طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

شناسایی PBN توسط گوگل

همینطور که از قبل گفتیم راه های شناسایی PBN توسط گوگل به شدت پیگیری می شود. به دلیل آنکه از نظر مهندسین گوگل، این عمل غیر قانونی ( قوانین الگوریتم پنگوئن ) محسوب کرده و همانند دنیای واقعی که کار خلاف زندان و جریمه را در بر دارد، گوگل نیز جریمه هایی بعضا خانمان برنداز برای سایت شما اعمال می کند! در اصل ممکن است یک شبکه کل زحمات شما جریمه شود.

پس حتما قبل از اینکه اقدام به استفاده از مزرعه لینک شخصی خود کنید، از تبعات احتمالی آن و نحوه تشخیص آن توسط الگوریتم های گوگل مطلع باشید!

 

راه های شناسایی Private Backlink Network توسط گوگل

شناسایی PBN توسط گوگل از راه های مختلفی انجام می شود. در این مقاله به ۷ موردی که توسط وب مستر ها از راه آزمون و خطا پیدا شده است را با شما به اشتراک می گذاریم تا حواس خود را شش دنگ جمع کنید!

مهم ترین دلیل بالا رفتن هزینه ساخت یک مزرعه لینک شخصی، همین مواردی است که در ادامه به آنها قرار است بپردازیم.

 

برای کسب اطلاع بیشتر محتوا های قبلی را مطالعه کنید:

استفاده از PBN یک ریسک با ارزش

 

۱- دامین های شما بر روی یک IP در هاست یا سرور ست شده باشند

یکی از احمقانه ترین کار هایی که می توان انجام داد، ساخت یک شبکه PBN بر روی یک سرور می باشد! خب این شبکه به راحتی شناخته می شود و درجا توسط گوگل شما جریمه خواهید شد.

البته این مورد که شناسایی گوگل ۱۰۰% باشد، به هیچ وجه نیست! اما باز هم درصد ریسک را بسیار بالا می برد.

هزینه اجاره و نگهداری یک سرور اختصاصی پایین نبوده و همین امر سبب می شود که بودجه بسیار زیادی از سازمان شما تلف شود. پس حتما این گزینه را در گوشه ذهن خود نگهدارید و سبک سنگین کنید که Private Backlink Network ارزش استفاده را دارد یا نه!

البته یکی از راهکاریی که ما می توانیم به شما پیشنهاد دهیم استفاده از ابزار هایی است که به شما امکان می دهد تا اطلاعات هاستتان را از دید مخفی کنید. همانند cloudflare که یک سرویس CDN نیز به حساب می آید، با ست کردن آن بر روی DNS هایتان می توانید تا حدی سایت شبکه ای خود را مخفی نگه داشته و ریسک را پایین تر بیاورید.

توجه

در هر صورت IP اصلی برای گوگل قابل ردگیری می باشد و این کار تنها این راه را پیچیده تر می کند و واکنش سریع را از ربات های گوگل می گیرد.

 

 

شناسایی PBN توسط گوگل
شناسایی PBN توسط گوگل

 

۲- خرید دامنه های مورد نیاز به نام یک فرد

شما برای ساخت یک مزرعه لینک شخصی نیاز به domain های بسیاری هستید. چرا که این شبکه باید کاملا قدرتمند و در عین حال پیچیده باشد تا بتواند به وب سایت اصلی شما برای بالا آمدن در رنکینگ گوگل کمک نمایید.

اگر شما اقدام به خرید تمام دامین ها برای یک فرد خاص کنید، شبکه شما به راحتی شناسایی می شود. این کار سبب شک گوگل به وب سایت های شما می شود.

بله ابزار هایی هستند که بتوانید مشخصات whois را مخی نمایید که خود نیاز به یک خرج اضافه است و البته که این مورد به هیچ عنوان ۱۰۰% نخواهد بود. این مورد نیز به شک گوگل بیشتر اضافه می کند!

بهترین پیشنهادی که میشه داد، خرید دامین ها به نام های مختلف است.

 

محتوا ها با موضعات مختلف وارد شود

وقتی یک شبکه بک لینک ایجاد می کنید، اگر همگی تحت یک موضوع باشند، گوگل به سرعت متوجه می شود که قصد شما سوء استفاده از این موضوع برای بالا بردن وب سایت اصلی می باشد. همچنین زمانی که تلاش می کنید برای خرید دامنه جدیدتان، حتما توجه داشته باشید که از موضوعات مختلف اقدام به خریداری نمایید.

( همانطور که در مقاله قبلی اشاره شد بهتر است دامینتان را خریداری نمایید که دارای رنک است )

برای  مثال یک وب سایت خود در حوزه طراحی سایت پیدا می کنید که به تازگی به دلایلی فعالیت خود را متوقف کرده است. شما بعد از خرید قطعا در قسمت محتوایی به مشکل بر خواهید خورد، چرا که صفحات حذف شده اند.

تنها کافیست معماری دامنه ای که خریداری نموده اید را متوجه شده و از سایت های ماشین زمان ( way back machine ) استفاده نمایید. یکی از معتبر ترین سایت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، archive.org است که گذشته سایت شما و محتوا هایی که وجود داشتند را به نمایش می گذارد. از زمان شروع تا اوج و خروج domain مورد نظر برای شما لیست می شود.

 

ساخت اطلاعات جعلی تماس و برند

توجه داشته باشید که به هیچ وجه اطلاعات تماس و برند هایی که قرار است استفاده کنید شبیه به هم نباشند. جدای از بحث PBN، این کار می تواند به عنوان کپی رایت می تواند سایت را قبل از شبکه بندی متحمل جریمه کند.

