طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

 برندینگ چیست ؟

برندینگ چیست و دقیقا چه اهمیتی می‌تواند در رشد تجارت داشته باشد؟ از لحاظ تعریف می توان گفت برند یک اسم، ویژگی بخصوص و یا تصویری است که با سایر ویژگی‌های ارائه شده توسط رقبا تا حدودی متفاوت باشد یا اصلا وجود نداشته نباشد.

اما این تنها تعریف بسیار کوچکی است از آن چه که درباره برندیگ حقیقت دارد. برندینگ، یک اصطلاح تجاریست که امروزه به آن توجه زیادی می‌شود و تعریف ساده ای نخواهد داشت؛ ولی قول میدهم دراین مقاله، خیلی کوتاه به ساده‌ترین شکل ممکن موضوع برندینگ را تعریف کنم و از اهمیت آن در رشد تجارت شما در میان رقبا بگویم پس ما را در ادامه این مقاله Code Iran همراهی کنید.

 

 

 

 برندینگ چیست؟
برندینگ چیست؟

 تعریف برند سازی

می توان علاوه بر تعریف کوچکی که بر برندینگ داشتیم، اظهار کنیم که این اصطلاح یک تصویر و یا یک ذهنیت است که به مرور در ذهن مشتری به وجود ‌می‌آید. این تصویر و ذهنیت از تعامل و برخورد‌هایی شکل می گیرد که بین مشتری و تجارت شما صورت می گیرند. برای مثال تجربه خوب خرید یک گوشی جدید. در این برخورد مشتری دو نوع تاثیر می پذیرد:

  • کیفیت و کاربردی بودن خدمات یا محصول ( مثال: این پیراهن بافت خیلی خوبی دارد.)
  • تاثیر عاطفی که رفتار پرسنل و یا محصول بر روی مشتری دارد. (مثال: رنگ این پیراهن چقدر به من می‌آید.)

این تاثیرات عاطفی و فیزیکی با توجه به میزان رضایت بخشی که بر روی مشتریان می گذارند، آینده تعاملات تجارت شما را تضمین می کنند.

می توان اظهار داشت هر گونه خدمات و تعاملاتی که بین مشتری و خریدار به وجود می‌آید، یک جنبه از تصویر نهایی برند شما را در ذهن مشتری شکل می دهد، تا جایی که مشتری با شنیدن نام برند شما به وجد آید. درست مثل این که یک دیوار آجری میان شما و مشتریانتان کشیده شده است. و شما با هر تعامل و برانگیختن حس مثبت در مشتری باعث فروپاشی دانه دانه آجرها می شوید. تا جایی که دیگر آجری میانتان دیده نمی شود. اکنون مشتری می تواند ماهیت و ویژگی‌های شما و برندتان را مشاهده کند و با توجه به تصور کلی در نهایت مشتری تصمیم می گیرد تجارت شما را حمایت کند و همچنان طرفدار خدمات شما بماند. اگر تصویری که شما در ذهن ایجاد بکنید قوی باشد، خود به تنهایی یک راه تبلیغاتی مناسب به حساب می آید. مشتری شرکت می تواند در برخورد با دیگران از شرکت شما تعریف کرده و آن را به دیگران نیز توصیه کند. این تصویر می تواند برعکس هم شکل بگیرد. زمانی که مشتری از محصول و خدمات راضی نباشد و یا رفتار خدمه با او به درستی نباشد، تصویر برندینگ شما کاملا منفی پیش خواهد رفت.

 

 

 

در بحث برندینگ باید توجه بالایی به طراحی UI و UX داشت :

طراحی UI و UX چیست؟ »

 

 

پس با توجه به این تعاریف متوجه شدیم که  صاحبان برند سعی دارند با ایجاد تعامل های متعدد و خوب و بازده، تصویری مناسب را در ذهن مشتری ایجاد کنند. نتیجه این می‌‌شود که با حضور رقبای متعدد، مشتری سریعا به انتخاب آن محصولی اقدام کند که از قبل به آن آشنایی و اعتماد دارد.

نکته دیگری که باید بیان شود تاثیر برندینگ بر ذهنیت کارمندان و کارکنان آن شرکت است. این موضوع را به این شکل می توان بیان کرد: شرکت‌ها علاوه بر این که به دنبال تاثیر گذاشتن بر روی یک برند هستند باید توجه کنند ایجاد تاثیر و فضای مثبت بر روی کارکنانشان هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

توضیح ساده این موضوع به این شکل است که:

اگر با کارمندان رفتار مناسبی صورت بگیرد و برای فعالیت آن‌ ها محیط مناسبی تعبیه شود، پس روند کار بالا می‌رود. تصویر برندینگ یک شرکت نیز با توجه به همین تناسب بر روی کارمندان تاثیر خواهد داشت.

شرکتی که از جایگاه برندینگ مناسبی برخوردار باشد، باعث بالا رفتن حس اعتماد و اشتیاق کارمندان می‌گردد. این شوق و پشتکار زمانی که کارمندان خود را عضوی از خانواده آن برند تلقی کنند همچنان بالاتر می‌روند.

