طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

ایجاد Focus در فتوشاپ

ایجاد Focus در فتوشاپ ; با قسمت نهم از فصل اول آموزش جامع نرم افزار فتوشاپ  از سایت شرکت کد ایران بار دیگر درمورد یکی از ابزار های کاربردی نرم افزار خارق العاده فتوشاپ در عکاسی و فکوس یعنی مجموعه ابزار های Focus در خدمت شما هستیم .

پس با ما همراه باشید تا کلی مطلب جالب در رابطه با این ابزار بیاموزیم …

ایجاد Focus در فتوشاپ ، این مجموعه ابزار هم در زمینه روتوش تصاویر و عکس ها استفاده میشود و بیشتر مورد استفاده عکاسان و آتلیه ها میباشد ..

ایجاد Focus در فتوشاپ و نحوه پیدا کردن آن,آموزش Focus کردن در فتوشاپ

ایجاد Focus در فتوشاپ

 

آشنایی با ابزارهای Focus در فتوشاپ ; 

ایجاد Focus در فتوشاپ از مجموعه ابزارهایی هستند که با استفاده از آ نها می توان میزان کنتراست یا وضوح تصاویر را کم و زیاد کرد.

ضمن این که یکی از ابزارهای آن قابلیت پخش و مخلوط کردن رنگ های تصویر را نیز داراست.

نماد این مجموعه ابزارها در جعبه ابزار نماد قطره است که شامل سه ابزار Sharpen ،Blur و Smudge می باشد که در زیر به بررسی کامل آن ها می پردازیم.

نحوه پیدا کردن ابزارهای گروه Focus در محیط فتوشاپ ;

  • انتخاب ابزار Focus از جعبه ابزار Tools فتوشاپ

آموزش کار با ابزار انگشت اشاره Smudge در فتوشاپ

ایجاد Focus در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار انگشت اشاره Smudge در فتوشاپ ;

در نقاشی، اصطلاحی تحت عنوان پخش کردن رنگ با Smudge وجود دارد، به طوری که در بعضی از کارهای نقاشی، فرد نقاش با استفاده از انگشت یا پارچه اقدام به مخلوط کردن دو یا چند رنگ میک‌ند.

مشابه این عمل ابزاری تحت عنوان Smudge می باشد که دارای آیکن دست به همراه انگشت اشاره می باشد. این ابزار توانایی انجام عملیات فوق را در تصاویر برای کاربران فراهم می کند.

با انتخاب این ابزار گزینه هایی درنوار Option ظاهر می شود که توجه به آ نها در هنگام کار با این ابزار از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مهم ترین این گزینه ها، گزینه Strength میزان فشار ابزار بر روی تصویر می باشد.

فوکوس حرفه ای در فتوشاپ,آموزش اکشن فوکوس فتوشاپ

گزینه دیگری نیز تحت عنوان Finger Painting نقاشی با انگشت اشاره وجود دارد که چنانچه این گزینه به حالت فعال درآید درحین کشیدن ابزار انگشت روی تصویر، رنگ نقاطی که این ابزار از روی آن عبور م یکند به صورت مخلوط شدهو کثیف درمی آید.

ضمن این که با غیرفعال بودن این گزینه نیز اگر در حین کار کلید Alt را پایین نگه داریم درحقیقت به طور موقت گزینه ی Finger Painting را فعال کرده ایم.

مثال : می خواهیم در یک تصویر دلخواه با کشیدن رنگ و پکیسل ها نسبت به تصویر اصلی تغییراتی بوجود آوریم.

برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید :

  • تصویر دلخواهی را باز کنید
  • در فایل جدیدی به ابعاد ۲۰ در ۲۰ سانتی متر با دقت تصویر ۱۰۰Dpi تصویر برگ را کپی کنید
  • از تصویر کپی شده یک Duplicate یا لایه تکراری ایجاد کرده و ان را در کنار تصویر اصلی قرار دهید
  • ابزار Smudge را انتخاب کرده و قلم موی ابزار را بر روی تصویر تکراری منتقل کرده و پس از تنظیماندازه قلم با درگ کردن، رگ برگ های موجود در تصویر را از حالت منظم آن خارج کنید.

آموزش کار با ابزار محو کننده Blur در فتوشاپ

ایجاد Focus در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار محو کننده Blur در فتوشاپ ;

در بخش ابزارهای ایجاد Focus در فتوشاپ علاوه بر ابزار انگشت اشاره دو ابزار دیگر نیز به نام های Blur و Sharpen وجوددارد که از آ نها برای کم و زیاد کردن میزان کنتراست تصویر استفاده میشود.

همان طور که م یدانید در بعضیاز موارد تصاویر به دلایل مختلفی از کیفیت های مناسبی برخوردار نمی باشند در این حالت می توان با ابزار Blurمقداری آن را محو کرد تا بدین ترتیب تفاوت رنگ کمتری احساس شود.

منظور از محوتر در این جا آن است که این ابزار باعث می شود که در قسمت هایی که رنگ پیکسل ها عوض میشود تفاوت رنگ کمتری احساس گردد .

بدین لحاظ فتوشاپ به کمک این ابزار مقدار رنگ پیکسل ها را اندکی از آنچه هستند کمتر می کند تا رنگ هامحوتر یا به اصطلاح نرم تر شوند .

در نوار Option گزینه ای تحت عنوان Strength وجود داردکه می توان با استفاده از آن میزان فشار ابزار بر روی تصویر را تعیین کرد.

نکته ; در هنگام کار با ابزار Blur بهتر است ازنوک قلم موهایی استفاده شود که دارای کناره های محو می باشند.

آموزش کار با ابزار وضوح Sharpen در فتوشاپ

آموزش فکوس در توشاپ

آموزش کار با ابزار وضوح Sharpen در فتوشاپ ;

عملکرد این ابزار ضد عملکرد ابزار Blur است. در حالیکه ابزار Blur مقدار کنتراست رنگ پیکسل ها راکمتر می کند تا تفاوت رنگ آن ها کمتر به چشم آید.

ابزار Sharpen با بازکردن کنتراست رنگ پیکسل هاباعث می شود که تفاوت رنگ بین دو پیکسل مجاور هم افزایش یابد و در نتیجه مرز بین رنگها در عکس مشخصتر میشود.

عملیات Sharp تصویر زمانی بهترین نتیجه را می دهد که این کار به صورت تدریجی و هرمرتبه با مقدار کم انجام گیرد.

در این ابزار با گزینه Strength از نوار Option می توان میزان فشار ابزار را درحین کار بر روی تصاویر تنظیم کرد. هنگام کار با این ابزار سعی کنید از میزان کم Strength برای روتوش تصویر استفاده نمایید.

نکته ; با کلید گرم R ابزارهای تغییر Focus فعال می شوند ضمن این که با Shift + R می توان جای ابزارها راعوض کرد.

نکته ; در هرلحظه دلخواه در حین کار با ابزارهای تغییر Focus می توان با زدن Alt ابزار Blur را به S harpenیا برعکس تبدیل کرد.

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید :

معرفی فتوشاپ

آموزش تولید محتوا

کاربرد Tag در سئو

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش فتوشاپ ایجاد Focus در فتوشاپ | آموزش اکشن فوکوس فتوشاپ | CodeIRAN
×