بله این کار نیز هزینه و زمان بیشتری به شما تحمیل می کند اما از ما به شما نصیحت، ارزش دارد!

بله این کار ساخت یک برند جعلی است اما بدین معنی نیست که شما باید فعالیت واقعی داشته باشید یا جرمی را مرتکب شده اید. فقط برای دور زدن گوگل از آن استفاده می کنید.

 

سایت هایی که در شبکه شما به جای دیگر بک لینک نداده باشد

هدف شما از خلق یک Private backlink Network، انحصاری کردن آن می باشد. اما اگر شما فقط به سایت هایی که در حوزه کاری خودتان شروع به بک لینک دهی کنید، گوگل به شک می افتد. چرا که شما به خارج از آن مجموعه هیچ فعالیتی نداشته اید و مشخصا در تلاش هستید تا یک دامنه خاص را تقویت کنید

راه حل این مسئله

پیشنهاد ما به شما لینک دادن به سایت های مرجع یا مرتبط دیگر است تا شبکه شما توسط گوگل کشف نشود.

البته باز هم تضمینی برای کشف نشدن شما وجود ندارد و باید همیشه ترس شناسایی PBN توسط گوگل را گوشه ذهنتان داشته باشید!

 

شناسایی PBN توسط گوگل
شناسایی PBN توسط گوگل

 

افت سایت به دلیل به روز رسانی نشدن یا کپی کردن محتوا

در گذشته شما تنها کافی بود با کپی و پیست کردن محتوا ها به وبلاگ، کارتان راه انداخته و شبکه خود را تازه نگهدارید. اما با آمدن الگوریتم های جدید گوگل ( الگوریتم پاندا گوگل شروع جلوگیری از کپی محتوا بود ) این کار دیگر امکان پذیر نیست. تفاوتی ندارد که دامنه رسمی دارد یا از وبلاگ استفاده می کنید. محتوا کپی شده فقط باعث افت جایگاهتان می شود. شما همانند یک سایت کامل، دارای محتوای اختصاصی و یونیک باشد. همچنین توجه داشته باشید که به صورت مستمر نسبت به اپدیت سایت هایتان اقدام نمایید تا درصد شک گوگل به پایین ترین حد برسد.

 

 

محتوای بعدی این قسمت را از دست ندهید: آیا استفاده از pbn باعث نابودی کسب و کار آنلاین ما می شود ؟ 

 

فعال نبودن دامنه هایتان در شبکه های اجتماعی و راکد بودن

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که سئو کاران تازه کار ممکن است مرتکب شوند، راکد گذاشتن یک سایت می باشد. این حرکت رفته رفته به کاهش ارزش آن سایت می انجامد. همچنین فعال نبودن شما در شبکه ها مجازی بزرگ ترین ضربه سایت هایتان می تواند باشد. الگوریتم های گوگل شما را در social media ها تحت نظر قرار می دهند و فعالیتتان را دنبال می کنند. پس حتما در این بحث دقت کنید.

 

نتیجه گیری شناسایی PBN توسط گوگل

برای ایجاد یک PBN شما نیاز به تامین زیرساخت هایی دارد. هر سایتی که شما در مزرعه لینک شخصی خود اضافه می کنید، همانند سایت اصلی شما باید دارای ویژگی هایی باشد که در این محتوا به آنها اشاره شد.

هزینه و زحمات تمام سایت ها یکسان می باشد و اصلا فکر نکنید که همانند گذشته با ساخت وبلاگ های رایگان می توانید به بالا بردن رنک سایت کمکی کنید!

شناسایی PBN توسط گوگل به صورت جدی در سطح نت پیگیری می شود و از طرفی ممکن است حتی توسط ریپورت یا گزارش های مردمی نیز مورد جریمه قرار بگیرید.

در مقاله بعدی با یک جمع بندی به این میپردازیم که آیا اصلا باید به فکر ساخت PBN باشیم یا نه؟

 

مطالب مرتبط

استفاده از pbn

آیا استفاده از pbn باعث نابودی کسب و کار آنلاین ما می شود ؟ – CodeIRAN

همانطور که قبلا به شما اطلاع دادیم استفاده از pbn ریسک بسیار زیادی را قرار است در طی این مسیر به شما تحمیل کند. پیاده سازی یک مزرعه لینک شخصی ، به مانند راه رفتن در جنگل پر از باتلاق است و شما هر زمان باید انتظار گیر افتادن را بکشید! جدای از ریسک زیاد، […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت کیش

طراحی سایت کیش – ساخت وبسایت برای کیش – CodeIRAN

طراحی سایت کیش یکی از راه های ارتباطی راحت و بدون دردسر برای کسایی هست که در این جزیره زیبا زندگی میکنند و به دنبال مطرح کردن حرفه و فروشگاه و…. خود در کشور هستند. در ادامه براتون به صورت کامل طراحی سایت کیش رو توضیح میدم. با ما همراه باشید 🙂 طراحی سایت در […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران – ساخت سایت برای رستوران – CodeIRAN

طراحی سایت رستوران : در مقاله ی طراحی سایت رستوران، قراره صحبت های جالبی و سودمندی باهاتون داشته باشی، اگر علاقه مندید پول دار بشید، با ما همراه باشید. طراحی سایت رستوران، یکی از جالب ترین کار های شرکت ما میتونه باشه، جالب تر از این موضوع اینه که، فوق العاده میتونه برای انواع رستوران […]

Read More…

۰ comments

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها سئو سایت راه های شناسایی PBN توسط گوگل و تبعات وحشتناک آن برای سایت شما – CodeIRAN
×