در حال اتصال به هلدینگ کد ایران ...

CodeIRANsupport

پشتیبانی ۲۴ ساعته :

۰۲۱−۸۸۴۴۱۳۳۴

تلفن تماس :

×
"

مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی که هرکس باید در دهه ی سوم زندگی آن را بیاموزد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
بازاریابی

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت sepahan7.ir در این مقاله می پردازیم به بررسی مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی که هرکس باید در دهه ی سوم زندگی آن را بیاموزد

مهارت های بازاریابی که هرکس باید در دهه ی سوم زندگی بیاموزد

 

 

مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی که هرکس باید در دهه ی سوم زندگی آن را بیاموزد

 

دهه ی سوم زندگیتان ( ۲۰ تا ۳۰ سالگی) میتواند دوران گیج کننده ای باشد. دیگر به مدرسه نمیروید ولی هنوز راه زیادی پیش رو دارید تا به یک بزرگسال تبدیل شوید. در این دوران، تنها و به خودتان متکی هستید.

برای کمک به هدایت شما در این دهه ی مرموز، به بررسی چندین سوال در سایت Quora (سایتی برای پرسش و پاسخ) درباره ی راه های گذراندن وقت در ۲۰ تا ۳۰ سالگی پرداختیم و در ادامه ی مطلب به مفیدترین و برجسته ترین نظرات و بینش ها میپردازیم.

 

آموزش مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی

۱٫چگونه صادق باشیم

به هنگام تاخیر در قرار کاری یا قرار شخصی، بهتر است به جای سرزنش کردن ترافیک یا تاخیر مترو، فقط معذرت خواهی کنیم. لازم نیست تمام جزئیات را توضیح دهید. گفتن “برنامه ریزی بدی داشتم” بسیار بهتر از این است که شرافت خود را برای ترافیک به خطر بیاندازید.

 

۲٫ چگونه نقد پذیر باشیم

هیچ کسی علاقه ای به شنیدنن “شما در اشتباه هستید” یا “بهتر بود این کار را اینگونه انجام میدادید” ندارد. به آسانی از شنیدن چنین جملاتی میتوانید از منتقد خود خشمگین شوید یا نفد های آن ها را نادیده بگیرید. با این وجود برای موفقیت در زندگی بهتر است همیشه نقد پذیر باشیم و عکس العمل مثبت و مناسبی به نقد نشان دهیم و هرگز به کسی که به خطاهایمان اشاره می کند، نفرت نورزیم.

 

۳٫ چگونه گفتگویی جذاب را آغاز کنیم

احتمالاٌ برقراری ارتباط و شروع مکالمه، یکی از مهم ترین مهارت های بازاریابی است که بیش از همه دست کم گرفته میشود و معمولا خجالتی ها، این کار را مشکل میدانند. اما تجربه ثابت کرده است که اگر جرئت شروع بحثی را با شخص کناریتان داشته باشید احتمالاٌ یک دوست جدید، یک ارتباط کاری یا یک ایده ای جدید در مورد موضوعی به خصوص، پیدا میکنید.

 

۴٫ چگونه درخواست کنیم

توانایی درخواست کردن چیزی، آسان ترین و پر استفاده ترین مهارت برای جهش و پیشرفت در کار است اما اگر جسارت کافی برای درخواست افزایش حقوق، ارتقاء شغلی یا تخفیف بیشتر در معامله را نداشته باشید، احتمالا هیچ شانسی برای رسیدن به آنها را ندارید.
اگر فکر درخواست چیزی، شما را مضطرب میکند، پیشنهاد میشود که این کار را روی موضوعات غیر کاری تمرین کنید برای مثال از یک دستفروش تقاضای قیمت کمتری برای سبزیجات کنید. هرچه خودتان را در موقعیتی سخت قرار دهید، بیشتر احتمال دارد که دریابید که آنها سخت نیستند.

 

۵٫ چگونه به عهدمان وفا کنیم

شاید به یکی از دوستانتان قول داده باشید که در جشن تولدش شرکت میکنید، یا شاید با رئیستان به توافق رسیده باشید که کار اضافی برایش انجام انجام دهید. شرایط هرطور که باشد، باید به انجام قولهایتان بپردازید. شکستن قولهایتان باعث از دست رفتن اعتماد و ایمان دیگران به شما میشود که زمان زیادی برای ترمیم این اعتماد در طول زمان نیاز است.

