طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

لاراول

لاراول ; از زمان پیدایش اینترنت کاربران با ایجاد وب سایت سعی در متصل کردن دهکده جهانی و ارتباط بیشتر با یکدیگر کرده اند. اما ایجاد یک وب سایت به همین راحتی نیست گرچه رفته رفته این روند ساده تر شده و امروزه طراحان با طراحی وبسایت  های پویا گامی بزرگ در این راه برداشته اند.

یکی از زبان های محبوب برنامه نویسی تحت وب زبان php میباشد که وب سایت ها را از حالت ایستا خارج کرده و شکل پویا به آنها بخشیده است.

لاراول کتابخانه ای با عمر کم با محبوبیتی بالا

زبان محبوب پی اچ پی به مراتب بهتر از زبان های برنامه نویسی سرور است. پی اچ پی از هرگونه امکاناتی که توسعه دهندگان و برنامه نویسان دنبال آن هستند پیروی میکند.

امروزه توسعه دهندگان پی اچ پی تعدادی از کتابخانه های ایجاد شده را برای پیشبرد سریع تر و بی نقص تر پروژه شان به کار میگیرند و برنامه نویسان php با در نظر گرفتن امکانات آن کتابخانه ها (فریم ورک ها) از توابع و کلاس های آنها استفاده و آنها را در پروژه ی خود به کار میگیرند.

هر کتابخانه PHP دارای ویژگی هایی منحصر به فرد و نیز دارای اشکالاتی نیز می باشد. در این مقاله تلاش می کنیم تا مزایا و معایب یکی از فریم ورک های جوان php به نام لاراول  را شرح دهیم.

لاراول (laravel) یا Asp.net ؟! کدام در طراحی سایت

لاراول یکی از جدیدترین فریم ورک های php می باشد که فقط ۵ سال از عمرش میگذرد،اما با این وجود توانسته بین برنامه نویسان و توسعه دهندگان به دلیل انعطاف بالایش، از محبوبیت بالایی برخوردار شود.

مزایای لاراول در ساخت سایت :

۱. با استفاده از یک موتور قالب تیغه ای  قادر خواهد بود به وظایف و دستورات کامپایل کردن سرعت ببخشد و همچنین به دلیل در اختیار بودن توابع به صورت ماژولار کاربران می توانند از ویژگی های جدید این فریم ورک به راحتی استفاده و توابع و کلاس های ایده آل خود را به راحتی فراخوانی کنند.

۲. مدلاسیون همراه:به این معنی که توسعه دهندگان و  برنامه نویسان میتوانند بدون هیچ زحمتی از کدها مجددا استفاده نمایند.

۳. با استفاده ی بهینه و قابل درک از کلاس ORM این فریم ورک قاد است در ایجاد روابط پایگاه داده به راحتی عمل کرده و توسعه دهنده و برنامه نویس را راضی کند.

۴. یکی از خصوصیات برجسته این فریم ورک هنر CLI می باشد که شامل ابزار های پیشرفته جهت انجام دستورات و وظایف مختلف و همچنین مهاجرت و تغییر فریم ورک میباشد.

به این معنا که در هر جا از پروژه به هر دلیلی اگر کلاس ها و توابع این فریم ورک به کارتان نیامد با استفاده از این خصوصیت میتوانید از کلاس ها و توابع فریم ورک های دیگر استفاده نمایید.

۵. اسناد شگفت انگیز و همچنین ویژگی های اضافه شده از مسیریابی معکوس.

۶. به روز رسانی آسان

۷. بدون داشتن کد نویسی های تودرتو:از جمله ویژگی های لاراول عدم برنامه نویسی تودرتو میباشد که باعث افزایش خطا و رفع خطای کد ها میگردد.

۸. دارای قابلیت ماژولار (از جمله Package و Composer):توجه کنید که در تمام کلاس ها و قسمت ها لاراول به صورت ماژولار عمل نکرده است.

۹. مبتنی بر معماری منعطف MVC : معماری سه لایه از سه قسمت Model , View , Controller تشکیل میشه.

۱۰. انجام تست های متعدد از واحد های مختلف برنامه با دستورات ساده

معایب لاراول :

۱. لاراول باتوجه با جدید بودنش در مقابل توسعه دهندگان آهسته است.البته با آپدیت های جدید و آموزش هایی که فراگیر شده است این مشکل برطرف میشود.

۲. توسعه دهندگان امروزی با گسترش بیش از حد کد ها و کلاس ها مشکل دارند.اگر کد ها و کلاس ها به عنوان اشیایی ماژولار در اختیار توسعه دهندگان قرار بگیرد سرعت عمل و ویرایش و تغییر پروژه به راحتی امکان پذیر است.

۳. پشتیبانی فریم ورک لاراول به گستردگی رقبای قدیمی خود نیست و این امر باعث میگردد تا مشکلات و خطاهای لاراول به آهستگی حل شود که در سرعت انجام پروژه حائذ اهمیت است.

۴. همان گونه که در قسمت مزایای لاراول گفته شد این فریم ورک از ابزار های مسیر یابی معکوس استفاده میکند که روش های آن برای برنامه نویسان مبتدی و متوسط پیچیده خواهد بود و سردرگم میشند.

جمع بندی:فریم ورک لاراول با این که سن کمی دارد اما از محبوبیت بالایی برخوردار است.از نکات بالا این نتیجه بر می آید که فریم ورک لاراول یک فریم ورک full-stack می باشد.

که به راحتی قادر خواهید بود تا پروژه های خود را در محیط php با این فریم ورک توسعه و از یک سیستم داینامیک قوی برای وب و پورتال خود بهره مند شوید.

لاراول از نظر سرعت و کلاس بندی توابع ضعف هایی دارد که با آپدیت های جدید آن در حال برطرف کردن آن است ولی باز هم از فریم ورک هایی مانند فالکون بسیار کند تر عمل میکند.

ولی با قابلیت CLI شما قادر خواهید بود که با اضافه کردن توابعی و مهاجرت به فریم ورک های دیگر این مساله را حل کنید.

لاراول با مسیری که در پیش رو دارد روشن است اما رقبایی مانند فالکون و yii نیز در حال پیشرفت هستند.با لاراول پروژه های بسیاری را میتوان ایجاد نمود و در ایران نیز به دلیل محبوبیت این فریم ورک آموزش های زیادی را میتوان یافت و از آن بهره برد.

مطالب مرتبط :

زبان php, معرفی فتوشاپ,طراحی سایت جدید,طراحی سایت آژانس هواپیمایی

کدایران در شبکات اجتماعی :

آپارات کدایران,فیسبوک کدایران,تویتر کدایران,اینستاگرام کدایران

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان با شرکت طراحی سایت کدایران در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها فریم ورک ها لاراول – بررسی مزایا و معایب laravel – شرکت طراحی سایت CodeIRAN
×