"> الگوریتم کبوتر چیست ؟ - نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر - CodeIRAN الگوریتم کبوتر چیست ؟ - نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر - CodeIRAN

طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

الگوریتم کبوتر

بی شک الگوریتم کبوتر گوگل، سفر کردن و تجربه رفتن به مکان های جدید را بسیار راحت تر و جذاب تر کرده است. به راحتی می توانید به هر جایی که بخواهید بروید، مکان هایی که شاید حتی نمیدانستید وجود دارند.

همه ما از گوگل برای جست و جوی مکان استفاده کرده ایم، پس می توانید تا حدودی حدس بزنید بحث امروز ما چیست!

در مقاله امروز سعی داریم توضیح جامعی بر الگوریتم کبوتر داشته باشیم و تاثییر آن را بر پیشرفت گوگل بررسی کنیم. پس لطفا با این مقاله CodeIRAN همراه باشید.

 

گوگل و کبوترش

خیلی خلاصه می توان بیان کرد که الگوریتم کبوتر زمانی به کارتان می آید که به دنبال جست و جوی مکانی باشید. گوگل با ارائه این الگوریتم نشان داد که تولید کنندگان محتوا اکنون دیگر باید یک عامل دیگر را نیز در محتوای تولیدی خود ارائه دهند، زیرا این مورد در نگاه تیز بین کبوتر گوگل در بالا بردن سئوی شما بسیار موثر است.

 

حتما بخوانید :  این مقاله را از دست ندهید: الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟ 

 

 

الگوریتم کبوتر

تغییراتی که الگوریتم کبوتر به دنبال داشت:

  • گوکل بر اساس کیفیتی که سایت های مختلف در رابطه با اطلاعات و ارتباطاتشان قرار می دادند، رتبه ای را تا سقف پنج ستاره در نظر می گرفت. اما اگر به همین راحتی بود که خیلی از سایت ها  می توانستند پنج ستاره را از گوگل بگیرند! پس چه چیزی مانع این ماجرا می شود؟

گوگل الگوریتم کبوتر خود را با الگوریتم های موجود بر وب، تلفیق کرد. نتیجه این شد که یک سایت از تمام سنجش های گوگل می گذرد تا در نهایت رتبه ای کسب کند. پس اگر می خواهید پنج ستاره زرد از گوگل بگیرید باید حواستان حسابی به محتوایتان باشد.

 

  • به مرور این الگوریتم توانست مسافت و محل دقیق مکان های مختلف را حدس بزند. اگر مکان یاب شما روشن باشد متوجه می شوید که گوگل طبق محلی که در ان ایستاده اید کتابفروشی های نزدیک شما را شناسایی و به شما معرفی میکند(اگر فرض را بر این بگیریم که شما به دنبال یک کتابفروشی هستید ) . حال اگر به محلی دیگر بروید، گوگل با توجه به مکان جدید شما لیستی دیگر از کتابفروشی های اطرافتان را معرفی می کند.

 

  • قبل از الگوریتم کبوتر، هر جست و جویی، با یک پک(لیست یا گروه) هفت تایی از مکان هایی مواجه می شدید که گوگل مرتبط با عبارت جست و جوی شما یافته است. اما بعد از این که کبوتر گوگل به دادمان رسید این لیست به سه عدد از بهترین نتایج و بالاترین رتبه ها کاهش یافت. این امر هم سرعت عمل بالای گوگل را نشان می دهد و هم باعث می شود روند جست و جوی ما سریع تر پیش برود.

 

  • مشاهده تعداد زیادی اسپم به دنبال مکان جست و جو شده. الگوریتم کبوتر نیز مثل سایر الگوریتم ها یک سری نواقصی دارد که برای رفع آن به زمان نیاز است. این الگوریتم ظاهرا آن قدر ها هم کارش در تشخیص آدرس حقیقی از غیر حقیقی خوب نیست. پس نتیجه کار هنوز کمی مشکل دارد. اما باز هم دلیل نمی شود که ما از این کبوتر استقبال نکنیم. میتوانیم با گزارش دادن سایت های اسپم به گوگل در بهبود این مشکل کمک کنیم.

