طراحی سایت , طراحی وب سایت , شرکت طراحی سایت کد ایران

آشنایی با محیط فتوشاپ

آموزش فتوشاپ ; در قسمت دوم از فصل اول آموزش فتوشاپ و کاربردهای  آن تحت وب  با سایت شرکت کدایران همراه باشید تا در قسمت دوم به آشنایی با محیط فتوشاپ و ایجاد سند برای انواع پروژه ها با ما همراه باشید …

امکان داره خیلی از شما با خودتون بگید برای چه سبک طراحی های نیاز به نرم افزار فتوشاپ داریم ؟

برای پاسخ به سوال های شما ما اینجا هستیم پس با ما همراه باشید تا قدم به قدم برای حرفی شدن به جلو حرکت کنیم 🙂

آشنایی با محیط فتوشاپ در محیط طراحی سایت

وقتی خیلی از عزیزان که قصد یاد گیری فتوشاپ رو دارند وقتی نگاهی میندازن اولش خیلی گیج میشن و بعد از این که یکم کنجکاوی میکنن و دوتا پنجره و ابزارو غیب میکنن میگن با خدا خراب شد و میان بیرون … و برای همیشه از این نرم افزار  و یاد گیری آن خدا حافظی میکنند .

ما به شما نشان خواهیم داد که آشنایی با محیط فتوشاپ چقد ساده و راحت میباشد و چگونه این غول نیرومند یعنی فتوشاپ را هدایت کنید .

قبل از شروع ، باید بگو که ما از جدید ترین نسخه فتوشاپ یعنی   Adobe Photoshop CC 2018 استفاده میکنیم پس سعی کنید بروز باشد و نسخه جدید رو تهیه کنید .

فضای کار (Work Area)

 در نگاه اول، آشنایی با محیط فتوشاپ یک فضای بزرگ و ترسناک را پیش روی ما قرار میدهد . ولی ما آن را به بخش های کوچک تر و ساده تر تقسیم کردیم تا یاد گیری محیط کار فتوشاب آسان تر شود .

۱-نوار منو (Menu Bar): یک منوی کلی و سازماندهی شده که برای هر عملی در فتوشاب لازم است و دستور های مختلی را اجرا میکنند .

۲.نوار تنظیمات (Options Bar): منوی که شاملتنظیمات خاصی می باشد که با انتخاب هر ابزار تنظیمات مربوط یه آن را در اختیار طراح قرار میدهد

۳.نوار ابزار (Tool Bar): مجموعه کاملی از ابزار های فتوشاپ به علاوه رنگ Foreground یا زمینه، رنگ Background یا پس زمینه در این منو قرار دارد .

۴.پنجره سند (Document Window): سندی که کلیه اعمال طراحی بر روی آن انجام میشود .

۵.قسمت نوار کناری (Window): در این قسمت میتونید پنجره های پر کار بورد را قرار دهید و به سلیقه و نوع کار طراحی شما بستگی داره .

برای دسترسی به تقیر این پنجره ها و ظاحر و پنحان کردن آنها به منوی Window بروید .

۶.قسمت (Timeline): برای طراحی انیمیشن و ساخت گی مورد استاده میباشد .

 آشنایی با محیط فتوشاپ

 

ایجاد یک سند جدید (New Document)

برای ایجاد یک سند جدید در فتوشاپ، از قسمت Menu Bar به مسیر  File > New برید و تنظیمات رو با توجه به نوع پرژه انجام بدید .
یک پنجره شبیه آنچه در زیر نشان داه شده، باز خواهد شد:

آشنایی با محیط فتوشاپ

 

A- نام سند یا Document Name: در این قسمت می تونید یه نام برای سند تایپ کنید.

B- ابعاد سند یا Presets: در این قسمت میتوانید متناسب با پرژه خود اندازه های استاندارد و پیشفرزی را انتخاب کنید .

C-واحد های سند (Document Units): واحدهای ابعاد سند را در این قسمت باید تنظیم کنید .

D- وضوح تصویر یا Resolution: در این قسمت نوعی از این واحد ها مانند  Pixel می باشد که برای کارهای وب و کارهایی که از مونیتور باید دیده شوند مورد استفاده قرار میگیرد .

E- وضوح تصویر یا Resolution: می تونید وضوح تصویر را در این قسمت تنظیم کنید . Resolution یا وضوح یعنی تعداد نقاط یا پیکسل های موجود در هر اینچ. در هنگام چاپ، اساسا شما یک تصویر با کیفیت بالا می خواهید مثلا ۳۰۰ پیکسل یا بالاتر، که این باعث افزایش سایز سند نیز می شود.به هر حال، برای کارهایی که اساسشان وب می باشد، یا کارهایی که فقط روی صفحه نمایش داده می شوند( on-screen)، مقدار ۷۲   عالیه .

F- مد رنگ یا Color Mode: در این قسمت باید نوع Color Mode یا حالت رنگ سند مشخص شود .

G- محتوای پس زمینه یا Background Contents: اینجا رنگ background یا پس زمینه سند خود را می تونید انتخاب کنید .

 

 

 

 

مطالبی که ممکن است علاقه داشته باشید :

معرفی فتوشاپ

آموزش تولید محتوا

کاربرد Tag در سئو

 

 

 

 


Deprecated: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/codeiran/public_html/wp-includes/functions.php on line 4713

نظری ثبت نشده است

خانـــــــــــه آموزش فتوشاپ آشنایی با محیط فتوشاپ | آموزش ایجاد سند در فتوشاپ | طراحی سایت کد ایران
×