طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

الگوریتم کبوتر

بی شک الگوریتم کبوتر گوگل، سفر کردن و تجربه رفتن به مکان های جدید را بسیار راحت تر و جذاب تر کرده است. به راحتی می توانید به هر جایی که بخواهید بروید، مکان هایی که شاید حتی نمیدانستید وجود دارند.

همه ما از گوگل برای جست و جوی مکان استفاده کرده ایم، پس می توانید تا حدودی حدس بزنید بحث امروز ما چیست!

در مقاله امروز سعی داریم توضیح جامعی بر الگوریتم کبوتر داشته باشیم و تاثییر آن را بر پیشرفت گوگل بررسی کنیم. پس لطفا با این مقاله CodeIRAN همراه باشید.

 

گوگل و کبوترش

خیلی خلاصه می توان بیان کرد که الگوریتم کبوتر زمانی به کارتان می آید که به دنبال جست و جوی مکانی باشید. گوگل با ارائه این الگوریتم نشان داد که تولید کنندگان محتوا اکنون دیگر باید یک عامل دیگر را نیز در محتوای تولیدی خود ارائه دهند، زیرا این مورد در نگاه تیز بین کبوتر گوگل در بالا بردن سئوی شما بسیار موثر است.

 

حتما بخوانید :  این مقاله را از دست ندهید: الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟ 

 

 

الگوریتم کبوتر

تغییراتی که الگوریتم کبوتر به دنبال داشت:

  • گوکل بر اساس کیفیتی که سایت های مختلف در رابطه با اطلاعات و ارتباطاتشان قرار می دادند، رتبه ای را تا سقف پنج ستاره در نظر می گرفت. اما اگر به همین راحتی بود که خیلی از سایت ها  می توانستند پنج ستاره را از گوگل بگیرند! پس چه چیزی مانع این ماجرا می شود؟

گوگل الگوریتم کبوتر خود را با الگوریتم های موجود بر وب، تلفیق کرد. نتیجه این شد که یک سایت از تمام سنجش های گوگل می گذرد تا در نهایت رتبه ای کسب کند. پس اگر می خواهید پنج ستاره زرد از گوگل بگیرید باید حواستان حسابی به محتوایتان باشد.

 

  • به مرور این الگوریتم توانست مسافت و محل دقیق مکان های مختلف را حدس بزند. اگر مکان یاب شما روشن باشد متوجه می شوید که گوگل طبق محلی که در ان ایستاده اید کتابفروشی های نزدیک شما را شناسایی و به شما معرفی میکند(اگر فرض را بر این بگیریم که شما به دنبال یک کتابفروشی هستید ) . حال اگر به محلی دیگر بروید، گوگل با توجه به مکان جدید شما لیستی دیگر از کتابفروشی های اطرافتان را معرفی می کند.

 

  • قبل از الگوریتم کبوتر، هر جست و جویی، با یک پک(لیست یا گروه) هفت تایی از مکان هایی مواجه می شدید که گوگل مرتبط با عبارت جست و جوی شما یافته است. اما بعد از این که کبوتر گوگل به دادمان رسید این لیست به سه عدد از بهترین نتایج و بالاترین رتبه ها کاهش یافت. این امر هم سرعت عمل بالای گوگل را نشان می دهد و هم باعث می شود روند جست و جوی ما سریع تر پیش برود.

 

  • مشاهده تعداد زیادی اسپم به دنبال مکان جست و جو شده. الگوریتم کبوتر نیز مثل سایر الگوریتم ها یک سری نواقصی دارد که برای رفع آن به زمان نیاز است. این الگوریتم ظاهرا آن قدر ها هم کارش در تشخیص آدرس حقیقی از غیر حقیقی خوب نیست. پس نتیجه کار هنوز کمی مشکل دارد. اما باز هم دلیل نمی شود که ما از این کبوتر استقبال نکنیم. میتوانیم با گزارش دادن سایت های اسپم به گوگل در بهبود این مشکل کمک کنیم.

