طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

چند-تفاوت-برگه-و-نوشته-در-وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس می تواند کمی گیج کننده و مشکل ساز باشد اما نگران نباشید زیرا در مقاله های CodeIRAN همیشه سعی داشته ایم تا این مسائل را برای شما توضیح دهیم و مسیر یادگیری را برایتان به راحتی پیش ببریم.

کار با وردپرس آن قدر ها هم سخت نیست و می توان با کمی تمرین، چم و خم این پلتفرم ساخت سایت را یاد گرفت اما با این حال مسائل کوچکی وجود دارند که می توانند روند یادگیری را برای تازه کاران این حیطه کاهش دهند.

 

 

Page ها و Post های وردپرسی

پلتفرم وردپرس برای قرار دادن برگه و نوشته از ویژگی ها و حالت های مشابهی استفاده کرده است که شاید سوالی را در ذهن کاربران ایجاد کند.

چرا باید از هر دوی این ویژگی ها استفاده کنیم وقتی بسیار به هم شباهت دارند؟

راستش را بخواهید برای داشتن یک سایت مناسب و قابل قبول که مورد تایید گوگل و کاربران قرار بگیرد باید از هر دو ویژگی برگه و نوشته استفاده کنید. به طور کلی یک سایت با چینش سایت مناسب می تواند استفاده را برای کاربران راحت کند و این موضوع یعنی رضایت کاربر ارتباط مستقیمی خواهد داشت با رضایت گوگل از سایت شما.

 

در مقاله دیگر کامل در رابطه با این موضوع صحبت کرده ایم: 

نقشه سایت »

 

اما برای دانستن نحوه استفاده از این دو قابلیت باید تفاوت برگه از نوشته در وردپرس را بدانیم تا اشتباهی آن ها را جا به جا قرار ندهیم.

 

نوشته در وردپرس
نوشته در وردپرس

نوشته در وردپرس

در اصل نوشته ها یا همان پست ها قسمت های نوشتاری هستند که بعد از انتشار سر از قسمت بلاگ سایت در می آورند.

به صورت پیش فرض در قسمت داشبورد وردپرس قسمتی برای مدیریت نوشته ها (POSTS) وجود دارد که می توانید با انتخاب گزینه ADD POST اقدام به نوشتن و ثبت پست های سایت خود کنید.

نوشته ها دارای زمان بندی هستند، و به ترتیب زمان بندیشان هم دسته بندی خواهند شد، به این ترتیب که در نمایش آن ها جدید ترین نوشته ها به نوشته های قدیمی ارجعیت دارند و اول نشان داده می شوند. کاربران برای دیدن نوشته های قدیمی باید به صفحات قبلی بلاگ شما مراجعه کنند.

می توانید با استفاده از افزونه های شبکه های اجتماعی ترتیبی دهید تا کاربران مقالات شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک دیگران بگذارند.

 

 

 

باکس نظرات در پایین هر نوشته یه صورت پیش فرض قرار داده می شود. نوشته های جالب توانایی به وجد آوردن کاربران را دارد تا جایی که در قسمت نظرات به گفت و گو بپردازند. البته می توانید قسمت نظرات پست های قدیمی خود را غیر فعال کنید.

نام پدید آورنده متن می تواند در گوشه ای از بالا و یا پایین پست ذکر شود.

 

برگه در وردپرس

برعکس نوشته ها که دارای زمان بندی بودند، برگه ها زمانی ندارند و تا زمانی که حذف نشوند پا برجا خواهند ماند و تغیری نمی کنند مگر اینکه تغیری در آن توسط سازنده داده شود. با این حال تاریخ ویرایش و بروز رسانی های اعمال شده در پایگاه داده وردپرس ثبت خواهد شد.

برگه ها نیز دارای بخشی مختص به خود هستند به نام PAGES که می توانید در آن به ایجاد برگه جدید (افزودن برگه یا ADD PAGE)و یا ویرایش برگه اقدام کنید.

