طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل

انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل موضوع مقاله امروز CodeIRAN است، یکی از پارامتر های مهم در تعیین کلمه کلیدی مناسب که خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

کلید واژه یکی از مواردی است که اغلب در انتخاب آن هنگام تولید اکانت ادوردز اشتباه می کنند.

انتخاب کلمه کلیدی با پتانسیل بالا باعث می شود به صورت بهینه تر در نتایج جستوجوی گوگل ظاهر شوید.

می بینید، انتخاب کلید واژه بسیار بسیار مهم است.

 

 

 

AdWords Keywords Match Types
AdWords Keywords Match Types

 

 

 

AdWords Keywords Match Types

انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل در واقع به صورت پارامتر هایی هستند که با رعایت آن ها مشخص می کنید کلید واژه ها هر کدام در نتیجه جست و جوی Query (عبارت مورد جست و جوی کاربران) در صفحه نتایج جست و جوی گوگل (SERP) ظاهر شوند.

در ادامه انواع پارامتر های انطباق را توضیح خواهیم.

توجه کنید که هر یک از این پارامتر ها دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند به این معنی که همیشه نیز نمی توان پیرو این فیلتر ها بود و استفاده نادرست برایتان فایده ای نخواهد داشت.

 

 

هر آنچه را که باید درباره تایتل نویسی بدانید:

چگونه هنر تایتل نویسی را درک کنیم؟»

 

 

  1. Broad Match

به لطف الگوریتم های همه چیز فهم گوگل می توانید به راحتی با استفاده از کلید واژه ها با انطباق گسترده، سیلی از مخاطبین را به سمت خود برانید.

تصور کنید کلیدواژه فروش درخت را انتخاب کنید، نتیجه این می شود که گوگل هر کس را که چیزی مرتبط با کلیدواژه شما جست و جو کند به سایت شما سوق دهد.(فروش درخت آپارتمانی، فروش ملزومات باغبانی)

شاید بگویید چه خوب چرا که از این طریق ترافیک سایت من بالا می رود. از این بهتر نمی شود.

نه، اصلا هم خوب نیست!

یادتان باشد طبق قوانین گوگل با هر بار کلیک کاربران بر روی تبلیغ، دستمزد گوگل از میزان شارج حساب ادوردز کم می شود. این موضوع  تنها یک معنی دارد، شما برای کاربرانی هزینه تبلیغ را پرداخته اید که حتی به دنبال محتوای درون سایت شما نیز نبوده اند.

نکته دیگر اینکه، این دست از کاربران وقتی با محتوای بی رتبط سایت مواجه شوند سریعا آن جا را ترک می کنند. Dwell Time با همان مدت زمان حضور کاربر در سایت می تواند درچنین موقعیتی تاثیر منفی بر روی سئو سایت بگذارد.

 

 

 

Broad Match Modifier
Broad Match Modifier

 

  1. Broad Match Modifier

این نوع پارامتر را می توان اصلاح کننده کلید واژه هایی با انطباق گسترده ترجمه کرد. این گزینه به گوگل دستور می دهد تا تنها در مواردی خاص تبلیغ را در صفحه سرپ به مخاطب نشان بدهد.

در این پارامتر، از گزینه + استفاده خواهید کرد، به این صورت که علامت + را قبل از کلید واژه قرار می دهید. با استفاده از این علامت به گوگل درخواست می دهید که تنها زمانی تبلیغ شما را در سرپ به نمایش بگذارد که کلمه با علامت مثبت، در عبارت جست و جوی کاربران (Query) استفاده شده باشد.

 

  • فروش +درخت

اگر از کلیدواژه بالا استفاده کنید، گوگل ممکن است در پاسخ به نتایج جست و جوی( درخت سبز) و یا (درخت بهشتی ) نیز تبلیغ شما را برای کاربران به نمایش در بیاورد.

 

  • +فروش +درخت

در حالتی که علامت + را برای هر دو قسمت این کلید واژه انتخاب کنید، گوگل تنها زمانی کاربران را به سر راهتان قرار می دهد که (فروش درخت) و یا (درخت فروش ) در Query جست و جو شود.

