در حال اتصال به هلدینگ کد ایران ...

CodeIRANnet

پشتیبانی ۲۴ ساعته :

٢٦٤٧٠٤٢٣−۰۲۱

تلفن تماس :

×
"

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت چگونه است ؟ – تاثیر UX بر Seo سایت – CodeIRAN

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
رابطه تجربه کاربری با سئو سایت

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت شما یک رابطه بسیار مستقیم و تاثیر گذار است.

امروزه برای داشتن سئو بالا باید فاکتورهای بسیاری را در نظر بگیرید. از محتوای سایت گرفته تا چهارچوبی که در آن محتوای خود را قرار می دهید.

بهترین سایت از نظر گوگل، سایتی است که بهترین ها را به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربر قرار دهد.

در مقاله امروز یکی از این فاکتور های مهم و موثر در سئو سایت را با هم بررسی می کنیم، تا آخر با ما باشید.

 

UX چیست؟

خلاصه اش می شود تاثیری که یک محصول (در اینجا سایت) بر مشتری می گذارد و به دنبال آن کاربر را به ادامه دادن یا ندادن جست و جویش راغب می کند. همانطور که از تعریف پیداست، تجربه کاربری می تواند هم مثبت و هم منفی باشد.

نمی توانید منکر این واقعیت باشید، که داشتن یک محیط زیبا و دلپذیر در جذب و همراهی کاربر تاثیر خوبی خواهد داشت.

می توانید محتوای بی نظیر خود را در یک سایت با نمایه های تمام سفید و ساده قرار دهید. ولی مطمئن باشید تعداد زیادی راغب به مطالعه محتوای شما نخواهند بود. در واقع کاربر حتما به این نتیجه می رسد که متن مقاله، درست مثل سایت خسته کننده و بی روح است.

در واقع هدف از UX مطالعه چگونگی برقراری ارتباط کاربر با سایت و در نهایت بهبود این رابطه است. در ادامه چند نکته در بهبود رابطه تجربه کاربری با سئو سایت را با هم بررسی می کنیم.

 

 

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت

 

جهت بهبود تجربه کاربری چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

  • سرعت لود شدن

سرعت بالا آمدن سایت، مدت زمانی که طول می کشد صفحه سایت بر روی دستگاه شما بز شود. این نکته کوچک را دست کم نگیرید. خیلی از کاربران از سایت سنگین بیزارند و از آن ها دوری می کنند. مثلما ما نمی خواهیم چنین اتفاقی بیافتد.

حتی برای کاربرانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند نیز باید فکری کنید، و سایت را به گونه ای راه اندازی کنید که در بدترین شرایط هم سایت با سرعت بالایی لود شود.

 

 

حتما بخوانید : طراحی UI و UX چیست؟

 

  • ریسپانسیو بودن سایت بر روی گوشی ها

اکنون چیزی حدود ۵۰% کاربران از گوشی همرا خود برای جست و جو استفاده می کنند. می توان به راحتی نتیجه گرفت که اگر سایت شما بر روی گوشی ریسپانسیو نباشد، ۵۰ % مخاطبین خود را از دست داده اید.

این که سایت بر روی گوشی ریسپانسیو باشد به این معناست که، قالب سایت بتواند بر روی گوشی نیز به راحتی و بدون هیچ به هم ریخته گی بالا بیاید. گوگل توسط  Google Mobile Responsive Test، ریسپانسیو بودن تمام سایت ها بر روی گوشی را می سنجد و نتایج را بر روی سئو سایتتان تاثیر می دهد.

 

  • استفاده از URL های آدمیزاد فهم

آدرس سایت شما درست مثل یک نقشه عمل می کند و به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند به راحتی جایگاه خود را در سایت شما پیدا کند و از سردرگمی در بیابد. در نظر داشته باشید URL باید طوری نوشته شود که هم برای کاربر و هم برای گوگل قابل فهم باشد. برعکس اگر از آدرس نامفهوم و گیج کننده ای استفاده کنید، در تجربه کاربری تاثییر منفی خواهد داشت.

 

گوگل چطور تجربه کاربری را می سنجد؟

روش های زیادی بری سنجیدن UX وجود دارد ولی ما تنها تعدادی از این روش ها که تاثیر بالایی بر سئو دارند را با هم بررسی می کنیم. این روش ها همگی میزان رضایت مشتری و مرتبط بودن موضوع سایت را مشخص می کنند.

