طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

ابزارهای رتوش در فتوشاپ ; با قسمت هشتم از فصل اول آموزش جامع نرم افزار فتوشاپ از سایت شرکت کد ایران بار دیگر درمورد یکی از ابزار های کاربردی نرم افزار خارق العاده فتوشاپ در زمینه رتوش یعنی مجموعه ابزار های Healing Brush در خدمت شما هستیم .

پس با ما همراه باشید تا کلی مطلب جالب در رابطه با این ابزار بیاموزیم …

ابزارهای رتوش در فتوشاپ به عنوانی پایه اصلی فتوشاپ شناخته میشوندو اصلی ترین کار فتوشاپ رتوش عکسها و تصاویر میباشد یکی از ابزار های کاربردی و ساده در زمینه رتوش مجموعه ابزار های Healing Brush میباشد که بسیاری از طراحان و عکاسان حرفی از این ابزار در پرژه های خود استفاده می نمایند .

ابزارهای رتوش در فتوشاپ و نحوه کار با آنها 

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

 

معرفی ابزارهای رتوش در فتوشاپ : 

ابزارهای رتوش در فتوشاپ به عنوانی پایه اصلی فتوشاپ شناخته میشوند و اصلی ترین کار فتوشاپ رتوش عکسها و تصاویر میباشد.

یکی از ابزار های کاربردی و ساده در زمینه رتوش مجموعه ابزار های Healing Brush میباشد که بسیاری از طراحان و عکاسان حرفی از این ابزار در پرژه های خود استفاده می نمایند .

 

نحوه پیدا کردن ابزار های گروه Healing Brush در محیط فتوشاپ ;

  • انتخاب ابزار Healing Brush Tools از جعبه ابزار Tools فتوشاپ
  • استفاده از کلید میانبر J در محیط فتوشاپ

آموزش کار با ابزار Healing Brush Tools در فتوشاپ

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار Healing Brush Tools در فتوشاپ ;

ابزار Healing Brush Tools در فتوشاپ برای استفاده از این ابزار مشابه مهر لاستکیی در ناحیه سالم تصویر با پایین نگه داشتن کلید Alt کلیکی کرده و در ناحیه معیوب درگ می نماییم.

البته توسط این ابزار میتوان از یک تصویر به تصویر دیگر عمل کپی را انجام داد مانند تصویر که از تصویر سمت چپ نمونه برداری شده و در تصویر سمت راست کپی شده است.

آموزش کار با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ ;

عملکرد این ابزار کمی متفاوت است به طوری که با کل کی توسط این ابزار در نواحی مورد نظر، به صورت خودکار از نواحی اطراف ناحیه کل کی شده بافت سالم بر روی این ناحیه کپی می شود.

مانند تصویر که یکی از شبنم های موجود بر روی برگ با کل کی بر روی آن حذف شده است.

آموزش کار با ابزار وصله Patch در فتوشاپ

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار وصله Patch در فتوشاپ ;

کار این ابزار نیز ترمیم است و این امکان را م یدهد که منطقه ای از تصویر را که سالم است به منطقه دیگری که خرابی دارد وصله بزنید. این ابزار نور و رنگ را با توجه به محیط اطراف منطقه مورد نظر تنظیم میکند.

اگر در بخش تنظیمات ابزار گزینه Source مبدأ را انتخاب کنید بخشی را که انتخاب میکنید باید تغییر کند و اگر Destination مقصد را فعال کنید، بخش انتخاب شده به عنوان بافتی که ترمیم را انجام دهد انتخاب میشود ولی نور و رنگ را از بخشی که معیوب است و قرار است ترمیم شود م یگیرد.

برای این منظور ابزار Patch را انتخاب کرده سپس اطراف که خراب است با درگ یک محدوده انتخاب ایجاد کنید سپس این محدوده را به محلی که سالم است درگ کنید مشاهده خواهید کرد محدوده سالم مقصد جایگزین محدوده معیوب مبدا میگردد ضمن اینکه نور و رنگ مبدا نیز تنظیم خواهد شد.

آموزش کار با ابزار Red Eye در فتوشاپ

ابزارهای رتوش در فتوشاپ

آموزش کار با ابزار Red Eye در فتوشاپ ;

از آن برای بر طرف کردن قرمزی مردمک چشم استفاده میشود حتما در هنگام عکاسی در شب با این مشکل مواجه شده اید که پس از برداشتن عکس با فلش، مردمک چشم افراد در تصویر قرمز شده است .

از ابزار Red Eye برای رفع این مشکل کافی است در اطراف محدوده قرمز چشم توسط این ابزار یک کادر انتخاب ایجاد کنید همانطور که شاهده میکنید این کار سبب از بین رفتن قرمزی چشم میشود.

 

 

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید :

 

 

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4859

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش فتوشاپ ابزارهای رتوش در فتوشاپ – کاربرد Healing Brush Tools فتوشاپ –
×