طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

امروزه دنیای تبلیغات با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش است لذا شناخت مفاهیم تبلیغات و روش های موثر آن رابطه ی مستقیمی با موفقیت و میزان ماندگاری بیزینس ها دارد , یکی از روش های کارآمد در زمینه ی تبلیغات بهره گیری از طراحی کمپین تبلیغاتی است که با توجه به ماهیت و روش های خلاقانه به کار رفته در آن روزانه بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.

قصد داریم در ادامه اجزای مختلف آن و چگونگی بهره گیری از یک کمپین تبلیغاتی موثر را مورد بررسی قرار دهیم.

هدف از طراحی کمپین ها

کمپین تبلیغاتی به مجموعه ای از فعالیت های به هم مرتبط و سریال وار گفته میشود که در یک فاصله زمانی مشخص  انجام گرفته و هدف واحدی را دنبال می کند , شناخت بازار هدف و تعیین مخاطبان کمپین از ابتدایی ترین و مهمترین ارکان بوده تشکیل یک کمپین بوده و استراتژی های اصلی بر این اساس تعیین می گردند.

۵ اصل طراحی کمپین تبلیغاتی

ابتدا به تعریف طراحی کمپین تبلیغاتی می پردازیم نامی آشنا که به کرات شنیده ایم ولی تعریف دقیقی از آن در دست نیست.
برای درک بهتر باید با اجزای مختلف یک کمپین تبلیغاتی آشنا شویم که عبارت است از :

 1. Mission ؛شناسایی و اولویت بندی مأموریت یا هدف از ارائه تبلیغ.
 2. Message ؛پیامی که در زمان ارائه تبلیغ بایستی منتقل شود.
 3. Media ؛رسانه هایی که بایستی به منظور ارائه تبلیغات، با توجه به بازار هدف و مأموریت تبلیغ از آن ها استفاده کنیم.
 4. Money ؛بودجه مورد نظر به منظور طراحی، تدوین و ارائه تبلیغ چه قدر است و با چه استراتژی و تاکتیکی هزینه گردد.
 5. Measurement ؛اندازه گیری کارایی و اثربخشی تبلیغات از ابعاد گوناگون.

تحقیق و شناسایی :

امروزه با توجه به گستردگی بازار کسب و کار و وجود رقبای بیزینسی متعدد انجام تبلیغات موثر نقش بسزایی در تضمین موفقیت شما دارد و این امر در وحله ی اول تنها با مطالعه ی بازارهای رقابتی ، شناخت بازار هدف و مخاطب و شناخت نیازهای آنها امکان پذیر خواهد بود . با در دست داشتن اطلاعات دقیق از بازار هدف می توان به دید بازتری از برنامه ها و اقدامات بعدی شرکت رسید. از سویی دیگر تحقیق گسترده در ابتدای کار سبب می شود ریسک شکست تبلیغات به مراتب کمتر شده و از هدر رفت انژی و بودجه جلوگیری شود.

شعار برای طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی معمولا با یک شعار تبلیغاتی همراه هستند که این شعار کمک می کند تا بیشتر در ذهن ثبت شوند و ماندگاری کمپین و اثرگذاری آن را حاصل شده و احتمال موفقیت کمپین را دو چندان کنند
شرکت‌ها به همان دلیلی که برای معرفی خود  لوگوی مشخص  دارند، شعار نیز باید داشته باشند
در واقع لوگو، معرفی تصویری یک برند است و شعار، معرفی کلامی آن است. هر دو روش، بیشتر از نام یک شرکت یا محصول می‌توانند توجه مشتری را جلب کنند.


شعار برای طراحی کمپین تبلیغاتی
این شعار تبلیغاتی شرکت نایک به گونه ای طراحی شده که با استفاده از کوتاه ترین جمله کامل ترین مفهوم انتقال یابد . و در ذهن مخاطب به نحوی نقش ببندد که تنها با شنیدن اسم برند و نام شرکت این جمله در ذهن او تکرار شود.

