طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

مزرعه لینک چیست

مزرعه لینک چیست و چرا بسیاری از وبمستر ها اعتقاد دارند که باید از آن پرهیز کرد؟ خب مشخص است، با اپدیت شدن الگوریتم های گوگل، جلوی این روش هم گرفته شد تا دیگر سوء استفاده ای نشود. در اصل افراد با سخت سایت های متعدد اقدام به لینک بیلدینگ می کردند که همین امر باعث می شد سایت به بالای جستجوی گوگل بی آید. البته بعد از آنکه گوگل متوجه این رفتار شد سریع نسبت به رفع آن اقدام کرد. حتما دقت داشته باشید که از این روش محتاطانه استفاده کنید تا دچار جریمه توسط گوگل نوشید

 

مزرعه لینک چیست ؟

واقعا این مزرعه لینک چیست و اصلا فایده ای دارد؟ مزرعه لینک به گروهی از وب سایت ها اطلاق می‌شود که به یکدیگر به صورت گروهی لینک می دهند. مزرعه لینک بیشتر در مورد تعداد وکمیت لینک های ورودی صحبت می کند و هیچ ارتباطی با کیفیت نوع لینک ها ندارد. باید در نظر داشت یکی از معیارهای مهم برای رتبه بندی سایت ها تعداد و کیفیت لینک هایی است که به آنها لینک می‌شود این درحالی است که در مزرعه لینک هدف صرفا تعداد لینک بوده و هیچ ارتباطی با کیفیت لینک ها و سایت های لینک دهنده ندارد.

 

 

 

لازم به یادآوری است در جذب مخاطب یا افزایش تعداد بازدید از یک سایت معمولا  کاربران از جذب فالوور استفاده می کنند. فالوورهایی که بعضا سایت‌ها به عنوان لینک های قابل قبول به مخاطب معرفی می کنند یا از منابع آنان جهت دسترسی به مخاطب استفاده کرده‌اند که هر کدام از این روش‌ها در معرفی سایت ها به عنوان منبع برای گوگل یک امنیاز تلقی می‌گردد. اما در این بین نکته مهم در ارزش و رتبه بندی محتوایی این قبیل فالوورها و سایت های فالو شده است حال آنکه در مزرعه لینک، منظور گروهی از وب سایت‌ها هستند که به یکدیگر به صورت گروهی لینک داده شده‌اند تا صرفا بتوانند از ارزش رتبه بندی سایت یا موتور جستجوگر گوگل برخوردار بشوند و فاقد هر گونه ارزش محتوایی هستند و چه بسا بی ربط نیز باشند.

 

 

مزرعه لینک چیست
مزرعه لینک چیست

 

اعتبار لینک ها در مرزعه لینک

باید تصریح کرد مزرعه لینک بیشتر در مورد تعداد و کمیت لینک‌های ورودی صحبت می کند و هیچ ارتباطی با کیفیت نوع لینک‌ها ندارد. باید در نظر داشت یکی از معیارهای مهم برای رتبه بندی سایت ها تعداد و کیفیت لینک هایی است که به آنها لینک می‌شود این درحالی است که در مزرعه لینک هدف صرفا تعداد لینک بوده و هیچ ارتباطی با کیفیت سایت های لینک دهنده ندارد. باید خاطر نشان کرد در مزرعه لینک بسیاری از لینک‌ها فاقد ارزش و کیفیت لازم برای نمایش یک سایت خبری یا تحلیلی است حال آنکه سایت‌ها با استفاده از این تکنیک صرفا در راستای بالابردن تعداد بازدید یا رتبه خود در گوگل هستند. رتبه ای که قرار است منجر به دیده شدن یا رتبه بندی آنان در گوگل بشود.

 

تذکر

در ترفند «مزرعه لینک» بیشتر تعداد وکمیت لینک‌ها مورد بحث است و می‌توان گفت که در مدل « مزرعه لینک» هیچ ارتباطی با کیفیت نوع لینک‌ها وجود ندارد. لازم به یادآوری است گوگل نخستین موتور جستجویی بود که از قابلیت لینک سازی وب سایت‌ها برای تعیین میزان محبوبیت و رتبه بندی آنها استفاده کرد.

پس از گوگل نیز سایر موتورهای جستجو نیز« لینک بیلدینگ» را به‌عنوان یکی از معیارهای کیفی خود در نظر گرفتند و به مدیران و‌ب‌سایت‌ها اجازه دادند تا با افزایش تعداد لینک‌های ورودی خود، شهرت و رتبه سایت‌شان را تقویت کنند. همین موضوع، پس از مدتی باعث به وجود آمدن پدیده‌ای به نام مزرعه لینک یا Link farm شد.

