طراحی سایت – طراحی وب سایت – هلدینگ کد ایران

الگوریتم شاهین گوگل

گوگل باز هم به لیست حیوانات خود اضافه کرد. الگوریتم شاهین گوگل که به کمک کسب و کارهای محلی آمد، و با ایجاد یک آپدیت جدید سعی کرد مشکل بزرگی را برطرف کند.

اجازه بدهید با یک مثال کوچک شروع کنیم.

فرض کنید تمام عمرتان را در یک شهر زندگی کرده اید. در این شهر یک ساندویچی هست که برخلاف ظاهر غیر بهداشتی و نامرتبش بهترین ساندویچ های شهر را درست می کند.

شما از همان بچه گی تا به الان، از مشتریان پروپاقرص این ساندویچی بوده اید.

برخلاف تمام ساندویچی های توپی که در اطرافش شروع به کار هم کرده باشند، شما باز هم ساندویچی خود را قبول دارید. به همه نیز پیشنهاد می کنید که حتما به آنجا بروند. طولی نمی کشد که سایر رقبایش

بازارشان کساد می شود.

الگوریتم شاهین گوگل
الگوریتم شاهین گوگل

چرا به الگوریتم شاهین گوگل نیاز داریم؟

مثال ما در بالا تنها شرحی بود از اتفاقی که قبل از الگوریتم شاهین در جست و جوی محلی گوگل اتفاق می افتاد.

با توجه به این روال، می توان حدث زد که چه بر سر کاسبان محلی می آید. دقیقا همان اتفاقی که برای رقبای ساندویچی مورد علاقه شما افتاد.

گوگل سعی داشت بهترین نتیجه را به کاربر ارائه دهد و متاسفانه در انجام این فعالیت حساسیت بالایی به خرج داد، نتیجه این کار حذف خیلی از نتایج جستجو در صفحه نتایج جست و جوی گوگل یا همان سرپ بود.

یعنی چه ؟!

اگر در یک محل دو غذاخوری وجود داشته باشد، گوگل تصور را بر این می گذارد که نتیجه جستجو تکرار شده است. پس یکی از دو مکان را نادیده گرفته و تنها یک غذاخوری به شما معرفی می کند.

گوگل در برخورد با سایر محل ها همان رفتاری را دارد که شما با ساندویچی های دیگر داشتید.

 

این موضوع دو مشکل را به وجود می آورد: 

  • کاسبی های مشابه موجود در محل شانس دیده شدن نخواهند داشت.

 

  • نتیجه گوگل با فیلتر کردن سایرین، صرفا بهترین نتیجه ممکن نیست.

 

حالا که این مشکل بخصوص از جست وجوی محلی را برایتان شرح دادیم راحت تر می توانید به این نتیجه برسید که دقیقا الگوریتم شاهین چه نقشی را در آپدیت جدید گوگل ایفا می کند.

 

مقاله الگوریتم کبوتر گوگل را از دست ندهید:

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ »

 

الگوریتم شاهین چیست؟

این الگوریتم آپدیتی بود به دنبال مشکلاتی که فیلترهای جغرافیایی گوگل در جست و جوی محلی به وجود آوردند.

همانطور که توضیح دادیم، گوگل کاسبی های مشابه موجود در یک محل را یک مکان به حساب می آورد. دلیل این اشتباه منطقه یکسان و نوع تجارت مشابهی بود که توسط این کاسبی ها صورت می گیرد. نتیجه کار همان برخوردی بود که گوگل با صفحه های کپی شده می کرد. گوگل سایر نتایج مشابه را فیلتر می کرد.

حالا گوگل ظاهرا با استفاده از این الگوریتم قادر است تمام کسب و کارهای موجود در یک محل را ببیند و شناسایی کند. این امکان برعکس اتفاقی که در گذشته می افتاد قادر است به تمام محل ها فرصت دیده شدن بدهد. حداقل این چیزی است که گوگل به ما قول داده است.

تا به الان تمام الگوریتم های گوگل نقص هایی را به دنبال داشته اند. در مورد الگوریتم شاهین گوگل باید بگویم، هنوز هم اگر برای مثال دو کارخانه بستنی فروشی خیلی به هم نزدیک باشند، نتیجه جستجو فیلتر شدن یکی از آن دو کاسبی خواهد بود.

 

تا اینجای کار سعی داشتیم به یک معنای کامل و صحیح از کار شاهین گوگل برسیم.

اما از آنجایی که نمی توان تاثیر این الگوریتم بر سئو را در نظر نگرفت، باید به خدمتتان عرض کنم که حتما قسمت بعدی مقاله را از دست ندهید.