 

۶٫ چگونه تاثیر گذار ارتباط برقرار کنیم

جدا از رشته ی کاریتان، همیشه میتوانید مهارت های نوشتن و حرف زدنتان را بهبود بدهید و این میتواند یکی از مهارت های بازاریابی باشد. خودتان را با چگونه نوشتنن ایمیل یا رفتار در جلسه به چالش بکشید. برای مثال در طول جلسه ی بعدی تیمتان، در ابتدا روی نظر و ایده های خود پافشاری کنید. تا پنج بشمارید و اگر حس کردید برای مشارکت در بحث، حرفی مرتبط دارید، صحبت کنید. اگر خجالتی هستید،به جای ساکت ماندن خودتان را با گفتن چیزی که به آن فکر میکنید، به چالش بکشید.

 

 

۷٫ چگونه انعطاف پذیر باشیم

ادامه ی زندگیتان مجموعه ای شامل از موانع، ناراحتی، نا امیدی به علاوه ی شادی و هیجان است. بهتر است در ابتدای بزرگسالیتان نحوه ی بهبود یافتن از اتفاقات ناگوار را یاد بگیرید.
سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی به طور نسبی از مسئولیت ها آزاد هستید که در دهه ی چهارم و پنجم زندگیتان این مسئولیت ها افزایش میابد. این سن بهترین زمان برای تجربه ی شکست و از نو شروع کردن، و یاد گیری نحوه ی استقامت در برابر شکست است.

 

۸٫ چگونه بر سر میز درست رفتار کنیم

مکالمات و مذاکرات بسیاری به هنگام وعده های غذایی اتفاق میافتد. جویدن بلند غذا، با دهان باز غذا خوردن، لیسیدن انگشت ها و ظرف، گذاشتن آرنج ها روی میز، کمبود آداب اجتماعی را نشان میدهد

 

۹٫ چگونه با منابع مالیتان زندگی کنید

تجملات بسیار شگفت انگیز هستند فقط در صورتیکه واقعا بتوانید از پس مخارج آن بر آیید، برای داشتن شیوه ی زندگی که دوام نخواهد آورد و بدست آوردن مهارت های بازاریابی، خودتان را برده نکنید. بیاموزید که چگونه فروتن و با صرفه جویی زندگی کنید سپس شما حق این را به دست خواهید آورد که میانه روی را بیاموزید.

 

۱۰٫ چگونه با رد شدن کنار بیاییم

بسیاری از افراد در دهه ی سوم زندگیشان تجربه های جدید کاری و مهارت های بازاریابی را به دست میاورند که بعضی از آنها موفق و برخی دیگر ناموفق هستند. این دوره، زمان بسیار خوبی برای کنار آمدن با رد شدن است. خواه این رد شدن از کار جدید باشد یا دوستی. قبول این مسئله دشوار است ولی بسیار اتفاق میافتد و به ندرت رد شدن به خاطر مسائل شخصی است و دنیا به پایان نمیرسد. هرگز به خاطر این موضوع از ادامه دادن دست نکشید، سرتان را بالا بگیرید و به راه خودتان ادامه دهید. زندگی سراسر چالش است. دهه ی سوم زندگی زمان بسیار خوبی برای آموختن انعطاف ذهنی و احساسی در برابر شادی ها و سختی ها است.

 

۱۱٫ چگونه بدون کتاب درسی بیاموزیم

مطالعه نباید محدود به مدرسه یا دانشگاه باشد و میتواند در هر زمان،همه جا و با هرکسی باشد. ذهنتان را آزاد کنید و همیشه به دنبال راهی جدید برای بهبود آن باشید. خواندن کتاب، یادگیری زبان جدید یا شرکت در کلاس موسیقی، هر کدام که شما را بیشتر جذب میکند، راهکار های پیشنهادی ما هستند.

 

۱۲٫ چگونه احتمال تغییرات را بپذیریم

تحقیقات نشان میدهد که به سختی میتوانیم میزان تغییراتمان را در آینده تصور کنیم. پس عاقلانه است اگر بگوییم که برنامه ریزی برای اینکه در آینده چه جایگاهی خواهیم داشت، تقریبا غیر ممکن است. همیشه در طول زندگی انتظار غافلگیری را داشته باشید.