 

هدف از ایجاد مزرعه لینک چیست؟

شاید بیشتر باید گفت: «مزرعه لینک» را باید به ‌عنوان یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) توصیف کرد که در آن، گروهی از وب‌سایت‌ها به‌طور مشترک به یکدیگر لینک می‌دهند که با پرداخت پول به یک وب‌سایت به‌طور مصنوعی و غیرطبیعی Inbound Link دریافت می‌کنند. درخصوص هدف از ایجاد مزرعه لینک نیز باید گفت:« مزرعه لینک نوعی تکنیک سئو برای فریب موتورهای جستجوست تا بتواند در مدت زمان کوتاهی یک سایت را به عنوان یک سایت محبوب و با کیفیت بشناساند  و منجر به افزایش رتبه و بازدید سایت بشود.»

 

مزرعه لینک چیست
مزرعه لینک چیست

 

چرا نباید از مزرعه لینک استفاده کنیم ؟

می‌دانیم هنگامی که به دنبال موضوعی در موتورهای جستجو هستیم هر کلمه نقش کلیدی در یافتن موضوعات مرتبط  دارد. این در حالی است که چه بسا در بسیاری از موارد گوگل نسبت به معرفی سایت‌هایی اقدام کند که صرفا از ترفندهای رتبه بندی گوگل استفاده کرده‌ است. سایت هایی که ارزش محتوایی مربوطه را نیز ندارند.

همان طور که می‌دانیم  معمولا سایت‌ها برای آنکه حایز رتبه بندی گوگل باشند و به عنوان سایت برتر درصفحه اول موتور جستجوگر معرفی بشوند از تکنیک «مزرعه لینک» یا سایر ترفندهای گوگل استفاده می کنند، این درحالی است  برای کاربر یا مخاطب درحال جستجو «کیفیت سایت یا مطلب » معرفی شده مهم است که در این روش چه بسا بسیاری از سایت‌های معرفی شده  فاقد هرگونه ارزش محتوایی باشند.

 

 

 

توجه

این حجم بالای سایت‌های معرفی شده  که بیشتر نیز توسط تکنیک «مزرعه لینک» ایجاد شده بود  شما را با حجمی از سایت‌هایی روبرو خواهد کرد که علاوه بر نبود کیفیت و بعضا بی ربط،  گوگل را مجبور به استفاده از الگوریتم‌های جریمه می کند تا با این روش از گسترش سایت‎‌هایی  که صرفا برای افزایش رتبه دست به دور زدن گوگل زده اند جلوگیری کند. تکنیک‌های جذب فالوور که در این بین صرفا برای افزایش لینک منجر به حضور سایت‌های بی کیفیت و فاقد ارزش شده است گوگل را بر آن می دارد تا با همین تکنیک مزرعه لینک نسبت به شناسایی این سایت ها با عنوان اسپم اقدام کند. اسپم‌هایی که این بار قرار است به جرم تخلف و تخدی از قوانین گوگل مشمول جریمه نیز بشوند.

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
استارت آپ چیست؟

استارت آپ چیست – چگونه یک StartUP راه اندازی کنیم – CodeIRAN

استارت آپ چیست و چه مزیت هایی دارد; به کسب و کارهای نوپایی گفته می شود که با یک خلاقیت و فکر نو شروع و تبدیل به یک کار بزرگ و پردرآمد می شود، لذا زمانی زیادی از شروع این شرکت ها یا کسب و کارها نمی گذرد , در واقع StartUP رشد سریع تری […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت شبیه باما - طراحی وب سایت شبیه BaMa.ir - شرکت کد ایران

طراحی سایت شبیه باما – طراحی وب سایت شبیه BaMa.ir – شرکت کد ایران

طراحی وب سایت خرید و فروش خودرو ( طراحی سایت شبیه باما ) طراحی سایت شبیه باما : در گذشته، اغلب مفهومی به نام جابجایی و سفر در بین مردم وجود نداشت و فقط در موارد تجاری و یا نظامی و …. ، افرادی با وظایف مشخص و با استفاده از اسب‌های تندرو ، اقدام به […]

Read More…

۰ comments
تعریف دامنه

دامین چیست – تعریف دامنه – گام به گام شناخت دامنه – کد ایران

دامین چیست و تعریف دامنه کدام است قبل از اینکه شروع به توضیح کنم بهتره  یک مثال بزنم… دامین یا همون دامنه یه اسمی هست که ما باید انتخاب کنیم… دامین چیست – تعریف دامنه با مثال ساده…   دامین چیست، برای تعریف دامنه همانطور که در مقاله هاست چیست توضیح دادم برای شناخت هاست […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها مزرعه لینک چیست ؟ – چرا باید از مزرعه لینک پرهیز کرد؟ – CodeIRAN
×