طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

آن زمان ها که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل وجود نداشت، یادم می‌ آید تا همین چند سال پیش بعد از دادن عبارت مورد نظرم به گوگل، همیشه باید چندین بار آن را به تمام روش‌ های ممکن تغییر و به خورد گوگل می‌ دادم تا بالاخره یکی از جست و جو هایم جواب می‌ داد و اغلب نتیجه مد نظرم را در اواخر صفحه اول یا در صفحه‌ های دوم می‌ یافتم. خیلی‌ ها از یاهو استفاده می کردند. و گوگل با بهترین بودن خیلی فاصله داشت. ولی چرا جست‌ و جو در گوگل بهینه نبود؟

 

نگاهی بر گذشته گوگل تا مرغ مگس خوار

در گذشته یکی از روش های تشخیص سایت متناسب با کلمه جست‌ و جو شده، کلمه کلیدی بی نهایت بار تکرار شده در متن بود، و به همین منظور خیلی از کاربران سایت‌ ها از این قابلیت گوگل سو استفاده می کردند، که شامل قرار دادن لینک‌ های اسپم و بمباران کلمه کلیدی در محتوا و سایت بود، و اینجوری بدون نظارت گوگل جایگاه های ابتدایی را در نتایج جست و جو به خود اختصاص می دادند. پس محتوا فدای  کلمه کلیدی می شد و همین باعث می‌ شد مطالب بی‌ ربطی در ابتدای صفحه جست‌وجو ظاهر شود که تنها از کلمه کلیدی پر شده است.

 

این وضع دو مشکل را بوجود می‌آورد:

  • سواستفاده از این امکان گوگل برای بالابردن سئو سایت

               (اصطلاحا بمباران کلمه کلیدی به شدت کیفیت محتوا نوشته شده را پایین می‌اورد. و در نتیجه کیفیت کار تولیدی فدای بالارفتن سئو سایت می‌شد)

  • کیفیت جست‌وجو گوگل پایین می‌اید

              گوگل باید هرچه زودتر از شر این سایت‌ها خلاصی پیدا میکرد. باید الگوریتم جدیدی به کار می‌گرفت که نتایج مرتبت با جست‌وجوی کاربر را ارائه میداد. و این کابوس را تمام می کرد.

 

به همین دلیل گوگل تصمیم گرفت نه تنها به این وضع خاتمه دهد بلکه قدمی بزرگ درعرصه جست‌ و جو را بوجود بیاورد.

  • موفقیت این بروزرسانی در گوگل باعث می‌ شد، محبوبیت کمرنگ شده گوگل به او بازگردد.
  • لذت یک سرچ راحت و سریع را برای کاربران به ارمغان می آورد.

 

 

این شد که گوگل بالاخره از الگوریتم پاندا رونمایی کرد. این الگوریتم اولین عامل سنجش کیفیت محتوا قرار داده شد. این الگوریتم در صورت مشاهده بمباران کلیدی و محتوای کپی شده با سایت برخورد می کرد.

 

برای مطالعه در رابطه با الگوریتم پاندای گوگل می توانید به این پست مراجعه کنید : الگوریتم پاندای گوگل چیست ؟ 

 

بعد از پاندا نوبت به عرضه الگوریتم پنگوئن رسید. این الگوریتم کارش شناسایی و مقابله با سایت‌هایی بود که از بک لینک سازی اسپم استفاده می کردند.

 

برای مطالعه الگوریتم پنگوئن ، پست زیر را مطالعه فرمایید

الگوریتم پنگوئن

 

اما این دو الگوریتم برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی کافی نبود.

 

 

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل
الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

خوب بالاخره وقت آن رسیده است که درباره الگوریتم فوقالعاده جذاب مرغ مگس خوار صحبت کنیم. تا این جا نگاهی خیلی مختصر به سایر الگوریتم ها داشتیم. نگاهی مختصر ولی کاربردی. اکنون میدانیم که این الگوریتم ها در کنار مزایایشان چه کمبودهایی داشته اند. اما اجازه دهید مرغ مگس خوار را بررسی کنیم.

گوگل یک الگوریتم جدید با نام مرغ مگس خوار را در اواخر سال ۲۰۱۳  معرفی کرد. هدف کلی استفاده از این الگوریتم درک خواسته کاربر و فراهم کردن بهترین و کاربردی ترین محتوا بود. با توجه به این الگوریتم قصد بر این بود تا سرعتی بالاتر و دقیقتر در یافتن محتوای بهتر به وجود بیاید .این قابلیت همچنین می‌تواند سایت‌هایی را که هنوز به روش بمباران بدنبال سئو بالا هستند را شناسایی و مجازات کند.

تعریف این الگوریتم بدون توضیح استراتژی ها و ویژگی هایش امکان ندارد. پس اجازه دهید با هم به ویژگی های آن بپردازیم تا بهتر با این مگس خوار اشنایی پیدا کنیم.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه کار می‌کند؟

برای اینکه متوجه بشویم این الگوریتم چطور کار می‌کند باید دو ویژگی ان را تعریف و بررسی کنیم.