 

 

اهمیت برندینگ
اهمیت برندینگ

 

 

اهمیت برندینگ

تا اینجای کار تعریف برندینگ و چگونگی تاثیر آن بر یک تجارت را بیان کردیم. پس باید این مسئله روشن شده باشد که این موضوع تا چه حد بر روی بقای یک مجموعه تاثیر خواهد داشت.

در ادامه می‌خواهیم چند مثال از تاثیرات برندینگ را بر روی یک مجموعه مطرح کنیم تا بهتر با اهمیت این اصطلاح آشنایی پیدا کنیم.

 

  • شناخته شدن

با اطمینان می گویم که مهم‌ترین تاثیری که برندینگ بر روی تجارت شما خواهد گذاشت، شناخته شدن است. موضوع شناخته شدن در میان بازار و مشتریان یک عامل حیاطی در بحث بقای یک فعالیت به حساب می آید و لوگوی مجموعه به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در بحث برندینگ باید بسیار شکیل و منحصر به‌ فرد باشد به طوری که بتواند در عین زیبایی در ذهن مشتری ثبت شود.

 

 

  • افزایش ارزش‌های تجاری

بحث برندینگ برای اهداف بلند مدت بسیار کاربردی است و یک استراتژی فوق العاده به حساب می‌آید. این عمل باعث می شود، یک شرکت جای افتاده بتواند با برنامه ریزی برای آینده ارزش‌های تجاری خود را بالابرده و در نتیجه از قابلیت‌های اجرایی زیادی برخوردار شود.

 

 

  • جذب مشتریان بیشتر

تجارت‌های دارای برندینگ‌ مناسب مجبور نیستند نام و فعالیت های تجاری خود را میان مردم فریاد بزنند تا دیده شوند. بلکه بهترین روش تبلیغ برای این تجارت‌ها سخن مشتریانی است که از تجربه رو یا رویی خود با آن راضی بوده‌اند.

 

در همین راستا پیشنهاد می کنیم حتما مقاله بازاریابی ما را بخوانید:

بازاریابی دهان به دهان چیست؟ »

 

 

  • بالا رفتن درجه خوشنودی کارکنان

کار کردن برای مجموعه‌ای که از برندینگ خوبی برخوردار است، موجب بالارفتن سطح خوشنودی کارکنان می‌شود. این موضوع همچنین باعث می‌شود که این مجموعه انتخاب اول حرفه‌ای ترین کارمندان هنگام یافتن شغل باشد.

 

 

  • برقراری حس اعتماد در دنیای تجارت

ظاهر حرفه‌ای یک مجموعه و پیشروی برندینگ آن شرکت در ایجاد یک حس اعتماد قوی میان شرکت کننده و مشتری بسیار کاربردی است.

 

 

در آخر

اکنون درک درستی از برندینگ پیدا کرده‌ایم و اهمیت آن را بر تجارت می دانیم. امیدواریم از این به بعد در برخورد با برند های مختلف بر استراتژی‌ های بکار برده شده در تجارتشان تامل کنید و یا اگر قصد راه‌ اندازی یک تجارت را دارید، موفق و پیروز باشید.

در چارت پایین صفحه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
آموزش بازاریابی از طریق تلگرام - بازاریابی با تلگرام - CodeIRAN

آموزش بازاریابی از طریق تلگرام – بازاریابی با تلگرام – CodeIRAN

آموزش بازاریابی از طریق تلگرام – بازاریابی با تلگرام بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای بسیاری از صاحبان کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است، که تلگرام هم یکی از این شبکه های اجتماعی است. البته ناگفته نماند که خیلی از متخصصان دیجیتال مارکتینگ تلگرام را به عنوان یک شبکه اجتماعی محسوب نمی‌کنند، بلکه […]

Read More…

۰ comments
ساختار کمپین ادوردز

ساختار کمپین ادوردز گوگل به چه صورت است ؟ – CodeIRAN

ساختار کمپین ادوردز مبحث مهمی در راه اندازی و استفاده از ادوردز است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقالع CodeIRAN این مبحث را با شما عزیران باز کنیم و توضیح دهیم. در این چند سال اخیر چهره بازار عرضه و تقاضا دیگر به آن شکلی که در قدیم تجربه کرده ایم و در […]

Read More…

۰ comments
انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل

انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل – پارامترهای انطباق کلمات کلیدی ادوردز – CodeIRAN

انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل موضوع مقاله امروز CodeIRAN است، یکی از پارامتر های مهم در تعیین کلمه کلیدی مناسب که خدمتتان معرفی خواهیم کرد. کلید واژه یکی از مواردی است که اغلب در انتخاب آن هنگام تولید اکانت ادوردز اشتباه می کنند. انتخاب کلمه کلیدی با پتانسیل بالا باعث می شود به صورت […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 

 

 

 

 


Notice: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4648

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی برندینگ چیست ؟ – با اصول برند سازی حرفه ای آشنا شوید – CodeIRAN
×