طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو

تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو سایت موتورهای جستجو مانند گوگل به شبکه های اجتماعی این اجازه را نمی‌دهند که بر روی رتبه‌بندی سایت تاثیر مستقیم داشته باشند، با این حال، مسیرهای مختلفی وجود دارد، که می‌توان از آنها استفاده کرد، تا شبکه های اجتماعی بتوانند بر روی صفحات مختلف سایت و نتایج موتور جستجو تاثیر بگذارند.

تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو

روش های مختلفی وجود دارد، که منجربه تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی بر روی سئو می شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۵ روش و مهم تاثیرگذار آشنا کرده و اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو

همچیین شاید بخواهید تا در مورد سئوی سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید، از این رو ما به شما مقاله زیر را پیشنهاد می‌دهیم.

انواع سئو – تفاوت سئوی کلاه سیاه با کلاه سفید›

  • تولید محتوای با کیفیت و جذاب و تاثیر آن بر روی سئوی سایت

استفاده از تولید محتوای با کیفیت و جذاب می‌تواند باعث افزایش میزان مشارکت افراد در شبکه های اجتماعی شده و کاربران را ترغیب کند تا وارد سایت شما شوند.

شما در حقیقت با تولید محتوای با کیفیت تعامل خود را با مشتریان جدید خود گسترش می‌دهید. وقتی که کاربران از طریق شبکه های اجتماعی وارد سایت شما می‌شوند، ورودی ارگانیک به سایت شما افزایش خواهد یافت.

برخی از شبکه های اجتماعی مانند Linkdin این امکان را به شما می‌دهند، زمانیکه که محتوای خود را در این شبکه‌ها به اشتراک می‌گذارید، لینک مستقیم سایت خود را در آن قرار داده تا کاربران بتوانند مستقیم وارد سایت شوند.

در مورد تولید محتوای با کیفیت و جذاب بیشتر بدانید.

آموزش تولید محتوا_تاثیر محتوا بر روی سئوی سایت›

  • ایجاد پروفایل های مرتبط با کسب و کار در شبکه های اجتماعی

زمانی که نام یک کسب و کار را در موتورهای جستجو تایپ می‌کنید، کلیه پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی آن را به همراه وب سایت رسمی در موتورهای جستجو خواهید دید.

اطمینان حاصل کنید که پروفایل هایی که ایجاد می‌کنید، مرتبط با کسب و کار شما باشد، تا مخاطبان با دیدن پروفایل شبکه های اجتماعی متوجه نوع کسب‌وکار شما شوند.

  • قرار دادن لینک‌های اصلی سایت در پروفایل‌ها و یا در محتواهای تولید شده

همانطور که گفته شد وقتی محتوایی را در شبکه های اجتماعی بارگذاری می‌کنید، در نظر داشته باشید که حتما لینک مرتبط آن را نیز به اشتراک بگذارید.

همچینن حتما لینک اصلی سایت خود را در پروفایل شبکه های اجتماعی قرار دهید، تا افراد بعد از اینکه با مطالب و یا پروفایل شبکه اجتماعی شما آشنا شدند، بتوانند از طریق لینک مستقیم وارد سایت شما شوند.

قرار دادن لینک های اصلی سایت در پروفایل ها و یا در محتواهای تولید شده

  • شبکه های اجتماعی آگاهی از برند را افزایش می‌دهند

فیس بوک در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶، ۱.۷۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه داشت. همچنین در سه ماهه سوم سال ۳۱۷ میلیون کاربر فعال نیز در توئیتر وجود داشتند. این آمار و ارقام نشان دهنده اینست که چقدر رسانه های اجتماعی می‌توانند بر روی آگاهی از برند تاثیر گذار باشند.

  • سئوی محلی یا لوکال و تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو

گوگل گزارش داده است، که حدود ۸۰ درصد از کاربرانی که کلمه کلیدی را با موبایل خود سرچ می‌کنند، نتایجی را که دریافت می‌کنند، نزدیک به محل جغرافیایی آنها است.

یعنی زمانی که شما در منطقه سهروردی کلمه کلیدی تور داخلی را سرچ می‌کنید، شرکت‌های هواپیمایی همان منطقه را به شما نمایش می دهد.

نتیجه گیری:

درست است که رسانه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر روی سئو ندارند، اما در بازاریابی آنلاین بسیار تاثیرگذار بوده و باعث افزایش تعداد کاربران شبکه های اجتماعی می‌شود. که این امر به مرور باعث افزایش برندینگ کسب و کار و همچنین باعث افزایش ترافیک سایت خواهد گشت.

مطالب پر بازدید این هفته:

الکسا چیست و راز کاهش رتبه در Alexa در ۲۱ روز

۰ تا ۱۰۰ ریبرندینگ- مهمترین اصول ریبرندینگ حرفه ای

بیزنس مدل چیست؟

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها سئو سایت تاثیر شبکه اجتماعی بر روی سئو – CodeIRAN
×