طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

الگوریتم پاندای گوگل

الگوریتم پاندای گوگل با هدف مبارزه  و بهینه سازی  محتواهای سطح پایین در رتبه بندی صفحات، برای اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. وقتی از این الگوریت صحبت می کنیم باید به نقش پاکسازی آن نیز اشاره کنیم، چرا که این الگوریتم همانند یک فیلتر پاکسازی عمل می کند و گوگل آن را برای پاکسازی نتایج موتور جستجوی ارائه کرده است. روش کار آن به این ترتیب است که سایت هایی با محتوای سطح بالا را از سایت هایی با محتوای سطح پایین تفکیک می کند. نام این الگوریتم از نام مهندسی هندی نونیت پاندا گرفته شده است که این فیلتر را طراحی کرده است.

 

الگوریتم موتور جستجوی گوگل

تنها بعد از آوریل سال ۲۰۱۱ بود که این الگوریتم توانست تاثیری جهانی بر نتایج جستجو بگذارد. گوگل تا سال ۲۰۱۶ چندین ورژن از این الگوریتم ارائه کرد ولی از این تاریخ به بعد الگوریتم پاندا، با الگوریتم اصلی گوگل ادغام شد و بروز رسانی دیگری از آن انتشار نیافت.

 

 

 

بازخورد وبسترها و تاثیر الگوریتم در دنیای وب

مدت زمان اندکی بعد از راه اندازی الگوریتم پاندای گوگل ، تعداد زیادی از وبمسترها و سئو کارها نزد گوگل شکایت کردند: آن ها معترض بودند که سایتهای حاوی مطالب کم ارزش یا خشونت آمیز توانسته اند رتبه بهتری از سایت های آن ها که حاوی مطالب دسته اول هستند، کسب کنند. گوگل از این اطلاعات برای  شناسایی  بهتر سایت هایی که محتواهای  غیر قانونی جعلی می گذاشتند، بهره برد.

گوگل به منظور یاری رساندن به ناشران مطالب، بر روی وبسایت خود یک جهت گیری قرار داد که به صورت خودکار کیفیت مطالب یک وبسایت را ارزیابی می کند. گوگل لیستی با ۲۳ نکته الزامی برای اداره یک سایت با کیفیت بالا را ارائه داده است.

بعد از ارائه این الگوریتم، تاثیرات متفاوتی بر رتبه بندی سایت ها مشاهده شد. به عنوان مثال سایت CNET بعد از راه اندازی الگوریتم، بهبود چشمگیری را در رتبه بندی سایت های خبری و شبکه های اجتماعی را شاهد بود ولی برعکس رتبه سایت هایی که حاوی تبلیغات زیادی بود، بسیار نزول پیدا کرد. این تغییر الگوریتم حدود ۱۲% مجموع نتایج جستجوها را تغییر داد.

 

الگوریتم پاندای گوگل
الگوریتم پاندای گوگل

دلیل راه اندازی الگوریتم پاندا

بعد از ظهور موجی از اسپمرها و سایت هایی که محتواهای ضعیف و بی کیفیت، گوگل تصمیم به خانه تکانی گسترده و بهبود کیفیت نتایج جستجو را گرفت. هدف این شرکت، پاک کردن سایت های سطح پایین از فهرست خود و باقی ماندن در رتبه اول موتورهای جستجو بود و از طریق حذف سایت هایی ضعیف از فهرست جستجو و افزایش رتبه سایت های معتبر و تشویق آن ها به این مهم دست یافت.

 

سایت های مشمول تحریم پاندا

این تحریم یا کنارگذاری می تواند شامل حال تمامی یک سایت و یا تنها صفحاتی که دارای محتویات کم ارزش هستند، شود و فقط در نهایت هدف این است که محتویات با کیفیت باقی می ماند. اما با وجود این، این خطر وجود دارد که وقتی محتویات یک یا چند صفحه  از یک سایت از نظر شاخص های گوگل رد می شود، تمامی آن سایت بطور کلی تنبیه شود.

صفحاتی که محتوای تکراری را ارائه داده اند یکی از مواردی  هستند که توسط پاندا شامل تحریم می شوند حال این کپی برداری می تواند از داخل خود سایت، یا از خارج سایت صورت گرفته شده باشد. گاهی عینا مطلبی در یک صفحه آورده می شود بدون اینکه به ایجاد کننده و منبع آن اشاره ای شود، که این کار از نظر گوگل عامل مهمی برای حذف از فهرست نتایج جستجو می تواند باشد. از موارد دیگر می توان به فروم ها و سایت های پرسش و پاسخ اشاره کرد که در اکثر موارد حاوی محتویات بی کیفیت هستند، خصوصا صفحات حاوی پرسش هایی که بدون پاسخ، که نه مورد علاقه مخاطبان هستند و نه گوگل. صفحاتی که فقط در جهت بالا آمدن در رتبه بندی در موتورهای جستجو ایجاد شده اند و محتوای ارزشمندی ندارند نیز معمولا شامل تحریم پاندا می شوند.

