طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

ساختار کد php ; امیدورام با مقدمه و نصب PHP مشکی نداشته باشید و هر دو قسمت را به درستی درک کرده باشید . نام این بخش ساختار دستوری Syntax – PHP می باشد .

ساختار کد php

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که Syntax چیست و چه کاربردی در زبان برنامه نویسی دارد ؟ Syntax در واقع قواعد نحوی و نوشتاری یک زبان برنامه نویسی است . یعنی اینکه دستورات یک زبان برنامه نویسی به چه شکلی باید نوشته بشه .

در ظاهر امر ، بارزترین تفاوت زبانهای برنامه نویسی همین تفاوت Syntax اونها هستش . و اگر در هنگام برنامه نویسی جایی به پیامی با عنوان “Syntax Error” برخورد کردید بدونید که توی کدی که نوشتید ، یک مشکل نوشتاری وجود داره و نه مشکل منطقی .

دو بخش کلی از ساختار کد php

به طور کلی زبان PHP از دو بخش اصلی تشکیل می شود .  بخش اول کدهای HTML و بخش دوم اسکریپت های PHP که باید داخل تگهای HTML قرار بگیرند.
ساختار کد PHP با دستور <?php آغاز می شود و با ?> به پایان میرسد .
نکته :  نوشتن دستور ECHO به صورت کوچک یا بزرگ تاثیری در نمایش کد در مرورگر ندارد .
در PHP  با استفاده از دستور echo  می توان اطلاعات را در صفحه مروگر به نمایش در آورد .دستور print هم اطلاعات را بر روی مرورگر نمایش میدهد با این تفاوت که دستور print در صورت موفقیت مقدار true و گرنه مقدار false را بر می گرداند .

<?php
محل قرار گیری کد php
?>

 

صفحات PHP بر روی سرور اجرا شده و سپس نتایج خروجی به صورت کدهای ساده شده HTML و جاوا اسکریپت ، برای اجرا به مرورگر کامپیوتر کاربر ارسال می شود .

پس باید به شکل زیر در کد HTML  قرار بگیرد .  کد زیر شکل کلی یک اسکریپت PHP می باشد . کد زیر را در یک صفحه نوت پد با نام index.php ذخیره کرده و در یک مرورگر مشاهده کنید . برای مشاهده کد هم باید از یکی از برنامه هایی که به صورت لوکال امکان تست کدها را به شما میدهد استفاده کنید .

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>
<h1>My first PHP code</h1>
<?php
echo “Hello World!”;
?>
</body>
</html>

قرار دادن توضیحات در PHP

هدف از نوشتن توضیحات یا همان Comment در زبان برنامه نویسی بالا بردن میزان خوانایی و یک نشانه یا علامت برای برنامه نویسان دیگر می باشد تا متوجه شوند که این قسمت از کد مربوط به چه چیزی می شود .
برای ارائه توضیحات در PHP به دو روش عمل می شود :
روش اول استفاده از */ متن /*  (این روش برای توضیحات بلند مورد استفاده قرار می گیرد)
روش دوم استفاده از دو علامت // در ابتدای توضیحات (این روش معمولا برای توضیحات کوتاه استفاده می شود)

<!DOCTYPE html>
<html>
<body><?php
// This is a single line comment
# This is also a single line comment
/*
This is a multiple lines comment block
that spans over more than
one line
*/
?>
</body>
</html>

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید :

لاراول – بررسی مزایا و معایب laravel, ساخت فرم ثبت نام با PHP,طراحی سایت جدید,ابزار Magic Wand در فتوشاپ

کدایران در شبکات اجتماعی :

آپارات کدایران,فیسبوک کدایران,تویتر کدایران,اینستاگرام کدایران

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان با شرکت طراحی سایت کدایران در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 

 

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

1 نظر ثبت شده است


    Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713
  • سلام با تشکر از مطلب بسیار خوبتون , واقعا آموزنده بود . بنده هم جا داره به شما بهترین وی پی ان ایران را معرفی کنم : برای خرید فیلتر شکن قوی به نظر بنده بهترین سایت امپراتور وی پی ان هست هم کیفیت خیلی خوبی دارند و هم برای خرید vpn میتونند بهترین گزینه باشند .
خانـــــــــــه آموزش ها php ساختار کد php | سینتکس کدهای php | طراحی سایت CodeIRAN
×