طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

فضای ذخیره سازی ابری

در این مقاله CodeIRAN قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر فضای ذخیره سازی ابری و اینکه طریقه کارکرد آن به چه شکل است و چگونه در عصر تکنولوژی به کمک ما می آید؟

در هر خانه ای بیشتر از یک فلش پیدا می شود و اغلب ما به داشتن یک هارد دو ترابایتی خود که تا لبه از فیلم، اهنگ و عکس پر شده است افتخار می کنیم. مطمعن هستم خیلی از شما ها بدون فلش خود از خانه بیرون نمی روید و یا در هنگام خرید گوشی همراه، یکی از مهم ترین گزینه ها میزان حجم حافظه است. باید بگویم خیلی از فعالیت های ما محدود به میزان حافظه ای است که در اختیار داریم.

پس حتما مقاله امروز ما را بخوانید، زیرا در این مقاله سعی شده یک تکنولوژی کاربردی را در این زمینه به شما معرفی کنیم که روز به روز نقشش در حال پررنگ تر شدن است.

 

 

فضاهای ذخیره سازی ابری چیست؟

همه برای ذخیره اطلاعات خود به فلش ها، هارد ها، حافظه گوشی و سیستم خود روی می آوریم و اغلب این کابوس را داشته ایم که اگر روزی این اطلاعات از بین برود، باید چه کرد؟ چطور می توان اطلاعات را بازیابی کرد و یا چطور می توان در وحله اول از وقوع این اتفاق جلوگیری کرد؟

درست است، شاید بتوان این اطلاعات را بازیابی کرد، اما این شاید برای شما کاربردی دارد؟

چند سالی می شود که یک راهکار مناسب برای جلوگیری از پریدن اطلاعات و پایان دادن به کابوس هایمان معرفی شده است.

 

فضای ذخیره سازی ابری چیست؟
فضای ذخیره سازی ابری چیست؟

 

پاسخ استفاده از فضاهای ذخیره سازی ابریست. یک انباری دیجیتال برای ورود به آن تنها نیاز به اینترنت دارید. به طور کاملا کوتاه شده، دراین روش ذخیره سازی اطلاعات را آپلود می کنید و می توانید مطمعن باشید که این اطلاعات تا ابد برایتان باقی خواهند ماند.

در طی سالهایی که گذشت بسیار تلاش شد تا سرعت بارگیری و پردازش اطلاعات بالا برود تا راحت تر بتوان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد و ارائه خدمات کاربردی تری را داشت.

 

نحوه کارکرد فضای ذخیره سازی ابری

 

برای این که کارکرد فضای ذخیره سازی ابری را درک کنید،چند سرور بزرگ و مشکی را تصور کنید که در یک اتاق قرار داده شده اند، درست مثل تصاویری که از فیلم ها در ذهنتان مانده است. این سرورها با هم همکاری می کنند و اطلاعات آپلود شده شما را به صورت مرتب پردازش و ذخیره می کنند. فعالیت این سرورها، شامل ذخیره سازی، دریافت، ارسال و استفاده از نرم افزارهای مختلف است. می توان اینگونه فرض کرد که اتاق سرورها چون شهری بزرگ است که اطلاعات و خاطرات شما بخشی از این فضا را تسخیر کرده است.

برای اینکه بتوانید از فضاهای ذخیره سازی ابری استفاده کنید باید درست مثل اشتراک اینترنت، مبلغی را پرداخت کنید و با توجه به میزان هزینه پرداختی مقدار حجم ذخیره سازی که به شما تعلق می گیرد متفاوت خواهد بود.

ما به شما چندی از موسسات برتر ۲۰۱۹ در زمینه ارائه فضای ذخیره سازی ابری را معرفی می کنیم.

 

 

شرکت های ارائه فضای ذخیره سازی ابری:

  • One cloud storage

این فضا توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و این قابلیت را  دارد تا بتوانید تا حجم ۵ گیگ به صورت رایگان استفاده کنید. برای استفاده از این فضا نیازی به دانلود برنامه ای ندارید زیرا به صورت پیش فرض در سیستم های ویندوز ۱۰ به بعد وجود دارد. قابلیت سینک کردن اطلاعات از روی سایر گجت ها بر روی سیستم نیز وجود دارد.

 

  • Icloud storage

این فضا با قیمتی کاملا مناسب توسط شرکت اپل برای کاربران ایجاد شده است. می توانید تا حجم ۵ گیگ را به صورت رایگان اسفاده کنید.

 

 

شرکت های ارائه فضای ذخیره سازی ابری
شرکت های ارائه فضای ذخیره سازی ابری

 

 

  • Google drive cloud storage

یک خبر خوب برای تمام دوست داران دنیای گوگل تا ۱۵ گیگ فضای ذخیره سازی رایگان در اختیار کاربران می گذارد. این ویژگی گوگل با اندورید میانه بهتری دارد. با استفاده از این فضا می توانید حجم بالای طلاعات خود را در یک فضای امن حفظ کنید. اما یک مشکل هم وجود دارد! این ویژگی گوگل اجرای پیچیده ای دارد. اما مطمعن هستم با کمی دقت از آن سر در می آورید.