 

  1. گراف دانش گوگل

این ویژگی حدودا یک سال قبل از رونمایی از الگوریتم مرغ مگس خوار در موتور جست‌وجوی گوگل به کار گرفته شد. وظیفه کلی که گراف انجام میدهد این است که علاوه بر موضوعی که جستوجو می شود سایر موضوعات مرتبط را نیز برای شما به نمایش بگذارد مطالبی مرتبط و کاربردی که طبق تشخیص گوگل شما از آن‌ها استفاده خواهید کرد. نکته جالب اینجاست که شما با انتخاب این پیشنهادها گراف را به ادامه این روال تشویق می‌کنید.

این ویژگی بیشتر در جست‌وجو‌های ساده و کوتاه کاربرد بهتری دارد.برای مثال وقتی نام فیلمی را سرچ میکنی و جدا از نمایش اطلاعات فیلم  گوگل فیلم‌های دیگر مرتبط با فیلم شما را پیشنهاد می‌کند. بینظیر است. مگه نه؟

اما دقیقا چطور گوگل اینقدر خوب منظور ما را درک می‌کند؟ دلیلش  ویژگی دوم این الگوریتم است.

 

 

مقاله دیگر که به شما پیشنهاد می شود : سئو سایت 

 

  1. جستجوی معنایی

گوگل همه چیز را درنظر می‌گیرد. برای او تمام رفتارهای شما مهم است و آن‌ها را به  خاطر می‌سپارد.

گوگل با توجه به رفتارهای جستجویی ، محل زندگی  و تاریخچه جست‌وجوی شما سعی میکند یک ویژگی رفتاری مخصوص شما تعریف و داشته باشد. این ویژگی رفتاری به گوگل کمک میکند تا هر چیزی که جست‌وجو میکنید  با توجه به ویژگی‌های فرد، نزدیک‌ترین نتیجه متناسب او را پیدا کند.

 

نتیجه گیری

پس تا اینجا مرور مختصری داشتیم بر الگوریتم‌های پاندا و پنگوئن. و در ادامه مرغ مگس‌خوار را معرفی و کارکرد این الگوریتم را بررسی کردیم. با توجه به بحثی که داشتیم جالب است بدانید این الگوریتم مرغ مگس خوار بسیار قوی ‌است. و گوگل در چند سال گذشته خواسته‌های ما را برآورده می‌کند. اما تاثییری که این الگوریتم بر دنیای سئو گذاشت بینظیر بود.این خود بحث بسیار طولانی و جذاب دیگری است.

اگر علاقه دارید در رابطه با تاثیر الگوریتم مرغ مگس‌خوار بر روی دنیای سئو بدانید به من خبر بدهید.

لطفا نظرات خودتان را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید.

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
SSL چیست,گواهینامه اس اس ال چیست

SSL چیست – گواهینامه SSL چیست – هلدینگ کد ایران

SSL چیست!؟ ssl استانداردی در وب است که اطلاعات بین کاربران و وب سایت را کد گذاری میکند و مانع از به سرقت رفتن اطلاعات می شود. SSL چیست و چه تاثیری بر روی وب سایت دارد ؟  آیا تابحال به امنیت وب سایت ها فکر کرده اید؟؟؟ به نظر شما چگونه باید از اطلاعات […]

Read More…

۱ comment
CTR چیست؟

CTR چیست ؟ – چگونه نرخ کلیک سایت را افزایش دهیم ؟ – CodeIRAN

گوگل حواسش به CTR  شما هست، حواستان باشد. تمام تلاشمان تا اینجای کار بر این بوده که بتوانیم در SERP یا همان صفحه نتایج جست و جوی گوگل جایی برای خودمان دست و پا کنیم و جزو برترین رتبه های گوگل باشیم. رسیدن به یک جایگاه آبرومندانه در نتایج گوگل خبر خوبی است ولی این […]

Read More…

۰ comments
رپورتاژ چیست ؟ مفهوم دقیق رپورتاژ

رپورتاژ چیست ؟ – مفهوم دقیق رپورتاژ – هلدینگ کد ایران

 اگر به تازگی کلمه ی رپورتاژ رو شنیده باشید مطمئنا براتون سوال پیش اومده که رپورتاژ چیست؟ مفهوم دقیق رپورتاژ چیست …؟ مطمئنا در موتورهای جستجوگر مطالب زیادی در این مورد وجود داره اما اینکه کدوم مطلب قابل فهم باشه و مخاطب به راحتی بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه مهمه…!!! رپورتاژ چیست ؟ مفهوم دقیق […]

Read More…

۰ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها سئو سایت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟ – نحوه کارکرد الگوریتم مرغ مگس خوار – CodeIRAN
×