 

 

 

حتما بخوانید : تایپوگرافی چیست؟

 

 

  1. Phrase Match

پارامتر انطباق عبارت را می توان بسیار کارآمد و الزامی دانست.

کاربرد این پارامتر زمانی مشخص می شود که کاربر دقیقا کلیدواژه شما را در قسمت سرچ گوگل جست و جو کند البته با کمی دخل و تصرف:

“فروش درخت “

دوباره همان مثال خود را به کار می بریم. اگر کلید واژه شما فروش درخت باشد، پارامتر Phrase Match باعث می شود که گوگل به دنبال جست و جوهایی مثل (فروش درخت زیتون) و یا (فروش درخت نخل)، تبلیغ شما را نمایش دهد. متاسفانه اگر ترتیب کلید واژه تغییر کند، تبلیغ شما به کاربر پیشنهاد داده نمی شود مثلا (فروش تنه درخت) یا (درخت گیلاس برای فروش).

 

  1. EXACT MATCH

پارامتر انطباق دقیق، شاید محدود کننده ترین پارامتر این دسته باشد. در این مورد از گوگل می خواهید تنها زمانی تبلیغ شما را در SERP به نمایش بگذارد که کلیدواژه عینا در کوئری (Query)  آمده باشد.

معمولا استفاده از این مورد توصیه نمی شود مگر اینکه بخواهید خود را به انزوا بکشید.

[فروش درخت]

 

Negative Match

تا اینجای کار بررسی کردیم که انتخاب بهترین کلیدواژه چطور باید باشد و از چه پارامتر هایی باید بگذرد تا ما را به نتیجه مورد نظرمان برساند.

اما از طرفی دانستن این که چه مواردی را به علت منف یبودن به کار نگیریم نیز مهم است.

در نظر داشته باشید که استفاده نا به جا از کلیدواژه ها می تواند نتیجه منفی داشته باشد.

پس حواستان باشد تا آنجا که ممکن است، در کاربرد این پارامترها دقت کنید تا تاثیر منفی بر روی ترافیک سایتتان نداشته باشند.

 

 

در آخر

یادتان نرود، تبهر در انتخاب کلیدواژه می تواند سرنوشت سایت شما را تغییر دهد. با به کارگیری این موارد می توانید خیلی زود تبدیل به متخصص کلیدواژه ها بشوید و در انتخاب آن ها دیگر به مشکل بر نخورید

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
طراحی وب سایت اصفهان

طراحی سایت اصفهان – شرکت طراحی سایت کد ایران در اصفهان

طراحی سایت اصفهان یکی از بهترین گزینه های تمام صاحبان مشاغل در اصفهان هست که به دنبال پیشرفت و برند شدن شرکت خودشون هستند،  دلیل اینقدر مطمئن گفتن این حرف رو هم در ادامه براتون کامل شرح دادم، با ما همراه باشید…..🙂 طراحی سایت اصفهان – شرکت طراحی سایت کد ایران در اصفهان   سلاااااااام به همه […]

Read More…

۱ comment
طراحی سایت برای بازیگران و هنرمندان

طراحی سایت برای بازیگران و هنرمندان – CodeIRAN

طراحی سایت برای بازیگران و هنرمندان ، امروزه دیگر یک کار اضافه به شمار نمی رود. بلکه یک نیاز اساسی برای هنرمند و طرفدارانش می باشد. با پیشرفت وحشتناک تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از اینترنت ، طراحی سایت و داشتن سایت، دیگر یک کار اضافه بر سازمام محسوب نمی شود. شاید بتوان گفت […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت فست فود,ساخت سایت فست فود

طراحی سایت فست فود – طراحی وب سایت FastFood – شرکت کد ایران

طراحی سایت فست فود ; سالهاست که بحث داغ سفارش های آنلاین و جذب مشتری از طریق اینترنت ،صاحبان کسب و کار را به سمت وب و داشتن یک وب سایت کشانده است ،برای داشتن یک وب سایت کارآمد نکات بسیار زیادی را باید در نظر داشته باشید که ما در این خصوص مقالات و […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما می توانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 

 نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی انطباق کلمات کلیدی در ادوردز گوگل – پارامترهای انطباق کلمات کلیدی ادوردز – CodeIRAN
×