 

 

حتما بخوانید : درک ارزش تجربه کاربری UX

 

چگونه می توان متوجه شد که یک سایت شامل تحریم یا کنار گذاری پاندا شده است یا نه؟

اگر این عمل به صورت دستی انجام شود، احتمالا شما پیامی مبنی بر این موضوع دریافت خواهید کرد. اما به طور کلی تحریم پاندا، به صورت الگوریتمی رخ می دهد، در این مورد لازم است به موارد زیر توجه کنید:

  • کاهش رتبه سایت با توجه به کلمات کلیدی متفاوت
  • کاهش رتبه سایت برای یک یا چند صفحه
  • کاهش تعداد بازدیدکنندگان در ربات گوگل
  • کاهش رتبه بندی صفحات شما در فهرست بندی

 

چگونه از تحریم شدن و کنارگذاری الگوریتم پاندای گوگل رهایی پیدا کنیم؟

این امکان وجود دارد که سایت شما مشمول این تحریم بشود؛ برای جلوگیری از این عمل، می توانید مواردی که گوگل از سال ۲۰۱۱ در سایت خود به عنوان عواملی که سبب تنبیه توسط الگوریتم پاندای گوگل را موجب می شود، بهره بگیرید. به محتوایی که در سایت خود بارگذاری می کنید بیشتر توجه کنید. محتوای صفحات باید مناسب، مفید، منحصر به فرد و واقعی باشند. مطالبی را انتخاب کنید که مورد توجه مخاطبان و قابل تشخیص از مطالب سایت های رقبایتان باشد. همچنین نباید صفحاتتان دارای محتویات یکسان باشد.

 

چگونه از تحریم پاندا خارج شویم؟

اگه به قرار گرفتن در فهرست تحریمی پاندا مشکوک شدید، برای خارج شدن از آن به موارد زیر توجه کنید:

  • محتویات سایت خود را بازبینی و بهبود ببخشید. صفحات حاوی محتویات بی کیفیت یا تکراری یا کپی شده را حذف کنید.
  • تبلیغات سایت را بیشتر در نوارهای کناری ( چپ یا راست ) یا بالا و پایین صفحه قرار دهید و کل یک صفحه را به تبلیغات اختصاص ندهید.

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری در بازاریابی

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری در بازاریابی – CodeIRAN

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری در بازاریابی امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کار به اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری در بازاریابی پی برده اند. اما سوال مهمی که در اینجا مطرح می شود، اینست که آیا معنای واقعی این عبارت مهم یعنی “مدیریت ارتباط با مشتری در بازاریابی ” را مدیران سازمان ها به خوبی […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت ویلا - طراحی وب سایت اجاره ویلا - CodeIRAN

طراحی سایت ویلا – طراحی وب سایت اجاره ویلا – CodeIRAN

طراحی سایت ویلا یکی از مهمترین دغدغه‌هایی است، که بسیاری از صاحبان املاک به ویژه در شمال کشور ما دارند، زیرا عمده فعالیت آنها اجاره ویلا به افرد مختلف است. می‌خواهم این مقاله را با یک مثال آشنا شروع کنم. تعطیلی عید نوروز است و می خواهیم به مسافرت برویم. وسایلمون را جمع می کنیم […]

Read More…

۰ comments
الگوریتم نگوئن

 الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن چیست و چه کاربردهای دارد – CodeIRAN

مخاطبین گوگل معمولا اقشاری هستند که برای دستیابی بهتر و بیشتر به اطلاعات از این موتور جستجوگر استفاده می‌کنند. گوگل نیز به عنوان یک مرجع اطلاعاتی جهت جستجو و ارائه بهتر اطلاعات به مخاطبین خود همواره تلاش کرده تا از شیوه‌های جدید بازیابی اطلاعات استفاده کند. روش‌هایی که گوگل طی سالیان مختلف برای کسب اطلاعات […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها الگوریتم پاندای گوگل – راه های فرار از جریمه الگوریتم پاندا – CodeIRAN
×