 

 

انواع فضاهای ابری

این فضاها را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

 

استقرار (Demployment)

این دسته خود شامل چهار زیرگروه می شود.

 

  1. Private Cloud Storage

فضای ابری خصوصی را در نهاد ها و سازمان هایی به کار می برند که به شکلی کاملا بخصوص قصد شکل دادن به اطلاعاتشان را دارند. سرور این نهاد ها میتواند از داخل نهاد و یا یک مرکز امن مرتبط اداره شود.

 

  1. Public Cloud Storage

فضای ابری همگانی نیازی به اعمال کنترل بخصوصی ندارد. این فضا می تواند توسط هر شخصی که شما تایید کنید دیده شود. dropbox می تواند مثال خوبی برای این نوع از فضاهای ذخیره سازی باشد.

 

  1. Hybrid cloud storage

فضای ابری هیبریدی مخلوطی است از فضای ابری همگانی و خصوصی. در این مدل خودتان می توانید ویژگی های بخصوص خودتان را اجرا کنید. حتی می توانید اطلاعات مهم خود را در بخش خصوصی و اطلاعات معمولی خود را در بخش همگانی بگذارید و ترتیبی دهید تعدادی ان ها را ببینند.

 

  1. Social storage cloud

فضای ذخیره سازی اجتماعی زمانی کاربرد دارد که فضای خصوصی یک شرکت به صورت محدود در یک سایت قرار بگیرد.

 

و اما دسته دوم

سرویس ها (services)

این سرویس ها به سه دسته خدمات پایه ای، خدمات زمینه سازی و خدمات نرم افزاری تقسیم می شوند.

 

  1. Infrastructure as a service: Iaas

خدمات پایه ای، شامل یک سری از سرویس های سخت افزاری، ذخیره سازی، نرم افزاری و سایر خدمات مرتبط با فضای ذخیره سازی می شود.

 

  1. Software as a service : Saas

منظور از خدمات پایه ای، خدماتی است که توسط یک شخص سوم قرار داده شده تا کاربران در هر جا که هستند بتوانند به راحتی از ان ها استفاده کنند.

 

  1. Platform as a service : Paas

خدمات زمینه سازی، دقیقا زمانی کاربرد دارد که کاربر قصد توسعه در یکی از بخش های نرم افزاری را داشته، اما علاقه ای به راه اندازی برنامه مورد نظر بر سیستم نداشته باشد.

 

 

نقش فضای ذخیره سازی ابری در آینده

همان طور که با سرعت بسیار بالایی به سمت آینده در حرکتیم، نمی توان حجم بالای اطلاعات را نادیده گرفت. می توانید بی نهایت اطلاعات را بر روی هارد ذخیره کنید. این به انتخاب شماست. باید تا انجا که می شود با اینده کنار امد و تاثییرات ان را پذیرفت. اینده تکنولوژی سرعت است و سبکی. می توانید با کوله ای از اطلاعات سنگین خود این راه را طی کنید یا این که دست یاری فضاهای ذخیره سازی را بپزیرید.

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
CTR چیست؟

CTR چیست ؟ – چگونه نرخ کلیک سایت را افزایش دهیم ؟ – CodeIRAN

گوگل حواسش به CTR  شما هست، حواستان باشد. تمام تلاشمان تا اینجای کار بر این بوده که بتوانیم در SERP یا همان صفحه نتایج جست و جوی گوگل جایی برای خودمان دست و پا کنیم و جزو برترین رتبه های گوگل باشیم. رسیدن به یک جایگاه آبرومندانه در نتایج گوگل خبر خوبی است ولی این […]

Read More…

۰ comments
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ – دیجیتال مارکتینگ چیست – هلدینگ کد ایران

دیجیتال مارکتینگ : شده به سرت بزنه تو این اوضاع بی کاری بازار کاری برای خودت دست و پا کنی؟ یا به قول معروف آقای خودت باشی؟ یا یک ایده نو و بکر داری اما وقتی نشستی با دوستت پای ماشین حساب هرچی حساب کتاب کردی دیدی ای بابا اولا پول شروع کار و نداری […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت معماری

طراحی سایت معماری – طراحی وب سایت عمرانی

طراحی سایت معماری به عنوان یکی از پرمخاطب ترین مشاغل ایران است !! بله درسته دلیلش هم جامعه بسیار زیاد مهندسین محترم عمران و معماری است که در ادامه به بررسی دقیق موارد وب سایت معماری می پردازیم . طراحی سایت معماری و نتیجه عجیب سئو در میزان قرارداد ۳ شرکت بزرگ عمران و معماری […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Notice: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4648

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها خبر های طراحی فضای ذخیره سازی ابری چیست – CodeIRAN
×