 

مقاله CodeIRAN در رابطه با الگوریتم پاندا و چگونگی مقابله با اسپمر ها را از دست ندهید:

راه های فرار از جریمه الگوریتم گوگل

 

نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر

فکر میکنم تا الان توانسته باشید چگونی کارکرد کبوتر گوگل را حدس زده باشید. این الگوریتم با استفاده از نام مکانی که به آن می دهید و یا جی پی اس، به شما بهترین نتیجه را ارائه می کند.میتوانید بهترین کتابفروشی خیابان انقلاب را جست و جو کنید و یا در حالی که در این خیابان ایستاده اید از گوگل بخواهید بهترین کتابفروشی اطرافتان را به شما معرفی کند.

البته مسئله دیگر در رابطه با این الگوریتم این است که جست و جوی شما با توجه به جی پی اس در هیچ دو مکانی یکی نخواهد بود. نتیجه جست و جوی بهترین کتابفروشی اطراف در خیابان طالقانی برای شما با زمانی که در خیابان انقلاب بودید، به هیچ عنوان یکی نخواهد بود.

 

نتیجه

الگوریتم کبوتر با قابلیت شخصی سازی مرتبط آن هم مرتبط با موقعیت مکانی باعث می شود برخی از سایت ها دیده نشوند و در عین حال برخی از سایت ها بیش از پیش فرصت دیده شدن را پبدا کنند. اما نگران پایین امدن میزان بازدید سئو سایت نباشید. زیرا با یک حساب سر انگشتی به این نتیجه میرسید که شاید تعداد بازدید کنندگان سایت پایین بیاید ولی مطمعن باشید کاربران واقعی همیشه راه خودشان را به سایت شما پیدا می کنند. کبوتر گوگل به آن ها کمک می کند تا راهشان را به سوی شما پیدا کنند. یادتان باشد همیشه میتوانید با گزارش سایت های اسپم به گوگل کمک کنید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
افزایش سرعت لود سایت

چگونه سرعت لود سایت را افزایش دهیم – CodeIRAN

افزایش سرعت لود سایت ( بارگذاری ) امر بسیار حیاتی می باشد و می تواند به تنهایی تمام مشتریان شما را برای همیشه از سایتتان دور کند! برای درک اهمیت سرعت Load بالا, همین بس که ۷۵% کاربران اینترنت به سایت شما باز نخواهند گشت اگر زمان انتظارشان بیش از ۴ ثانیه باشد و یا […]

Read More…

۰ comments
آی فریم چیست - تاثیر iFrame در سئو سایت - کد ایران

آی فریم چیست – تاثیر iFrame در سئو سایت – کد ایران

آی فریم چیست  و تاثیر iFrame در سئو سایت شما و نحوه استفاده کنونی از آن در دنیای وب و اینکه چطور در سئو سایت (SEO) تاثیر گذار است,از مطالب شاخص این مقاله است که در ادامه به آن می پردازیم.   آی فریم چیست و iFrame چه تاثیری در سئو وب سایت دارد … ؟ […]

Read More…

۰ comments
CDN چیست

CDN چیست ؟ تاثیر فوق العاده Content Delivery Network در سرعت و سئو سایت – CodeIRAN

CDN چیست ؟ در ابتدا باید براتون بگم که در اصل مخفف شده Content Delivery Network است. عملکرد اصلی که برای شما خواهد داشت، بالا بردن سرعت لود سایت و از طرفی پایین آوردن حجم سایت می باشد. همانند اسمی که برایش انتخاب شده وظیفه اصلی این سرویس پخش کردن محتوا های شما در چند […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس سئو الگوریتم کبوتر چیست ؟ – نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر – CodeIRAN
×