الگوریتم Freshness گوگل، جهت افزایش رتبه محتواهای جدید نسبت به محتوای قدیمی بوده که توسط شرکت گوگل طراحی شد.

اما یک نکته را هرگز فراموش نکنید، سئو مانند یک مسابقه دو میدانی بوده که هرچه قدر محتوای شما غنی‌تر و به روزتر باشد، مسلما محتوای شما در نتایج اول جستجو نمایش داده می شود.

زمانیکه در مورد کلمه کلیدی سفر به مالزی در گوگل سرچ می‌کنید، سایت های زیادی هستند که در مورد مالزی نوشته‌اند، اما گوگل محتوایی را صدرنشین می‌کند که دارای محتوای غنی بوده و توانسته تا کلیه سوالات کاربران را پاسخگو باشد.

الگوریتم Freshness گوگل چیست؟

بیشتر بدانید:

الگوریتم E-A-T گوگل›

اما چه طور الگوریتم Freshness گوگل، محتوایی را صدرنشین می‌کند؟

موارد بسیاری هستند که باعث می شود تا الگوریتم freshness محتوایی را صدرنشین رقابت تنگاتنگ سایت‌ها کند. ما در ادامه این مقاله می‌خواهیم تا به بررسی مهمترین این موارد بپردازیم.

  • محتوای خود را به روز رسانی کنید

اولین و مهمترین معیار در الگوریتم Freshness گوگل، استفاده از محتواهای به روز و یا به روز رسانی کردن محتواهای قدیمی است.

دقت کنید محتوایی که تولید می‌کنید را فقط برای اینکه در نتایج جستجو بالا باشید، تولید نکنید. محتوایی تولید کنید، که مخاطب وقتی به مقاله شما رجوع کرد، پاسخ سوال خود را بگیرد.

نکته دومی که باید در نظر بگیرید، که در به روز رسانی محتوا زیاده روی نکنید. زیرا به روز رسانی بیشتر از اندازه هم باعث می‌شود که رتبه شما کاهش یابد.

  • هر روز محتوای جدید تولید کنید

محتوای جدید تولید کنید. هر روز محتوای با کیفیت تولید کنید.

به طور مثال اگر در زمینه طراحی سایت هستید و گوگل تغییراتی را ایجاد می کند، سعی کنید که جزء اولین کسانی باشید که محتوایی در زمینه تغییرات ایجاد شده توسط گوگل، در فضای وب انتشار دهید.

هر روز محتوای جدید تولید کنید

بیشتر بدانید:

تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی سئو›

  • از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

متاسفانه افرادی هم هستند که با آمدن خبری جدید و یا محتوای جدید، آن را کپی می‌کنند و آن محتوا را به نام خود منتشر می‌کنند. برای اینکه بتوانید جلوی این افراد سودجو را بگیرید، به محض انتشار محتوا در فضای وب، حتما آن را در فضای شبکه های اجتماعی خود نیز منتشر کنید.

از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

  • محتوای سبز تولید کنید

نمی دانم که چه قدر منظور ما را از محتوای سبز می‌دانید، محتوای سبز محتوایی که کاربر در صفحه آن مقاله به مدت ۳ دقیقه مانده و تمایل داشته تا آن محتوا را به طور کامل بخواند. گوگل مدت زمانی که کاربر در آن صفحه بماند و باعث شود تا مقاله شما سبز باشد را ۳ دقیقه اعلام کرده است.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی الگوریتم Freshness گوگل پرداخته و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با استفاده از الگوریتم Freshness گوگل محتوای خود را بهینه کرده و در  میدان این مسابقه صدرنشین باشید.

مقالات پر بازدید این هفته:

شبکه اجتماعی پینترست چیست؟

بلاک چین چیست؟

آموزش بازاریابی از طریق تلگرام

برندینگ چیست؟ با اصول برند سازی حرفه ای آشنا شوید