 

پیش گیری از فیلترهای شاهین

همانطور که اشاره شد الگوریتم شاهین گوگل هنوز ناقصی هایی چون فیلترینگ را دارد.

ما نیز قصد داریم چند روش مهم در پیش گیری از فیلترینگ شاهین را توضیح دهیم.

 

  • کیفیت محتوا را بالا ببرید

به یاد داشته باشید که الگوریتم شاهین، تنها الگوریتم گوگل نیست. پس اگر می خواهید دیده شوید، خودتان را نشان دهید. ظاهرا شاهین گوگل آنقدر ها هم تیز بین نیست. سعی کنید با بالا بردن کیفیت محتوا به گوگل نشان دهید که سایت شما از پتانسیل بالایی بر خوردار است. گوگل در جست و جوی محلی بعدی این فاکتور را در نظر خواهد گرفت.

 

 

حتما بخوانید : الگوریتم پنگوئن

 

  • نقد پذیر باشید و امتیاز بگیرید

طبیعی است که میزان بازخورد شما در نظر گوگل اهمیت بالایی دارد. یکی از راه های بالابردن میزان بازخورد در نظر گوگل این است که از سوی مشتریان یا مخاطبین نقد شوید.

می توانید برای بالا بردن تعداد نظرات به هر نفر یک کد تخفیف بدهید.

 

  • آیا اطلاعات خود را درست به گوگل داده اید؟

خیلی وقت ها اشتباه از سوی خودتان است. بهتر است قبل از ثبت اطلاعات خود در گوگل از صحت آن با خبر شوید.

 

  • جایگاه واقعی شما کجاست؟

بهتر است قبل از اینکه از افت رتبه خود شکه شوید، یک بار به صورت ناشناس کلمه کلیدی مرتبط را سرچ کنید. در حالت عادی نتایج گوگل، طبق رفتار های جستجوی شما شخصی سازی شده است. استفاده از مرورگر به صورت ناشناس این امکان را می دهد تا جایگاه واقعی خود را در SERP مشاهده کنید.

 

 

در آخر

نگرانی اول خود را مشتریانتان قرار دهید. گوگل کسانی را جزو رتبه های اول سرپ قرار می دهد که تمام فکرشان برطرف کردن نیاز مخاطب باشد.

دفعه بعد که خواستید محتوایی تولید کنید بهتر است در وحله اول کاربرانتان را در نظر بگیرید تا سئو سایت را.

همیشه در خاطر داشته باشید اگر کاربران نبودند سئو سایت هم معنایی نداشت.

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید
بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی چیست ؟ – بهترین راه های Telephone Marketing چه می باشد؟ – CodeIRAN

تصویری که خیلی ها با شنیدن بازاریابی تلفنی در ذهنشان ایجاد می شود، دلال های بورس وال استریت است که در سالنی شلوغ مشغول به فروختن اوراق هستند. تصویری که هالیوود از این حرفه در ذهنمان قرار داده، کمی سیاه است و نادرست. تا انتهای این مقاله با ما بمانید تا تصویر واقعی و موثر […]

Read More…

۰ comments
توضیع ارچ لینوکس - بررسی سیستم عامل ارچ لینوکس - کد ایران

توزیع ارچ لینوکس – بررسی سیستم عامل ارچ لینوکس – کد ایران

توضیع ارچ لینوکس یکی از جالب ترین توضیع های خانواده لینوکس هست که کار خودش رو از سال ۲۰۰۲ شروع به انتشار کرده است. هدف توضیع ارچ لینوکس ارائه یک نسخه ساده و سبک از لینوکس هست و تیم ارچ لینوکس بیشتر روی سبکی و صحت کد ها تمرکز دارند جوری که در استفاده اولیه […]

Read More…

۰ comments
طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی – در شان یک شرکت صنعتی طراحی سایت کنید – CodeIRAN

طراحی سایت صنعتی : در وحله ی اول شما باید به این مورد توجه کنید که چطور می توانید صنعت و یا حرفه و کسب و کار خود را در ایران و یا حتی در دنیا، توسعه دهید … خب اگر در مورد این جمله یک مقدار فکر کرده باشید، خودتان متوجه خواهید شد که […]

Read More…

۵ comments

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

 

شما میتوانید برای استفاده از ۱۷ دقیقه مشاوره حرفه ای رایگان از طریق زیر با ما شرکت طراحی سایت کدایران باما در ارتباط باشید :

تماس با ما >

 نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه سایر الگوریتم شاهین گوگل چیست؟ – تاثیر google hawk بر جست و جوی محلی – CodeIRAN
×