 

مقاله CodeIRAN در رابطه با الگوریتم پاندا و چگونگی مقابله با اسپمر ها را از دست ندهید:

راه های فرار از جریمه الگوریتم گوگل

 

نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر

فکر میکنم تا الان توانسته باشید چگونی کارکرد کبوتر گوگل را حدس زده باشید. این الگوریتم با استفاده از نام مکانی که به آن می دهید و یا جی پی اس، به شما بهترین نتیجه را ارائه می کند.میتوانید بهترین کتابفروشی خیابان انقلاب را جست و جو کنید و یا در حالی که در این خیابان ایستاده اید از گوگل بخواهید بهترین کتابفروشی اطرافتان را به شما معرفی کند.

البته مسئله دیگر در رابطه با این الگوریتم این است که جست و جوی شما با توجه به جی پی اس در هیچ دو مکانی یکی نخواهد بود. نتیجه جست و جوی بهترین کتابفروشی اطراف در خیابان طالقانی برای شما با زمانی که در خیابان انقلاب بودید، به هیچ عنوان یکی نخواهد بود.

 

نتیجه

الگوریتم کبوتر با قابلیت شخصی سازی مرتبط آن هم مرتبط با موقعیت مکانی باعث می شود برخی از سایت ها دیده نشوند و در عین حال برخی از سایت ها بیش از پیش فرصت دیده شدن را پبدا کنند. اما نگران پایین امدن میزان بازدید سئو سایت نباشید. زیرا با یک حساب سر انگشتی به این نتیجه میرسید که شاید تعداد بازدید کنندگان سایت پایین بیاید ولی مطمعن باشید کاربران واقعی همیشه راه خودشان را به سایت شما پیدا می کنند. کبوتر گوگل به آن ها کمک می کند تا راهشان را به سوی شما پیدا کنند. یادتان باشد همیشه میتوانید با گزارش سایت های اسپم به گوگل کمک کنید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
افزونه یوست

افزونه یوست چیست ؟ – کاربرد های یوست چه می باشد – CodeIRAN

برای آموزش افزونه یوست باید توجه داشت که یوست یک افزونه نرم افزار ووردپرس تلقی می گردد که جهت مدیریت تولید محتوا مورد استفاده قرار می گیرد. با افزونه مدیریت محتوا می‌توان از اصول مهم سئو در تولید محتوا بهره مند شد.   افزونه یوست چیست و چه کارایی دارد؟ افزونه یوست یک افزونه نرم […]

Read More…

۰ comments
کاربرد Tag در سئو

کاربرد Tag در سئو – نحوه استفاده از تگ – شرکت طراحی سایت CodeIRAN

کاربرد Tag در سئو چیست ؟ این مطلب مهم در زمینه سئو و بهینه سازی سایت موضوعی هست که امروز برای شما سروران کامل توضیح خواهیم داد . از زمانی که گوگل در الگوریتم خود اعلام کرده که نقش کلمات کلیدی دیگر تاثیری در سئو مطلب یا وب سایت ندارد ، برچسب و عنوان بیشتر […]

Read More…

۰ comments
الگوریتم رنک برین چیست؟

الگوریتم رنک برین چیست؟ – الگوریتم Rank Brain چگونه عمل می کند – CodeIRAN

در این مقاله تعریف کاملی خواهیم داشت بر الگوریتم رنک برین که گوگل به جانمان انداخته است. هوش مصنوعی، به لطف گوگل به حقیقت پیوست. شاید بگویید: ولی هوش مصنوعی که از قبل تر بوده! چطور این موفقیت را به گوگل نسبت می دهی؟! باید بگویم که، درست است. هوش مصنوعی از قدیم با ما […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه وردپرس سئو الگوریتم کبوتر چیست ؟ – نحوه کارکرد الگوریتم کبوتر – CodeIRAN
×