 

  • CTR

نرخ کلیک یا همان Click Through Rate  یکی از همین روش هاست. در این روش گوگل مشخص می کند که هر بار سایت شما چه میزان از توجه کاربران را جلب می کند. گوگل این نتیجه گیری را بر اساس تعداد دفعاتی تصور می کند که کاربران بر روی لینک سایت شما کلیک  کرده اند.

اگر می خواهید میزان نرخ کلیک سایتتان بالا برود بهتر است لینک خود را کمی جذاب تر و دقیق تر کنید. لینک شما تنها راه ورود کاربر به درون سایت است. استفاده تنها از کلیدواژه کافی نیست باید کلمات کلیدی را به گونه ای جذاب و چشم گیر در جملات قرار دهید.

 

بحث کامل و جامع مبحث CTR را از دست ندهید:

CTR چیست؟

 

 

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت

رابطه تجربه کاربری با سئو سایت

  • Bounce Rate

کلمه باونس ریت خود به معنای پرش است، به طور کل این اصطلاح رفتار پرشی کاربران را بررسی می کند. نرخ پرش زمانی محاسبه می شود که کاربری برای اولین بار از سایت شما بازدید می کند، و بهتر است امیدوار باشید که کاربر مدتی را در سایت شما بگذراند.

خروج سریع یک کاربر از سایت در میزان Bounce  Rate شما تاثیر منفی دارد و سئو را پایین می آورد.

 

  • Page Dwell Time

این ویژگی را می توان مدت زمان حضور کاربر در سایت تعریف کرد. گوگل مدت زمانی را که کاربران در سایتی می گذرانند بررسی می کند. اگر عمده کاربران مدت زیادی را در سایتی می گذرانند  نتیجه اش رضایت کاربر از محتوا است و برعکس این موضوع، عدم رضایت کاربر از سایت را نشان می دهد.

 

  • قسمت نظرات

اگر سایت شما به گونه ای است که قسمت خاصی از فضای خود را به باکس نطرات اختصاص داده اید، به این مورد توجه بفرمایید.

داشتن نطرات زیاد از سوی کاربران در کسب رضایت گوگل بسیار مفید است، حتی جالب است بدانید این نظرات در برقراری حس اعتماد میان کاربران و سایت شما موثر است.

 

در آخر

بهترین بودن در گوگل نیاز به زمان دارد، و جدای از زمان باید خود را بین کاربران ثابت کنید تا بتوانید نظر گوگل را نیز جلب کنید.  در این میان پیشنهاد می کنیم در این دنیای رو به رشد، تصورتان را بر بهبود رابطه سایت با مخاطب قرار دهید.

به روش ها و نکاتی که در مورد رابطه تجربه کاربری با سئو سایت اشاره کردیم خوب فکر کنید.

همانطور که همیشه مطرح کرده ایم فقط کافیست بهترین باشید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
توضیع ارچ لینوکس - بررسی سیستم عامل ارچ لینوکس - کد ایران

توزیع ارچ لینوکس – بررسی سیستم عامل ارچ لینوکس – کد ایران

توضیع ارچ لینوکس یکی از جالب ترین توضیع های خانواده لینوکس هست که کار خودش رو از سال ۲۰۰۲ شروع به انتشار کرده است. هدف توضیع ارچ لینوکس ارائه یک نسخه ساده و سبک از لینوکس هست و تیم ارچ لینوکس بیشتر روی سبکی و صحت کد ها تمرکز دارند جوری که در استفاده اولیه […]

۰ comments
شاخص کلیدی عملکرد

شاخص کلیدی عملکرد چیست؟ – ویژگی های یک KPI مناسب چیست؟ – CodeIRAN

شاخص کلیدی عملکرد یا همان KPI یکی از شاخص هایی است که می توان با استفاده از آن میزان پیشرفت یک گروه در رسیدن به هدفشان را سنجید. موضوع مقاله امروز CodeIRAN نیز تعریفی است بر این شاخص و تاثیرات آن را که مورد بررس قرار خواهیم داد تا با ویژگی هایش بیشتر آشنا شویم. […]

۰ comments
لینک بیلدینگ تصاویر

لینک بیلدینگ تصاویر چیست؟ – آشنایی با CodeIRAN – Image Link Building

لینک بیلدینگ تصاویر یکی از روش های جدید سئو می باشد که به گفته بسیاری از کسانی که از آن استفاده می کنند، این کار یک هنر ظریف است که با روش سنتی تفاوت هایی دارد. این کار برای به موفقیت رسیدن نیاز به تعادل میان خلاقیت و کنجکاوی دارد و در دست داشتن ابزار […]

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

نویسنده : simin

بدون دیدگاه

لطفاً دیدگاه خود را بیان کنید

نظر شما