طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

چطور رتبه الکسا سایتمان را بهتر کنیم

الکسا چیست و راز افزایش رتبه در Alexa در ۲۱ روز؟ این سوال خیلی از کاربران و کسانی است که در زمینه وب سایت و فروشگاه های اینترنتی فعالیت می کنند , alexa در واقع یک سایت رتبه بندی جهانی است که اطلاعات ترافیک یک وب سایت را جمع آوری و آن را آنالیز می کند. و رتبه آن سایت را در بین سایت های دیگر به نمایش می گذارد.

تعریف کلی alexa 

راز افزایش رتبه در Alexa

 

اوایل alexa یک نوار ابزار یا یک افزونه بود که در مرورگرها نصب می شد و رتبه سایت را به کاربر نمایش می داد , از سال ۲۰۰۸ این ابزار پیشرفته تر شد و از متدهای متفاوتی جهت رتبه بندی یک وب سایت استفاده کرد از جمله بهبود سئو , تجزیه و تحیل سایت , کلمات کلیدی و …

برای استفاده و مشاهده رتبه خود در سایت alexa کافی ست افزونه ی آن را برروی مرورگر خود نصب و یا از سایت alexa.com از رتبه سایت خود مطلع شوید.

رتبه بندی یک وب سایت با افزونه ی alexa

 

الکسا در بین افرادی که در زمینه وب سایت فعالیت می کنند و یا اینکه خود مدیر یک سایت هستند بسیار مهم می باشد و همیشه رتبه سایت خود را توسط الکسا مرور می کنند تا از آن مطلع شوند.

alexa به غیر از رتبه بندی سایت امکانات دیگری همچون تعداد بک لینک ها، رتبه در جهان، سایت های که به شما لینک می دهند، سرعت لود شدن سایت و … را دارد , که برای استفاده از آن تنها کافی است وارد سایت alexa شوید.

رازهای افزایش رتبه در alexa  چیست؟

راه های افزایش رتبه در alexa

 

 

بسیاری برایشان سوال است که : چگونه رتبه سایتمان را در اکسا بهبود بخشیم؟ الکسا یک ابزار برای ارزیابی وب سایت شما توسط رقبا و دوستان شما می باشد و اگر از رتبه ی خوبی برخوردار نباشید به طور حتمی از این کسب و کار جا می مانید.

ایران کد با سابقه ی چند ساله در زمینه سئو و بهبود رتبه در الکسا می تواند شما را در این زمینه همراهی کند :

«سئو وب سایت»

حال بیاییم با هم مرور کنیم راز افزایش رتبه در alexa در ۲۱ روز

برای کسانی که تازه وارد هستند یا به تازگی یک وب سایت را ایجاد کردند : الکسا را می توان ابزاری دانست که یک خلاصه وضعیت از سایت (خودتان یا رقیبتان) نسبت به سایت های دیگر ارائه می دهد ,  که اگر روی آن تمرکز نکنید و کار نکنید عملا سایت شما در نتایج به خوبی عمل نمی کند , هرچند که شبانه روز روی سایت خود کار می کنید.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسای سایت شما در واقع میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های دیگر است. حال اینکه میزان محبوبیت سایت شما در مقابل سایت های دیگر چگونه انجام می گیرد؟ باید گفت که رتبه سایت یک اندازه ی نسبی است , رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت وابسته است , بلکه به تغییرات در ترافیک در سایر سایت ها نیز بستگی دارد.

الکسا چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند؟

alexa دارای یک پایگاه داده بزرگ است که میلیون ها نفر از سراسر جهان آن را مشاهده می کنند. بر اساس این داده ها، الکسا تعداد بازدید کنندگان را به تمامی سایت های اینترنتی برآورد می کند. کمی پیچیده به نظر می رسد اما با کمی دقت متوجه ظرافت کار در سایت alexa می شوید , و می توانید بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود بگیرید.

رتبه alexa چگونه محاسبه می شود؟

هرروز و هر ساعت، الکسا بازدید کنندگان متوسط روزانه و صفحات نمایش به هرسایت را در سه ماه گذشته برآورد می کند. سایت با بالاترین ترکیب از بازدیدکنندگان و نمایش های صفحات آن در سه ماه گذشته رتبه اول را دارد و سایت با کمترین میزان بازدید از صفحات آن رتبه ای حدودا  ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ در الکسا دارد. اگر کسی در این چند ماه از سایت بازدید نکرده باشد , هیچ رتبه ای در الکسا برای آن وجود نخواهد داشت.

گرفتن رتبه الکسا (دقیق و درست)

برای رتبه بندی دقیق تر از الکسا , می توانید در سایت الکسا ثبت نام کنید و سایت خود را تایید کنید. سایت های تایید شده توسط کاربر در سایت الکسا مستقیما توسط خود الکسا اندازه گیری می شوند و نیازی به اطلاعات پنل داده ها در الکسا ندارند. ثبت معیارهای سایت شما رتبه دقیقتری را به الکسا ارائه می دهد، که  لزوما رتبه بهتری نیست!

