طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

انواع سئو

در مقاله پیشین در مورد تعریف سئو به صورت کامل صحبت کردیم و عنوان کردیم که دقیقا سئو چیست و چه مجموعه کارهایی انجام می شود … در این مقاله از سایت CodeIRAN.net در مورد انواع سئو صحبت خواهیم کرد…

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه کنید :

سئو چیست

انواع سئو و خدمات آن

طی چند سال گذشته ارزش کسب رتبه بالا در موتورهای جستجوگر نظیر گوگل بیش از پیش احساس شده است . جستجوگر گوگل با توجه به معیارها و الگوریتم هایی که خود تعریف می کند سایت ها و محتوای آنها را رصد کرده و به آنها امتیاز می دهد. کارشناس سئو با توجه به علم بر این الگوریتم ها مطالب و محتویات سایت را به گونه ای تنظیم می کند که بیشترین تطابق را با معیارها داشته باشد.
این مشاوره سئو یک سری ویژگی خاص دارد و یک سری عملیات خاص انجام میدهد که اگر به صورت کلی بخواهیم سئو را به انواع مختلف دسته بندی کنیم به شرح زیر می باشند :

  • سئو درون صفحه ( On Page )
  • سئو بیرون صفحه ( Off Page )
  • سئو کلاه سفید ( White Hat )
  • سئو کلاه خاکستری ( Gray Hat )
  • سئو کلاه سیاه ( Black Hat )
    انواع سئو

سئو درون صفحه On Page

سئو درون صفحه وبسیات به کنترل مستقیم کدها و محتویات وب سایت شما اعم از عکس مطلب پیوند و …. می باشد . این مرحله پایه ی تمام بهینه سازی ها و اقدامات بعدی بوده و اولین قدم در سئوی سایت شما محسوب می شود. هر محتوایی که در سایت خود بارگذاری می شود در حقیقت مربوط به سئوی on page بوده و بسیار در نتایج جستجو در مرورگر تاثیرگذار است لذا باید به درستی و دقت بالا قبل از سئوی off page  انجام شود


سئو بیرون صفحه Off page

برخلاف سئوی درون صفحه که درون وبسایت و با کنترل مستقیم بالایی انجام می شود سئوی off page یک فرآیند نامحدود تعریف می شود که شامل تمام ارتقاهایی است که خارج از وبسایت انجام می شود که شامل تمام اقداماتی است که می توان در رتبه بندی امتیاز بالایی را برای شما به دست آورد. سئوی off page در وحله ی اول در بدست اوردن پیوند دهندگانی که از سایت های دیگر به شما اشاره می کنند متمرکز می شود  سپس با روش هایی که خارج از وبسایت انجام می شود به بهینه سازی موتور جستجو می پردازد

سئو کلاه سفید White hat

به مجموعه ی تکنیک ها روش ها و استراتژی های انواع سئوگفته می شود که از قوانین و معیارهای موتورهای جستجوگر تبعیت می کند گفته می شود. سئو کلاه سفید از امن ترین مدل انواع سئو است که به سئو اخلاقی نیز معروف است زیرا یا اجرای بلند مدت داشته یا از دستورالعمل ها و سیاست های  صحیح در جهت به دست آوردن رتبه بالا در موتورهای جتجوگر استفاده می کند.

سئو کلاه خاکستری Gray hat

به مجموعه ای از تکنیک ها و روش های انواع سئو گفته می شود که در مرز کلاه سیاه حرکت می کند ولی توسط جستجوگر گوگل قابل تشخیص نیست. این روش میزان رشد را به سرعت افزایش داده و موجب بهبود رتبه بندی وبسایت می شود اما خطر وارد شدن به منطقه جریمه جستجوگر گوگل را به همراه ندارد.

سئو کلاه سیاه Black hat

به مجموعه ای از تکنیک ها و دستوراتی گفته می شود که به منظور فریب و دستکاری در الگوریتم های موتورهای جستجو با هدف به دست آوردن رتبه بالا در آن به کار می رود. این روش به سئوی غیراخلاقیمعروف بوده و به هیچ عنوان مورد تایید موتورهای جستجو نیست و خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده ها را به دنبال دارد.
امروزه این تکنیک توسط هکرهای کامپیوتر به وفور استفاده می شود. این روش بازدهی بسیار بالایی به همراه داشته ولی پرخطر شناخته می شود ریسک بسیار بالایی نیز دارد.

جمع بندی

انواع مختلف سئو را مطالعه کرده و با ماهیت آنها آشنا شدیم و به اهمیت سئو در رتبه بندی های موتورهای جستجوگر پی بردیم . حال زمان آن رسیده به بررسی روند مشاوره سئو پرداخته و با ویژگی های کارشناس سئو حرفه ای آشنا شویم.

لذا برای مطالعه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید:

مشاوره سئو>

مطالب مرتبط :

خدمات سئو

آموزش خصوصی سئو

قیمت سئو

سئو سایت موسسه حقوقی ابریشم

 

راه ههای ارتباط با ما :

اینستاگرام


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها سئو سایت انواع سئو – تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید – CodeIRAN – SEO TYPES
×