طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

انواع جریمه های گوگل برای سایت ها

انواع جریمه های گوگل می شناسید؟ آیا می دانید که گوگل چه زمانی شما را جریمه خواهد کرد؟ با این مقاله از CodeIRAN همراه باشید تا با این معقوله بیشتر آشنا شوید.

چند سالی می شود که با توجه به الگوریتم های گوگل و قوانین مبتنی بر رعایت سئو، سایت ها در تلاشند تا همواره به بهترین  درجه خود برسند تا گوگل آن ها را مورد ستایش خود قرار دهد.

معرفی و برقراری این دسته از قوانین و الگوریتم ها طی مدت طولانی با این هدف به وجود آمد که گوگل بتواند خدمات بهتری را در موتور جست و جوی خود به مشتریان ارائه بدهد و در نهایت فیلتری ایجاد کرد که با آن بهترین سایت ها با پتانسیل بهتر در صفحه نتایج جست و جوی گوگل برای مشتریان نمایش داده شود.

از طرفی نیز بحث سئو و رعایت آن بالا گرفت، مجموعه ای از قوانین که رعایتش می تواند سایت را به جایگاه خوب در سرپ برساند.

گوگل در کنار مقررات خود توانست رقابتی سالم را بین صاحبان سایت ها ایجاد کند، که نتیجه اش تلاش این صاحبان برای بهتر شدن بود و بس.

اما با توجه به دیگر مقالات CodeIRAN همانطور که بحث کریدم، سئو علاوه بر این که راه خوبی برای افزایش ترافیک سایت است مدت زیادی هم طول می کشد تا به نتیجه برسد.

چرا گوگل سایت ها را جریمه می کند؟
چرا گوگل سایت ها را جریمه می کند؟

 

چرا گوگل سایت ها را جریمه می کند؟

با توجه به طولانی بودن دوره اثر بخشی سئو یک سایت، خیلی ها سعی می کنند تا قوانین گوگل را زیر پا بگذارند تا در نهایت بتوانند در مدت کم به نتایج خوبی برسند.

گوگل از این دسته فعالیت ها به هیچ عنوان استقبال نمی کند، و اصلا دوست ندارد که این نوع فعالیت ها قدرت بالای گوگل در جست و جو را زیر سوال ببرند، در نتیجه تنها راهی که می ماند جریمه است.

گوگل سایت هایی را که از چهارچوبش پا فراتر می گذارند را به صورت های متفاوتی جریمه می کند. البته نگران نباشید هیچ کدام از جریمه های گوگل نقدی نیست بلکه تمامی این جریمه ها باعث می شود سئو سایت شما افت کند و ترافیک سایتتان کم شود. این یعنی تمام تلاش های شما از بین خواهد رفت.

در ادامه انواع این جریمه ها را با هم مرور می کنیم تا بتوانید در آینده از مرتکب شدن به آن ها جلوگیری کنید.

 

در رابطه با بلک سئو چقدر می دانید؟

بلک سئو یا سئو کلاه سیاه »

 

انواع جریمه های گوگل برای سایت ها

به طور کلی جرایم گوگل به دو دسته تقشیم می شود که هر کدام عواقب خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

 

جریمه های الگوریتمی گوگل

در این دسته از جرایم سایت شما به صورت اتوماتیک از سوی یکی از الگوریتم های گوگل بررسی می شود و در صورت غیر طبیعی بودن گزینه ای شامل جریمه می شوند. الگوریتم های مختلفی مثل الگوریتم پاندا و پنگوئن گوگل هستند که در زمینه های زیادی سایت شما را آنالیز خواهند کرد.

 

انواع جریمه های گوگل برای سایت ها
انواع جریمه های گوگل برای سایت ها

 

جریمه سایت می تواند شامل سخت شدن دست یابی به سایت و یا در موارد شدید تر حذف سایتتان از صفحه SERP باشد.

این دسته از جرایم می تواند برای سایت بسیار گران تمام شود، در نتیجه باید به صورت دقیق تمام روش هایی را که ممکن است خشم پنگوئن  و پاندا شامل حالتان شود را مطالعه کنید.

در مقالات دیگر CodeIRAN این موضوع را به صورت کامل برایتان باز خواهیم کرد.

 

جرایم دستی

در این دسته از جرایم یک عدد کارشناس گوگل به صورت کاملا دستی به بررسی سایت شما می پردازد و در صورت دیدن گزینه ای مشکوک در نهایت سایت شما را جریمه می کند.

دلایلی که ممکن است توجه جناب گوگل را به سایت ها جلب کند:

  • اگر سایتی سر تا پا اسپم باشد
  • بمباران کلمه کلیدی/متن مخفی شده
  • محتوای سطحی و بی ارزش
  • لینک های غیر طبیعی سایت شما
  • لینک های غیر طبیعی ختم شده به سایت شما

البته ممکن است در صورت نارضایتی کاربران و یا سایت های رقیب شما را ریپورت کنند.