در انتخاب پیام کمین های تبلیغاتی باید به این نکته توجه داشت که باید از پیچیدگی و قرار دادن چند پیام مختلف به صورت همزمان خودداری کرد چراکه این عمل باعث سردرگمی مخاطب شده پیام مورد نظر به درستی انتقال نیافته و در نهایت موجب هدر رفتن بودجه ی تبلیغاتی می شود

تاثیر رسانه و مدیا در اجرا کمپین های تبلیغاتی

در اجرای کمپین ها میتوان از ابزار مختلفی مانند بیلبورد ها ؛ سوشال مدیا ( همچون اینستاگرام ) افراد تاثیر گذار و اینفلوئنسر ها و … بهره برد و بدین وسیله شعار تبلیغاتی برند را برای مخاطب ملموس تر کرد. به عنوان مثال به بررسی نمونه هایی از طراحی کمپین تبلیغاتی دنیا و استفاده آن از ابزار مختلف میپردازیم.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله انواع روش تبلیغاتی در اینستاگرام را حتما مطالعه کنید:

تبلیغ در اینستاگرام

 

شرکت نیکون Nikon

شرکت نیکون یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید دوربین های عکاسی با بکار گرفتن روشی خلاق در این کمپین تابلوهای تبلیغاتی در معابر عمومی و ایستگاه‌های مترو نصب کرده و به کمک نور چراغ‌هایی که به عنوان فلاش دوربین در این تابلوها جاسازی شده بود توجه عابران را به خود جلب می‌کرد. تبلیغات خلاقانه این شرکت باعث شده است که در مسیر نصب تابلوها هیچ عابری بی‌تفاوت از جلوی این تابلوی تبلیغاتی عبور نکند.

 

تاثیر رسانه و مدیا در اجرا کمپین های تبلیغاتی

نمونه بسیار خلاقانه در استفاده از بیلبورد و طراحی خاص در یک کمپین تبلیغاتی سس تند  Tabasco  را میتوان در زیر مشاهده کرد.

کمپین های تبلیغاتی

 

کمپین های تبلیغاتی

بودجه بندی

 • میزان بودجه ی استفاده شده در کمپین با توجه پیشینه شرکت فعالیت ها گذشته و … متفاوت بوده و از روش های مختلفی می توان استفاده کرد.
 •  روش در حد استطاعت : ساده ترین روش تخصیص بودجه بوده و بودجه ی مورد نیاز در آن به گونه ای محاسبه می گردد که شرکت توانایی پرداخت آن را داشته باشد .
 • روش درصدی از فروش : شرکت بخشی از سود حاصل از فروش فعلی شرکت یا تخمینی از میزان سود حاصل در بازه زمانی مشخصی از آینده را به تبلیغات اختصاص می دهد .
 • روش برابری با رقبا : این روش نیاز به بررسی و مطالعه بازار رقیب و بررسی عملکرد شرکت های مشابه  دارد . اگر شرکتی که میزان سهم بازار مشابهی با شما داشته باشد مبلغ مشخصی را به تبلیغات اختصاص داده باشد می توان نتیجه گرفت با همان مبلغ نتیجه تقریبا مشابهی میتوانید حاصل کنید.
 • روش تبلیغ مشخص : هزینه‌ی انجام یک نوع تبلیغ خاص مبنای تعیین بودجه کمپین تبلیغاتی قرار می‌گیرد و انعطاف زیادی وجود ندارد.
 • روش تبلیغات بر مبنای واحد هر محصول : در این روش با تعیین هزینه‌های تولید و میزان تولید هر نوع محصول به صورت متناسب بودجه تبلیغاتی برای هر بخش تعیین کرد.
 •  روش هدف و نحوه ی انجام کار : ابتدا اهدافی تعیین می‌شوند و سپس ابزارها و روش‌های رسیدن به آن اهداف معین می‌شوند که بایستی در مورد هزینه‌ی هر یک از ابزارها و میزان سودآوری شان تحقیق کرد و سپس دست به بودجه بندی زد.


ارزیابی و اندازه گیری

روش های مختلفی برای اندازه گیری میزان بازده یک کمپین تبلیغاتی وجود دارد که از انواع آن میتوان به محاسبه هزینه تبلیغات به ازای هر واحد فروش یا دریافت خدمات و CTR اشاره کرد که نرخ کلیک خوردن در یک تبلیغ آنلاین گفته می شود که نرخ متوسط این شاخص در صنایع مختلف در جهان از ۰.۲% تا ۵% یا ۱۰% 

در نهایت امیدوارم از این مقاله کمال استفاده را کرده باشید .

سیما شاه کرمی کارشناس دیجیتال مارکتینگ هلدینگ کدایران

 

مطالب مربتط :

خدمات سئو

طراحی سایت پت شاپ PetGram

طراحی سایت فوری

راه های ارتباط با ما :

اینستاگرامتلگرام فیس بوک


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی طراحی کمپین تبلیغاتی – بهترین کمپین تبلیغاتی ۲۰۱۹ – CodeIRAN
×