone و ارائه ابزار Pen اشاره کرد.

همچنین پیشرفت فتو شاپ مصادف با انقلاب نشر رومیزی بود که قابلیت خروجی چهاررنگ در نسخه‌ جدید فتوشاپ روح تازه‌ای به آن بخشید و باعث توجه همگان به این نرم‌افزار پرادعا شد.

 

ما با افتخار کادر سوالات و نظرات شما را در پایین همین نوشته خالی گذاشتیم تا شما راحت سوالاتتون رو بپرسید …

هر جا سوال و یا انتقاد و یا نظری بود درخدمتتون هستیم .

 

تا جلسه بعد آموزش فتوشاپ که بحث خیلی جالب و مهمی هم هست که تقریبا وارد مسائل عملی می شویم مراقب خودتون باشید … 🙂

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید :

 

 

 نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش فتوشاپ معرفی فتوشاپ – تاریخچه فتوشاپ – آموزش فتوشاپ – CodeIRAN
×