 

۱۳٫ چگونه تصمیم بگیریم

تصمیمی که از تجزیه و تحلیل به مرحله ی اقدام برسد منجر به تصمیم موثری خواهد شد؛ زمانی که بر اساس اطلاعات موجود بدانیم بهتر است چه کاری را انجام دهیم. تجزیه و تحلیل بیش از حد یا انتظار برای اطلاعات بیشتر، همانند تجزیه و تحلیل نکردن، میتواند خطرناک باشد. اگر در تصمیم گیریهایتان بسیار فکر و تحلیل میکنید، بهتر است از روش “Gun Test” که توسط پروفسور دانشگاه استنفورد ابداع شده است، استفاده کنید. فرض کنید اسلحه ای بر روی سرتان قرار دارد و فقط ۱۵ ثانیه وقت دارید تا تصمیمتان را بگیرید، قطعا میتوانید تصمیمتان را گرفته و از فشار ناشی از آن خلاص شوید.

 

۱۴٫ چگونه شایستگی خود را به دیگران نشان دهیم

توانایی تحمیل شایستگی های خود، مهارتی مهم و حیاتی در تمام دوران زندگی است. در محیط کار باید مهارت های خود را به مشتریان و یا کارفرمایان نشان دهید. و همچنین در یافتن شریک زندگی، باید بتوانید شایستگی ها و مزیت های زندگی با شما را به او نشان دهید. برای اینکه دیگران شما را راحت تر به یاد بیاورند، سعی کنید داستانی در مورد خودتان بگویید و اطمینان حاصل کنید که این داستان شروعی برای یک بحث در میان شنوندگان باشد.

 

۱۵٫ چگونه مذاکره کنیم

در این قسمت به روشی که توسط مذاکره کننده ی اسبق FBI استفاده می شد خواهیم پرداخت. این روش شامل اجبار اشخاص به گفتن “نه” زمانی که در نهایت میخواهید که آنها “بله” بگویند. برای مثال وقتی راجع به شرایط کاری مذاکره میکنید و راه به جایی نمیبرید، میتوانید از مدیر خود بپرسید “آیا میخواهید من شکست بخورم؟”، جواب این سوال قطعا “نه” است و این شروعی است برای فشار آوردن برای چیزهایی که میخواهید.

 

۱۶٫ چگونه بدون حرف زدن، گوش کنیم

با آموزش خودتان برای اینکه شنونده ی فعال بهتری باشید، قادر خواهید بود موثر تر ارتباط برقرار کنید و ارتباطات بهتری در زندگی داشته باشید. گوش کردن مهمترین ( و دست کم گرفته شده ترین مهارت) در کار و زندگی است. اگر قصد بهبود مهارت استماع خود را دارید، از روش “Mindful Conversation” استفاده کنیدو در این روش، از بین دو نفر، یک نفر برای مدت مشخصی صحبت میکند در حالی که نفر دوم کاملا ساکت است، سپس، نفر دوم نظر خود را راجع به آنچه نفر اول گفت، منعکس می کند و در نهایت دو نفر نقش هایشان را جا به جا میکنند. هدف از این روش کاهش تعاملات سطحی است و به جای آن داشتن تعاملاتی است که در نهایت دو نفر واقعا یکدیگر را درک کنند.

مهارت های بازاریابی

۱۷٫ چگونه صبور باشیم

هیچ شکی وجود ندارد که برای رسیدن به هدف هایتان ( خواه تبدیل شدن به مدیرعاملی باشد یا خریدن خانه) باید جاه طلب و سخت کوش باشید. اگر ۲۵ ساله هستید و هنوز ترفیع درجه نگرفته اید و یا پول کافی برای پرداخت قسط هایتان ذخیره نکرده اید، نا امید نشوید، اتفاقات خوب یک شبه اتفاق نمی افتند، زمان و کار زیاد، آزمایش و خطا و یاد گرفتن از اشتباهات، لازمه ی رخ دادن این اتقاقات هستند.

 

 

مطالب که در بالا گفته شد میتواند مهارت های بازاریابی و مهارت های فردی را در شما شکوفا کند پس باید آن ها را جدی بگیریم و به نحو احسن از آن ها در زندگی استفاده کنیم

 

مهارت های بازاریابی در زندگی بسیار مهم و تاثیر گزار هستند به خاطر همین هست که در عصر کنونی یادگیری مهارت های بازاریابی بسیار توصیه می شود

نویسنده : تحریریه کدایران

شرکت کد ایران با بیش از ۷ سال سابقه درخشان و بیش از ۱۵۰۰ رزومه در امر طراحی سایت – سئو سایت – دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات حرفه ای

بدون دیدگاه

لطفاً دیدگاه خود را بیان کنید

نظر شما