در ادامه تعدادی از راه های جریمه دستی از طریق لینک سازی را برایتان شرح می دهیم.

 

گوگل برای کسانی که می خواهند سریع به نتیجه برسند تبلیغات را پیشنهاد می کند:

ساختار کمپین ادوردز گوگل »

 

جریمه های مرتبط با لینک سازی
جریمه های مرتبط با لینک سازی

 

جریمه های مرتبط با لینک سازی

 

  1. لینک سازی های مشکوک

طبیعی است که سایت های آشنا و مرتبط، به تبادل لینک در سایت های یکدیگر بپردازند، اما اگر این تبادل ها هدفمند نباشد و فاقد ارزش باشند می توانند توجه گوگل را به خود جلب کنند. مطمئن شوید که لینک سازی هایتان ارزشمند باشند.

 

  1. لینک های اسپم دستی

لینک های اسپم از روش های است که می تواند حجم زیادی از کاربران را به سمت سایت شما بکشاند، اما این کار طبق قوانین گوگل نیست، و عواقبی در پیش دارد. جالب است بدانید که نظارت بر لینک های اسپم گاها توسط اشخاص صورت می گیرد تا از اسپم بودن لینک ها اطمینان حاصل شود.

ریپورت شدن، داشتن بک لینک های فراوان در مدت کم حتی از سوی معتبر ترین سایت ها و البته شانس شما می تواند همگی از دلایل جلب توجه جناب کارشناس گوگل باشد به سایت شما، باید همیشه مراقب باشید.

 

 

حتما بخوانید :بک لینک چیست؟

 

  1. لینک های بی ارزش

خیلی از سایت ها از ارزشی که لینک های با کیفیت می تواند بر روی شناخته شدن سایتشان داشته باشند آگاهی ندارند و می خواهند هر چه سریع تر با کسب بک لینک از هر سایتی به نتیجه برسد. این در حالی است که بک لینک خوب تنها در مدت طولانی می تواند نتیجه مناسب و کاربردی بر روی سئو سایتتان داشته باشد. به دست آوردن لینک های بی ارزش از هر سایتی تنها گوگل را عصبانی می کند.

 

  1. لینک های اسپم غیر دستی

این دسته از لینک ها به صورت اسپم از سوی سایت هایی به کار گرفته می شوند که مثل قارچ ظاهر می شوند و سریعا نیز می خواهند با خرید لینک ترافیک مناسبی کسب کنند.

این عمل حسابی الگوریتم پنگوئن گوگل را عصبانی می کند تا جایی که یا ترافیک سایت شما تا میزان زیادی از بین می رود و یا برای همیشه de-indexed یا de- listing (از صفحه نتایج گوگل حذف خواهید شد) می شوید.

 

 

در آخر

در این مقاله با انواع جریمه های گوگل برای سایت ها آشنا شدیم و چند مورد از جرایم مرتبط با لینک سازی را مرور کردیم.

ساخت لینک در واقع یکی از مهم ترین و موثرترین روش ها در افزایش سئو سایت به حساب می آید ولی به یاد داشته باشید که دور زدن گوگل عواقبی دارد و به هر قیمتی آینده سایت خود را به خطر نیاندازید.

 

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی – در شان یک شرکت صنعتی طراحی سایت کنید – CodeIRAN

طراحی سایت صنعتی : در وحله ی اول شما باید به این مورد توجه کنید که چطور می توانید صنعت و یا حرفه و کسب و کار خود را در ایران و یا حتی در دنیا، توسعه دهید … خب اگر در مورد این جمله یک مقدار فکر کرده باشید، خودتان متوجه خواهید شد که […]

Read More…

۵ comments
آموزش سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت – ۰ تا ۱۰۰ سئو سایت حرفه ای – کد ایران

آموزش سئو; شاید شما که دارید همین حالا این متن رو میخوانید صاحب یک وب سایت باشید ، یا شاید هم یکی از کسانی هستید که در حال حاضر در زمینه طراحی سایت فعال هستید و شاید هم در حال بررسی شرایط موجود برای ورود به دنیای طراحی وب سایت و یا کسب و کار […]

Read More…

۰ comments
ساخت سایت انتشارات

ساخت سایت انتشارات – طراحی وب سایت برای انتشارات – کد ایران

ساخت سایت انتشارات شاید بیشتر از خیلی از کسب و کارها ضرورتش مشهوده. یعنی طراحی وب سایت برای انتشارات امروزه از ضروریات اصلی هر انتشاراتی محسوب می شود.   اهمیت فوق العاده ساخت سایت انتشارات   ساخت سایت انتشارات با همه گیر شدن دنیای مجازی، فن آوری اطلاعات و گوشی های هوشمند، امروزه شاهد نسل […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس سئو انواع جریمه های گوگل برای سایت ها – جریمه های الگوریتمی و دستی گوگل – CodeIRAN
×