 حال چگونه رتبه خوبی در الکسا بدست آوریم؟

چگونگی رتبه بندی در الکسا

چندین روش و تاکتیک وجود دارد که به بهبود رتبه الکسای شما کمک خواهد کرد :

تولید محتوا

تولید محتوای جذاب، محتوای مناسب و تولید مطالبی که به طور مرتب بروزرسانی می شود برای گوگل بسیار مهم می باشد. گوگل هرروز تاکید می کند که محتوای درست و جذاب تولید کنید و این امر باعث بهبود رتبه شما در گوگل می شود , اما برعکس محتوایی که هیچ گونه پشتوانه ای ندارد و کپی می باشد توسط ربات های گوگل شناسایی و آن را مخرب می داند رتبه سایت تنزل پیدا می کند یا امکان دارد گوگل شما را پنالتی کند.

وقتی کاربران منابع ارزشمند و محتوای آموزنده در سایت شما پیدا می کنند , آ ن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند , بازدید کننده جدیدی را معرفی می کنند که  می توانند به مشتریان شما تبدیل شوند. این را فراموش نکنید که محتوای تولید شده با کیفیت و بدون نقص می تواند مانند یک پاداش برای گوگل باشد , که بهترین نتایج را برای کاربر به همراه داشته باشد.

لینک سازی و ایجاد بک لینک

سعی کنید از سایت ها مربوط به سایت خودتان لینک بگیرید ,  تا لینک های وروی به سایت شما افزایش پیدا کند , این تاکتیک باعث می شود اعتماد و کیفیت سایت شما در گوگل افزایش پیدا کند. به عبارت دیگر لینک های ورودی معتبر اعتبار سایت شما را نزد گوگل بالا می برد.

این تاکتیک باید با تولید محتوای مناسب انجام گیرد چرا که بازدید کنندگانی که از سایت های دیگر به سایت شما هدایت داده می شوند اگر در سایت شما نمانند , گوگل برای شما نمره منفی قرار می دهد و همین مسئله باعث افت رتبه در الکسا می شود

لینک سازی داخلی

لینک های داخلی , لینک هایی هستند که از یک صفحه سایت شما به صفحه ی دیگری در همان سایت هدایت می شوند و این بسیار برای سئو و رتبه بندی مفید می باشد , زیرا از این طریق بازدید کننده مدت زمان بیشتری را در سایت شما می ماند و همچنین سایت شما را به صفحات دیگر ارجاع می دهد تا محتوای جذاب و بیشتری از سایت شما را مشاهده کنند , بنابراین اطمینان کنید که محتوایی که تولید می کنید مناسب و ارزشمند برای بازدید کنندگان باشند.

به طور خلاصه هر دو لینک سازی خارجی و داخلی به موتورهای جستجو نظیر گوگل کمک می کند تا محتوای سایت شما را بهتر درک کند و مشخص کند که چگونه بازدیدکنندگانی برای شما ارزشمند هستند. اما این رو هم اضافه کنم که لینک سازی بیش از حد یا زیاده روی در لینک سازی هم می تواند رتبه سایت شما را کاهش و اعتماد شما را در موتورهای جستجو نظیر گوگل پایین آورد.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یک سایت می تواند برای بهینه سازی آن مفید می باشد. با انجام یک تحقیق ساده کلید واژه ها , می توانید متوجه شوید که مخاطبین شما را چگونه جست و جو می کنند سایت های ایرانی و خارجی زیادی در این زمینه فعالیت دارند که میتوانید با وارد کردن مشخصات سایت خود کلمات و کلید واژه ها ی مربوط به خود را پیدا کنید.

تصاویر

بودن عکس یا نبودن آن در رتبه ی سایت شما تاثیری ندارد اما بهتر است که همیشه عکس هایی هم در محتوای خود ایجاد کنید. زیرا بازدید کننده تمایل دارد در بین محتوای ایجاد شده تصاویری هم ببیند , این تصاویر بهتر است که توسط خودتان گرفته شده باشد.

زیرا گوگل روی تصاویر کپی حساس می باشد و در رتبه بندی ها توسط موتورجستجوی گوگل تاثیر منفی دارد , سعی کنید تصاویر را با هم مخلوط کنید و یا اینکه خودتان تصاویر را ایجاد کنید.

 

مدت زمان لود شدن یک سایت

سرعت سایت و سرعت لود شدن وب سایت شما برای گوگل اهمیت دارد به تازگی گوگل اعلام کرده که سایت هایی که در حداکثر ۳ ثانیه بارگذاری می شوند رتبه بهتری نسبت به سایت هایی که دیرتر از این زمان لود می شوند دارند , پس سعی کنید که سایت خود را طوری طراحی کنید که مشکلی در لود شدن نداشته باشد.

مواردی همچون کم حجم کردن عکس ها و تغییر فرمت یا انتخاب هاست مناسب می تواند سرعت بارگذاری سایت شما را  تا حدودی بهبود بخشد , سعی کنید از جایی هاست تهیه کنید که مشکلی در این رابطه نداشته باشند از کسانی که از آنجا هاست تهیه کردن سوال کنید و در خرید هاست به هیچ عنوان عجله نکنید.

امیدوارم مقاله الکسا چیست و راز افزایش رتبه در Alexa در ۲۱ روز؟ برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب پر بازدید این هفته :

استارت آپ چیست

انواع سئو

آی فریم چیست

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیسبوک توییتر تلگرام اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از مشاوره حرفه ای از طریق زیر با شرکت طراحی سایت کدایران در ارتباط باشید :

تماس با ما


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش ها بازاریابی الکسا چیست و راز کاهش رتبه در Alexa – کدایران
×