نمی توان افزونه های اجتماعی را بر روی آن ها پیاده کرد تا در شبکه های اجتماعی منشر شوند. علاوه بر این ها برگه ها دارای قسمت نظرات نیستند.

شاید خیلی از قابلیت های نوشته در برگه وجود نداشته باشد ولی می توانید یک برگه را به عنوان برگه مادر انتخاب کنید و تعدادی برگه به عنوان زیر مجموعه برایش قرار دهید.

برای مثال می توانید برگه ای برای گجت ها به وجود بیاورید و برگه های دیگر مثل برگه لپ تاپ، موبایل و تبلت را زیر مجموعه آن قرار دهید.

چگونگی قرار گرفتن برگه ها (از کلی ترین دسته بندی تا کوچک ترین زیر مجموعه) و اولیت دهی آن ها از ویژگی هایی به حساب می آید که شما قادر به تغییر آن خواهید بود.

 

چقدر در رابطه با تجربه کاربری و تاثیر آن بر سئو سایت می دانید؟

تاثیر رابطه کاربری بر سئو سایت»

 

تفاوت برگه از نوشته در وردپرس
تفاوت برگه از نوشته در وردپرس

 

تفاوت برگه از نوشته در وردپرس

تا این جای مقاله با تعاریف نوشته و برگه در وردپرس آشنا شدیم و شاید در خلال گفته ها متوجه برخی از تفاوت های این دو ویژگی وردپرس شده باشید.

اما اجازه دهید به شکل کامل تر و یک جا این تفاوت ها را با هم بررسی کنیم.

 

  • زمان

همانطور که اشاره کردیم نوشته ها دارای زمان بندی هستند و به ترتیب از جدید ترین به قدیمی ترین پست ها دسته بندی می شوند. به طوری که پست های قدیمی تر در صفحه هات عقب تر بلاگ شما قرار خواهند گرفت.

برگه ها زمانی ندارند، زیرا هر کدام برای همیشه سر جای خود قرار دارد و تغیری نمی کنند مگر تغیری ایجاد شود.

 

  • اشتراک گذاری

افزونه های اجتماعی از دیگر تفاوت های برگه از نوشته در وردپرس به حساب می آید. افزونه های اجتماعی بر روی برگه ها پیاده سازی می شوند و کاربران می توانند به راحتی با استفاده از این قابلیت پست های شما را در فضاهای مختلف شبکه های اجتماعی مثل پینترست، فیس بوک و یا توییتر به اشتراک بگذارند. همانطور که اشاه کردیم برگه این قابلیت را ندراد.

 

  • دسته بندی

برگه ها به صورت سلسله مراتب از بزرگترین دسته تا زیر مجموعه ها مرتب می شوند و در سایت قرار می گیرند. برای مثال برگه انواع گل های ارکیده در دسته بندی کلی تر گل قرار خواهد گرفت.

نوشته ها با تاریخ انتشارشان از قدیمی ترین به جدید ترین منتشر خواهند شد.

 

  • منتشر کننده

در نوشته می توانید نام نویسنده محتوا را ذکر کنید ولی این قابلیت برای برگه های سایت وحود ندارد.

 

در آخر

این که از برگه استفاده کنید و یا نوشته کاملا به نوع سایتی دارد که بر روی آن کار می کنید. اما با تمام این ها بدانید که حتی می توان سایتی ساخت بدون استفاده از برگه و نوشته و یا حتی می توان قسمتی جدا به نام بلاگ را بر روی ساییتان قرار دهید که تمام نوشته های سایت به صورت مرتب در آن قسمت قرار گرفته باشد.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد با ذکر ویژگی ها و کاربردها تفاوت برگه از نوشته در وردپرس را برای شما مشخص کرده باشد.

 

 

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس تفاوت برگه از نوشته در وردپرس – Page و Post های مشابه ولی متفاوت – CodeIRAN
×